تصور مردم از زندگی در مریخ در طول تاریخ

سیاره مشتری پادشاه است،سیاره اورانوس کمدین است،سیاره پلوتون ضعیف است. اما در بین تمام اجرام سیاره ای در منظومه شمسی، مریخ مشهورترین سلبریتی است. در این مطلب قصد داریم یک تور کوتاه تصویری به مریخ داشته باشیم و ببینیم که زندگی در مریخ در سالهای گذشته چگونه تصور میشده و با هم احترام مردم به این نماد فرهنگ را درک کنیم.در این تور همراه ما باشید.

جنگ جهانیان در سال ۱۸۹۸

نبردی حماسی بین مریخی ها و زمینی ها

در این تصویر که مربوط به تریلر اچ جی ولز است، ما شاهد نبردی حماسی بین مریخی ها و زمینی ها هستیم.به نظر شما مریخی ها در این تصویر شبیه چه موجوداتی هستند؟جواب خود را در قسمت کامنت ها ثبت کنید.

کانال های لاول به سال ۱۹۰۶

 کانال های اب کشیده شده در مریخ تصوری از لاول به سال 1906

پرسیوال لاول همانطور که روی نقشه‌های خود (بالا) ترسیم کرد و در کتابی در سال ۱۹۰۶ توضیح داده است، معتقد بود که مریخ دنیایی در حال مرگ است و پوشیده از کانال‌هایی برای آبیاری است.

سفر به مریخ ۱۹۱۸

مانند بسیاری از تصاویر اوایل قرن بیستم، این فیلم صامت دانمارکی هم بر ساکنان فرضی مریخ متمرکز بود – در این فیلم، ساکنان مریخ،گیاهخوار و صلحجو هستند.

مردی از مریخ ۱۹۳۹

مردی از مریخ 1939

این مریخی که توسط Frank R. Paul برای Fantastic Adventures کشیده شده است، تله پاتیک است و قادر است چشم ها و بینی خود را جمع کند تا از یخ زدگی ایمن بماند!

پروژه مریخ ۱۹۴۸

پروژه مریخ 1948

در سال ۱۹۴۸، مهندس راکت آلمانی، ورنر فون براون، داستان‌های تخیلی درباره مأموریت انسانی به مریخ نوشت. آثار او به انگلیسی ترجمه شد و (بدون عناصر داستانی) با عنوان پروژه مریخ ، کتابی در سال ۱۹۵۳ با مفهوم ماموریت پیشگویانه خیره کننده دوباره تجدید چاپ شد.

پرواز به مریخ ۱۹۵۱

پرواز به مریخ 1951

در این درام علمی-تخیلی، دانشمندان به مریخ می‌رسند تا سیاره‌ای را بیابند که توسط نژادی زیرزمینی و در حال مرگ شبیه به انسان‌ها احاطه شده است و این احتمال وجود دارد که نقشه حمله ای ناامیدانه به زمین را هم داشته باشند.

تمام رنگی ۱۹۵۴

تمام رنگی 1954

ستاره شناس EC Slipher این تصویر را از آفریقای جنوبی گرفته است. او داستان عکاسی از مریخ (۱۹۰۵-۱۹۶۱) خود را در سال ۱۹۶۲ منتشر کرد.

مارینر ۴_ ۱۹۶۵

عکس گرفته شده توسط ناسا

هنگامی که این فضاپیما در کنار مریخ پرواز کرد، تصاویری از سیاره ای گرفت که به طرز ناامیدکننده ای شبیه ماه بود: عقیم و بدون هیچ نشانه ای از حیات از بیگانه ها.

چشم انداز ساگان ۱۹۶۷

چشم انداز ساگان 1967

برای نشنال جئوگرافیک، کارل سیگان مریخی‌های مقاوم در برابر تشعشع را تصور می‌کرد که با پوسته‌های شیشه‌ای محافظت می‌شدند و گیاهان کلم‌مانندی را می‌خوردند که در شب ظاهر می‌شوند.

وایکینگ های مریخ ۱۹۷۶

عکس توسط ناسا

ماموریت وایکینگ ناسا شامل دو مدارگرد و دو فرودگر بود که برای اولین بار تصاویری با وضوح بالا از مریخ و از سطح متروک آن گرفت.

مریخ ۲۰۱۵

در داستان بقای آینده‌نگری اندی ویر، فضانورد مارک واتنی با بازی مت دیمون در مریخ رها می‌شود، زیرا خدمه به اشتباه فکر کردند او مرده است.

کشتی ستاره ای ۲۰۱۹

اگر ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس راه خود را داشته باشد، نسخه‌ای از پرتابگر با ظاهری قدیمی که در اینجا در تگزاس ساخته می‌شود، روزی انسان‌ها را به ماه، مریخ و فراتر از آن می‌فرستد.

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.