راهنمای انتخاب و خرید بهترین کانسیلر

0

با استفاده از یک کانسیلر خوب، تمام عیوب پوستی شما رفع و پوستتان صاف و جذاب میشود. به دلیل تنوع محصولات، انتخاب کانسیلر مناسب کار وقت گیر و مشکلی است. شما با دانستن نوع رنگ و سایه کانسیلری که مناسب پوست شماست، بهترین انتخاب را خواهید کرد و زیبایی خود را تضمین می کنید. خوب بریم سراغ آموزش.

انتخاب نوع مناسب کانسیلر

کانسیلر مایع، مناسب پوست چرب

کانسیلر مایع، مناسب پوست چرب

اگر پوست چربی دارید و خواهان پوستی روشن هستید، کانسیلر مایع بهترین انتخاب شماست. وقتی روی پوست چرب از کانسیلر کرمی استفاده میکنید، منافذ پوستتان مسدود می شود که کاری اشتباه است. به همین دلیل، شما باید از کانسیلر های مایع استفاده کنید.

کانسیلر بالم، برای پوست چرب

کانسیلر بالم، برای پوست چرب

اگر نوع پوست شما چرب است و می خواهید پوشش بیشتری ایجاد کنید، کانسیلر بالم را انتخاب کنید. بر خلاف کرم های معمولی، کانسیلر بالم منافذ پوست را نمی بندد. اما اگر نوع پوستتان معمولی است، میتوانید از هر نوع کانسیلری استفاده کنید و نگران هیچ عوارضی هم نباشید.

کانسیلر کرم، برای پوست خشک

کانسیلر کرم، برای پوست خشک

برای پوست خشکی که نیاز به پوشش ملایمی دارد، از کانسیلر کرم استفاده کنید. دقت کنید که استفاده از کانسیلر های مایع و مومی روی پوست خشک، هم خشکی پوست را بیشتر میکند و هم چین و چروک آن را. پس شما باید از کانسیلر کرمی استفاده کنید، چون پوست شما را با لایه ای شفاف و ملایم می پوشاند و آن را بی عیب و نقص نشان می دهد.

کانسیلر استیکی (ماتیکی)

کانسیلر استیکی (ماتیکی)

کسانی که آکنه یا مشکلات پوستی دیگری دارند، بهتر است از کانسیلر سنگین‌تری استفاده کنید. کانسیلر استیکی (ماتیکی) لایه ای ضخیم روی پوست میکشد و تمام عیوب پوستی را مخفی میکند.

پیدا کردن رنگ مناسب

کانسیلر سبز

کانسیلر سبز

برای پوشاندن آکنه و لک ها، بهترین انتخاب، کانسیلر سبز است. اکثر کانسیلرهای سبز، به صورت ماتیکی یا تیوپی عرضه میشوند. به این نکته دقت کنید که از کانسیلر سبز فقط در نواحی مشکل دار پوست استفاده کنید، نه روی کل آن.

کانسیلر زرد

کانسیلر زرد

یکی از دلایل اصلی که از کانسیلر استفاده میکنیم، پوشاندن عیوب و صاف نشان دادن پوستمان است. بهترین انتخاب برای گرفتن این نتیجه، کانسیلر زرد است. کانسیلرهای با رنگ زرد، موفق ترین در اصلاح رنگ ناهموار پوست هستند. این نوع کانسیلر ها برای پوشاندن حلقه های تیره زیر چشم ها هم گزینه خوبی هستند.

کانسیلر هلویی

کانسیلر هلویی

برای پوشاندن تیرگی زیر چشم ها از کانسیلر با رنگ هلویی استفاده کنید. رنگ پوست زیر چشم، با رنگ پوست نقاط دیگر بدن فرق دارد. اگر تیرگی زیر چشم شما به رنگ زرد تا قهوه ای است، کانسیلر با رنگ هلویی، بهترین گزینه برای شماست.

تطبیق سایه کانسیلر با پوست شما

تست روی گردن

تست روی گردن

اگر میخواهید از کانسیلر روی صورت خود استفاده کنید، کانسیلر را روی گردن خود تست کنید. مقداری کمی از آن را روی پوست گردن (در ناحیه زیر گوش های خود) بمالید. در صورت امکان، این کار را در نور طبیعی انجام بدید تا رنگ مناسب را راحت تر پیدا کنید.

کانسیلر باید یک درجه روشن تر از پوست شما باشد.

تست روی رگ

تست روی رگ

اگر از کانسیلر برای حلقه های زیر چشم استفاده می کنید، آن را روی رگ های خود تست کنید. برای پوست زیر چشم، باید از نوع متفاوتی از کانسیلر استفاده کنید. مقدار کمی از آن را روی مچ دست (درست روی رگ ها) بمالید. اگر موفق به پوشاندن رگها شدید، سایه‌ای که استفاده کردید، برای ناحیه زیر چشم های شما عالی است.

در زمستان، از کانسیلر با سایه یک درجه روشن تر از کانسیلر تابستانی خود استفاده کنید.

کمک گرفتن از کرم پودر

کمک گرفتن از کرم پودر

برای اینکه خیالتان از بابت انتخاب سایه کانسیلر راحت شود، از کرم پودر کمک بگیرید. همیشه از کانسیلری استفاده کنید که یک درجه روشن تر از کرم پودر مورد استفاده شما باشد.

سوالات

بدون توجه به نوع پوستتان، از کانسیلری استفاده کنید که مرطوب کننده باشد. پوست زیر چشم، واقعاً ظریف است و نیاز به مرطوب شدن دارد. پس بهتر است از کرم یا کانسیلر مایع استفاده کنید.

مطالب مشابه

منبع
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.