تعبیر خواب مار: مارها ترسناک نیستند!

0

اگر شما هم در طول دوران قرنطینه کابوس می بینید، بدانید تنها نیستید. به احتمال زیاد، به این دلیل این مطلب را می خوانید که چند وقتی است در خواب خودتان، با مار بوای بزرگی سروکار دارید و دنبال فهمیدن تعبیر خواب مار هستید.

نیکول بومن (تحلیلگر و روانشناس) عقیده دارد که این نوع خواب ها در واقع پیام هایی هستند که ذهن ناخودآگاه شما ارسال میکند تا حواستان را بیشتر جمع کنید.

تعبیر خواب مار چیست؟

مار نشان دهنده فرد یا موقعیتی بسیار سمی در دنیای واقعی است.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که این خواب میتواند تعبیرهای مختلفی داشته باشد، ولی به طور کلی، دیدن مار و یا نیش خوردن توسط آن، زنگ خطر و هشداری است در مورد چیزی در زندگی که از آن غافل شدید.

بومن اعتقاد دارد که وقتی خواب حیوانات و یا طبیعت را میبینید، یعنی در زندگی واقعی خودتان در حال گذراندن نوعی چرخه دگرگونی هستید. فرقی نمی‌کند که در خواب دقیقاً چه اتفاقی افتاده. مهم این است که این نوع خواب ها تا مدت ها فراموش نمیشوند و ذهنمان را درگیر خود میکنند. در ادامه با تمام رازهای جالب تعبیرخواب‌ مار آشنا میشیم.

تعبیر کلی بیشتر خواب های مار

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر ماری شما را تعقیب کرد و یا نیشتان زد (یا گاز گرفت) باید بیشتر مراقب باشید و حواستان به جریانات اطرافتان باشد. به طور خاص ممکن است خیانتی در اطرافتان جریان داشته باشد که شما به طور کلی از آن بی خبر هستید.

مار چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که میدانید، مار موجودی است که در سطح زمین حرکت میکند و در اکثر مواقع، چنان استتار میکند که قابل دیدن نیست. پس اگر حواستان نباشد، اصلاً مار را نمیبینید و ناگهان او به شما صدمه میزند. پس تعبیر خواب مار، به ما میگوید که به دنبال نشانه های حوادث علیه خود بگردید و در حین گشتن هم به غریزه خودتان اعتماد کنید.

اندازه مار در خواب

بومن ادامه می دهد: بزرگی ماری که در خواب میبینید، ممکن است نشان دهنده بزرگی موضوع (مشکل) شما در دنیای واقعی باشد. مثلاً با این توصیف، اگر ماری که در خواب دیدید، کوچک بود، یعنی مشکل شما بزرگ نیست و در حدی نیست که نگران شوید و بی ضرر و یا کم ضرر است. ولی اگر در خواب، مار بزرگ و مرگباری دیدید، حتماً به فکر تعبیرخواب‌ مار باشید و قبل از ارزیابی کامل زندگیتان، از تخت خواب پایین نیایید!

تعبیر خواب نیش مار

اگر ماری شما را در خواب نیش زد، تعبیر و معنیش این است که ممکن است یک سری تغییرات را در زندگی واقعی خود تجربه کنید.( که این موضوع کاملاً طبیعی است و اصلاً بد نیست) نیش خوردن توسط مار به شما میگوید که حواست به انتخاب هایی که میکنی و تاثیر آنها روی زندگیت باشد.

بومن (تحلیلگر) اشاره میکند که در نهایت، این نوع خواب ها ترس‌های زندگی واقعی ما را نشان میدهند. مثلاً در دوران قرنطینه که همه مضطربند و نگران سلامتی خود و اطرافیان هستند، دیدن این نوع خواب ها کاملاً طبیعی میشود. پس تعبیر‌خواب‌ مار ممکن است حتی به وضعیت تنفسی و ریه های شما هم بستگی داشته باشد. یعنی احتمال دارد که یکی از عوارض بیماری کرونا، درگیر شدن با یک مار خیلی بزرگ توی خواب باشد(شانس هم چیز خوبی است.)

اگر مدام خواب مار دیدیم، چه؟

اگر فقط یک بار در خواب ماری دیدید، یعنی این خواب فقط هشداری کوچک از چیزی است که در زندگی شما در حال رخ دادن است و جای نگرانی خاصی نیست. حالا اگر مدام در خواب با مار درگیر هستید، اینجا موضوع کاملاً فرق میکند.

تعبیر خواب مار به صورت مکرر: به حلقه اطرافیان نزدیک خود نگاه کنید و ببینید به چه کسانی میتوان اعتماد کرد. در محیط کاری هم خیلی مراقب باشید. قرار نیست همه افراد همیشه به شما خیر برسانند. البته این دلیل نمی‌شود که به همه شک کنید و همه را خائن بدانید، فقط حواستان را بیشتر جمع کنید.

تعبیر خواب مار مثبتی هم داریم؟

یکی از ویژگی های مار این است که پوست اندازی می‌کند و پوستی جدید پیدا می‌کند. پس اگر ماری در خواب، شما را نیش نزد، میتواند به تولد دوباره و نو شدن تعبیر شود. یعنی ممکن است این مار به شما نوید شغلی جدید و یا ورود به رابطه ای جدید را میدهد. حتی ممکن است این معنی را بدهد که بعد از قطع رابطه، حالا به آرامش و آسایش خواهید رسید.

هیچ وقت خواب خود را عجولانه تعبیر نکنید و خواب را به شخص منفی باف تعریف نکنید.

تعبیر مثبت نیش مار

همیشه نیش خوردن توسط مار معنای بدی ندارد. بعضی فرهنگ ها و سنت های خاصی هستند که معتقدند نیش مار، دارای خواص درمانی است. با این دیدگاه، تعبیر خواب مار شما این طور می شود که درست است که الان دچار چالش و درد سر شدید، ولی در نهایت شفا پیدا می کنید و از مشکل با موفقیت عبور خواهید کرد.

سقوط شما می‌تواند منجر به پیروزی شما شود.

چگونه از دیدن کابوس مار جلوگیری کنیم؟

تمام هدف این خواب ها، جلب توجه شماست. پس اولین کاری که باید انجام بدید این است که نشانه ها را جدی بگیرید. فکر کنید و ببینید در چه مسائلی در زندگی، کم توجهی یا بی توجهی کردید. تمام این موارد را یادداشت کنید و کم کم و به مرور زمان سعی کنید به آنها توجه بیشتری داشته باشید.

اگر بعد از دیدن این نوع خواب ها دوباره نمی توانید بخوابید، حتماً از روغن های آرامبخش و یا روغن اسطوخودوس کمک بگیرید.( معجزه می کند)

تعبیر خواب مار را مثل خواب های دیگرتان، مثبت در نظر بگیرید و خواب را به هر کسی تعریف نکنید.

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.