8 گل عجیب و غریب و زیبایی که باعث تعجب شما میشوند

0

آیا گل ها برای ما الهام بخش هستند؟ بله. انسان ها در طول تاریخ  و از دوران باستان به بعد، از شکل گل ها، در نقاشی و طراحی نماد ها و بیان مفاهیم و احساسات خود استفاده میکنند. به نظر شما گل ها نماد چه چیزی هستند؟ گل ها، به عنوان نماد مسائل مهمی مثل: عشق، محبت، دوستی، زیبایی و اخلاق در نظر گرفته میشود. در بین گونه‌های فراوان گل ها، انواع عجیب و غریب زیادی هم هستند که به محض دیدنشان، تعجب میکنیم. در این مطلب، ما لیستی از 8 گل عجیب و غریب در دنیا را معرفی میکنیم تا هم لذت ببریم و هم به قدرت خدای زیبایی ها آفرین بگیم. پس همراه ما باشید.

گل خفاش سیاه

Black-Bat-Flower

اسم اولین گل عجیب و غریب لیست ما، خفاش سیاه است که هم ظاهر و هم اسم عجیبی دارد. این گل زیبا را میتونید در نقاطی مثل هند، تایلند، مالزی و شرق آسیا پیدا کنید. این گیاه، گل های زیبا و منحصر به فردی دارد که به رنگ بنفش مایل به سیاه هستند. خفاش سیاه ، ساقه ها یا به اصطلاح سبیل های بلندی دارد که باعث میشوند وقتی به آن نگاه میکنیم، فکر میکنیم که این گیاه، گل نیست، بلکه خفاشی است که در حالت پرواز قرار گرفته است.

گل خفاش سیاه، عاشق رشد در مناطق گرمسیری و با رطوبت بالا است و معمولاً در اواسط تابستان شکوفا میشود و در رنگ های قهوه ای سبز و خرمایی هم دیده شده‌اند.

گل بیگانه شاد

Happy-Alien-Flower

این گیاه چند ساله عجیب، بومی آمریکای جنوبی است. به گل بیگانه شاد، گل داروین هم گفته میشود. علت این نامگذاری به این دلیل است که چارلز داروین بین سال‌های  ۱۸۳۱ ۱۸۳۶ این گل زیبا را کشف کرده است. وقتی به این گل نگاه میکنیم، بیگانه ای را میبینیم که کلاه لبه داری به سر گذاشته و سینی بزرگ سفیدی را در دستش نگه داشته است.

بیگانه شاد، در فصل تابستان شکوفا میشود و دارای ترکیب رنگی بین نارنجی و زرد است. پرندگان کوچکی مثل مرغ مگس خوار، عاشق ظاهر این گل هستند و جذب آن میشوند و از قسمت سفیدی آن تغذیه میکنند.

گل داروین هم از این فرصت استفاده میکند و گرده های خود را به بدن پرنده می چسباند تا عمل گرده افشانی انجام شود.

ارکیده بچه قنداق شده

The-Swaddled-Babies-Orchid

ارکیده بچه قنداق شده، بومی آمریکای جنوبی و کلمبیا است. بچه قنداق شده عاشق گرما است و طبیعی است که در فصل تابستان شکوفا شود و بوی بسیار خوبی هم دارد.

ارکیده مرغ مینای سفید

White-egret-Orchid

این گیاه گلدار بسیار زیبا و بومی آسیا است. ارکیده مرغ مینای سفید با نام ارکیده حاشیه دار و ساگیسو هم شناخته میشود. مرغ مینای سفید هم در فصل تابستان شکوفه میزند و گل های سفید مرواریدی جذابی دارد. ارکیده مرغ مینای سفید ظاهری شبیه به پرنده مرغ مینای برفی دارد که در حال پرواز کردن است. این ارکیده عجیب و غریب کوچک فقط ۴ سانتی متر عرض دارد. گلبرگ های سفید این گیاه هم شبیه دم پرنده مرغ مینا هستند.

ارکیده بانوی رقصنده

Oncidium

قسمت بالایی کوچک و لب بزرگ پایینی، این گیاه را به شکل بانوی دامن پوشی که در حال رقصیدن است، در آورده است. بانوی رقصنده در مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و مکزیک رشد میکند. این ارکیده زیبا در تمام طول سال وجود دارد. در هر شاخه از این گیاه، ده‌ها گل رشد میکند. ارکیده بانوی رقصنده در رنگ های مختلفی مثل صورتی، سفید، زرد و قرمز وجود دارد.

گل عجیب و غریب لب هوکر

h_o_o_k_e_rs-Lip

من ترجیح میدهم اسم این گل را گل لب شتری بدانم، چون واقعاً آنقدر آمپول تزریق کرده که لب شتری را در جیب عقب خود گذاشته است. گل لب شتری در جنگل های بارانی آمریکای جنوبی و مرکزی رشد میکند. متاسفانه این حالت لب شتری در این گل، فقط برای مدت کوتاهی ایجاد میشود. بعد از این مدت، حالت لب شتری از گیاه ناپدید میشود تا گل سفید کوچک جدیدی از مرکز آن رشد کند و ظاهر شود.

حالت لب شتری این گیاه به این دلیل ایجاد میشود تا پرنده های کوچک و پروانه ها را به سمت خود جذب کند و عمل گرده افشانی را با کمک آنها انجام دهد. با کمال تاسف، جنگل زدایی باعث کاهش تعداد گل‌های لب شتری شده است.

ارکیده اردک پرنده

Flying-Duck

با ارکیده اردک پرنده، یکی از شگفت انگیزترین گل های استرالیایی آشنا بشیم. همانطور که از ظاهر این گل عجیب پیداست، دلیل این نامگذاری، شباهت گل این گیاه به اردکی در حال پرواز کردن است. گل های این‌گونه ارکیده جذاب، به رنگ قهوه ای تا بنفش است. کاسبرگ ها و گلبرگ های گیاه فقط یک و نیم سانتی متر طول دارند. شکل اردک در حال پرواز این گل کمک میکند حشرات گرده افشان به سمت گیاه جذب شوند و گل به هدف خود که همان تکثیر و گرده افشانی است برسد. در واقع، این گل پرنده های بدبخت و اسکول را گول میزند.

ارکیده زنبور عسل خندان

ophrys

ارکیده زنبور عسل خندان در مناطقی مثل جزایر قناری، ترکیه و لبنان رشد میکند. کاسبرگ های بزرگ، گلبرگ های کوچک پرزدار و لبهای قهوه ای بزرگ این گل عجیب و غریب آن را شبیه یک زنبور عسل ماده جذاب و تو دل برو میکند و با همین ترفند، زنبورهای عسل نر را به سمت خود میکشاند و عمل گرده افشانی را با کمک آنها انجام میدهد.

امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. نظرات شما مایه دلگرمی ماست، پس کامنت بذارید و پیشنهادات و انتقادات خود را به گوش ما برسانید. مطمئن باشید ما آماده شنیدن حرف شما هستیم.

مطالب مشابه

خفاش‌ها و ۱۷ حقیقت جالب و باورنکردنی که نمی‌دانید

چرا راسوی آمریکایی بدبو است؟

حقایقی جالب درباره فضا

چرا کفتار میخندد ؟

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.