چرا عینک آفتابی بزنیم ؟

0

چرا عینک افتابی بزنیم ؟


بر اساس یک نظرسنجی در سال 2012 ، نزدیک به 90٪ از مردم معتقدند که محافظت از چشمان، کلید سلامت کلی آنها است. اما اکثر افرادی که عینک آفتابی استفاده می کنند، این کار را فقط برای کاهش تابش نور خورشید انجام می دهند.

دلایل زیادی هست که چرا باید بیشتر از عینک آفتابی استفاده کنید، (مخصوصا وقتی که در تابستان از فضای باز لذت میبرید). در ادامه من به شما خواهم گفت که چرا باید به یاد داشته باشید که یک عینک آفتابی بزنید.

چرا عینک آفتابی بزنیم؟ سردرد و میگرن کمتر

نور شدید خورشید می تواندمحرکی برای میگرن و سردردهای بد باشد . استفاده از عینک آفتابی می تواند به کاهش دفعات و شدت این اتفاقات دردناک کمک کند. حتی اگر مبتلا به سردرد یا میگرن نیستید، استفاده از عینک آفتابی در روز و فضای باز، می‌تواند به کاهش خستگی و خستگی چشم کمک کند.( به این معنی که راحت‌تر خواهید بود و از اوقات بیرون از خانه لذت بیشتری خواهید برد)

بیشتر خواهید دید و از فضای باز بیشتر لذت خواهید برد


دلایل خوبی برای استفاده بیشتر از عینک آفتابی(برای حفظ سلامتی شما) هست. اگر زمانی را در فضای باز می گذرانید، از استفاده از عینک آفتابی خود واقعاً سود خواهید برد. به تصویر بالا نگاه کنید،( با لنز پلاریزه در پایین و غیر پلاریزه در بالا).قسمت پایینی واضح تر است، تابش خیره کننده کمتر است، و رنگ ها و کنتراست بهبود یافته ترند.همچنین اگر از ماهیگیری یا گذراندن وقت روی آب لذت می برید، با عینک آفتابی مناسب، می توانید به آب( با وجود تابش خیره کننده بالای آب) نگاه کنید و متوجه ماهی هایی بشید که حتی نمی دانستید در آنجا هستند!

چرا عینک آفتابی بزنیم ؟ چون خوشتیپ‌تر میشوید


عینک آفتابی در رنگ‌ها، شکل‌ها و سبک‌های بسیاری وجود دارد و مطمئناً (حداقل!) مدلی هست که شما آن را دوست داشته باشید. حتی می توانید برای فعالیت های مختلف و یا هماهنگی با سبک های مختلف لباس، عینک های آفتابی مختلفی داشته باشید!عینک های آفتابی همه کاره هستند و استایل شما را ارتقا می دهند.
مهم نیست که چه ظاهری دارید، از کلاسیک خنک گرفته تا مدرن و مد روز، یک جفت عینک آفتابی وجود دارد که ظاهر و احساس خوبی به شما بدهد.

از مشکلات چشمی جلوگیری میکنید.


چشمان ما حساس است. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند منجر به انواع بیماری ها شود. برخی از این بیماری ها، دردناک یا تحریک کننده هستند، برخی دیگر می توانند کشنده و جدی باشند. اما با خرید یک عینک آفتابی باکیفیت، می‌توانید از اشعه‌های مضر خورشید در امان بمانید.

منظورم از عینک آفتابی “با کیفیت” چیه؟ هنگام خرید عینک آفتابی ، ابتدا به دنبال عینک آفتابی با محافظت 100% UVA و UVB باشید. این حالت، محافظت کامل در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید را فراهم می کند. همچنین به دنبال عینک آفتابی باشید که به طور کامل چشمان شما را بپوشاند.

حالا نگاهی کنیم به بیماری ها و عوارض سلامتی که عینک آفتابی می تواند به محافظت در برابر آنها به شما کمک کند.

سرطان پوست

پوست اطراف چشم شما از جمله پلک ها به نور خورشید بسیار حساس است و نزدیک به 10 درصد از سرطان های پوست در نزدیکی چشم ها دیده می شود. استفاده از عینک آفتابی محافظ UV با لنزهای بزرگ نه تنها می تواند از چشمان شما محافظت کند، بلکه از پوست شما نیز محافظت می کند.

آب مروارید و گلوکوم

آب مروارید، نواحی کدر روی عدسی چشم است. به گفته بنیاد تحقیقات گلوکوم ، قرار گرفتن طولانی مدت و طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید به آب مروارید کمک می کند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش همچنین ممکن است علائم گلوکوم، یکی دیگر از بیماری های جدی چشمی را که می تواند منجر به نابینایی شود، بدتر کند. عینک آفتابی با محافظت کامل در برابر اشعه ماوراء بنفش می تواند به کاهش خطر ابتلا به آب مروارید یا عوارض ناشی از گلوکوم کمک کند.

دژنراسیون ماکولا

دژنراسیون ماکولا وضعیتی است که در آن بخشی از شبکیه به نام ماکولا تحلیل می‌رود و باعث اختلال در بینایی و در نهایت کوری می‌شود. انواع خاصی از اشعه ماوراء بنفش می تواند این روند را تسریع کند، بنابراین استفاده از عینک آفتابی، به محافظت از شما کمک میکند.

عینک آفتابی مردانه مدل ۵۷۵۴۳۶

عینک آفتابی مردانه مدل md-mch101

عینک آفتابی مردانه مدل 016

عینک آفتابی اوکلی مدل 5L

عینک آفتابی مردانه مدل پلاریزه

عینک آفتابی مدل E3025 S

عینک شب دیتیای مدل blue tune

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.