حقایق باورنکردنی حیوانات که تا به حال نشنیده اید

0

میلیون ها گونه جانوری مختلف روی زمین وجود دارند که بخش بزرگی از آنها هنوز برای ما ناشناخته است. حتی آنهایی که ما در مورد آنها می دانیم، هنوز تا حد زیادی یک راز باقی می مانند. یعنی با اینکه می دانیم که آنها وجود دارند، اما هنوز چیزهای زیادی برای کشف رفتارها و آناتومی آنها داریم.

با این حال، برخی از چیزهایی که دانشمندان یاد گرفتند، خیلی عجیب به نظر می‌رسند و باورشان سخت است. برای دانستن برخی از عجیب ترین، وحشیانه ترین و جالب ترین حقایق در مورد حیوانات آماده اید؟ بزن بریم!

سمورهای دریایی در استفاده از ابزار، مهارت دارند

زمانی تصور می شد که استفاده از ابزارها، یک مهارت منحصر به فرد انسانی است. اما همانطور که معلومه، ما آنقدری که فکر می‌کردیم، خاص نیستیم. بسیاری از گونه های جانوری در سراسر دنیا از ابزارهایی برای یافتن و دسترسی به غذا استفاده می کنند.

سمورهای دریایی در استفاده از ابزار مهارت دارند

از جمله این گونه های باهوش، می توان به شامپانزه ها، فیل ها، کلاغ ها، دلفین ها و سمورهای دریایی اشاره کرد. سمورها، از سنگ برای شکستن زره طعمه خود استفاده می کنند. آنها پوسته های حلزون را می شکنند تا به گوشت خوشمزه داخل آن برسند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2017 در Biology Letters منتشر شد، دانشمندان معتقدند: سمورهای دریایی، میلیون ها سال است که از ابزار استفاده می کنند.

لازم نیست بیش از یک دقیقه به اختاپوس نگاه کنید تا متوجه شوید که بیولوژی آن چقدر با ما متفاوت است. در نگاه اول، تقریباً بیگانه به نظر می رسند ( مثل اینکه به سیاره دیگری تعلق دارد).در واقع، این موجودات به همان اندازه که از بیرون عجیب به نظر می رسند، از درون هم عجیب هستند.

https://www.uplooder.net/

اختاپوس ها سه قلب مجزا دارند. دو تای آنها برای رساندن خون به آبشش استفاده می شود. سومی خون را در بقیه بدن پمپاژ می کند. اما 3 تا قلب،عجیب ترین چیز در مورد آناتومی اختاپوس نیست. آنها همچنین نه مغز دارند!

کلاغ ها شوخ هستند

کلاغ ها معنای کاملاً جدیدی به عبارت “مغز پرنده” می دهند. آنها به عنوان یکی از باهوش ترین گونه های روی کره زمین،( چه پرنده یا غیره)، شهرت پیدا کرده اند. زاغ‌ها اعضای خانواده کوروید هستند که پر از پرندگان فوق‌العاده باهوش (مثل جی، زاغی، کلاغ و غیره) است.

کلاغ ها شوخ هستند

اما این حیوانات چقدر باهوش هستند؟ یک مطالعه منتشر شده در Animal Behavior نشان داد که کلاغ ها توانایی فریب دادن یکدیگر را دارند. گزارش سال 2002 مواردی از شوخی پرندگان با یکدیگر و اذیت کردن حیوانات دیگر را بازگو کرد.

نهنگ های قاتل می توانند  صحبت کنند

آیا همیشه نمی خواستید با حیوانات صحبت کنید؟ شاید شما هرگز دکتر دولیتل نشوید، اما اورکاها،  رویای شما را زیر امواج اقیانوس زندگی کنند. نهنگ های قاتل لهجه های خاص خود را دارند که از گروهی به گروه دیگر فرق میکند.

اورکاها می توانند دلفین صحبت کنند

به نظر می رسه که این گویش ها تحت تأثیر نهنگ های قاتلی (و سایر حیوانات) است که با آنها می چرخند. یک مطالعه در سال 2014 در مجله انجمن آکوستیک آمریکا کشف کرد که اورکاها(نهنگ قاتل) می توانند صداهایی را که دلفین ها تولید می کنند، تکرار کنند. نهنگ‌های قاتل با گروهی از دلفین ها  در یک محیط نگهداری ‌شدند. با گذشت زمان، اورکاها زبان دلفین ها را یاد گرفتند.

چشیدن طعم  با استفاده از پاها

پروانه ها مثل ما (و سایر حیوانات) دهان معمولی ندارند. در عوض، آنها با استفاده از یک زائده نی مانند به نام پروبوسیس غذا می خورند. این نی به آنها اجازه می دهد تا آب و شهد مورد نیاز خود را برای زنده ماندن بنوشند. اما بدون دهان، چطور طعم غذاهای خود را می چشند؟

طعم پروانه ها با استفاده از پاهایشان

خب با پا می چشند ! وقتی پروانه ای روی گیاهی فرود می آید، حسگرهای کوچکی که در پاهایش قرار دارند، به او اطلاع می دهند که آیا گیاهی که روی آن ایستاده، قابل خوردن است یا خیر. فراتر از آن، گیرنده های پاهای پروانه، 200 برابر قوی تر از جوانه های چشایی انسان هستند.

خطوط گور خر دافع حشرات طبیعی است

گورخرها به خاطر خطوط سیاه و سفید منحصر به فرد خود مشهورند، اما تا همین اواخر، دانشمندان نمی دانستند این خطوط به چه دردی میخورند. تا مدت ها، مردم معتقد بودند که راه راه های گورخر به عنوان استتار عمل می کند و آنها را از شیرها و سایر شکارچیان پنهان می کند.

https://www.uplooder.net/

با این حال، اکنون محققان معتقدند که این نوارها اهداف متعددی را انجام می دهند. راه راه گورخرها همچنین ممکن است مانند دافع حشرات طبیعی عمل کند. این حیوانات ظاهر منحصربه‌فرد خود را برای دور نگه داشتن مگس‌های اسبی که نیش آن‌ها حامل بیماری‌های خطرناک است، تکامل دادند. گزارشی در سال 2012 در مجله زیست شناسی تجربی نشان داد که گورخرها نسبت به اسب های سیاه، قهوه ای، خاکستری یا سفید تک رنگ، مگس های اسبی بسیار کمتری را به سمت خود  جذب می کنند.

تنبل ها سیستم گوارشی فوق العاده کندی دارند

تنبل ها به تمام معنا کند حرکت می کنند. این حیوانات روزانه بین 15 تا 20 ساعت می خوابند و بیشتر اوقات بیداری خود را صرف غذا خوردن می کنند. به عنوان گیاهخواران، رژیم غذایی آنها عمدتاً از برگ ها، شاخه ها و جوانه ها همراه با برخی حشرات کوچک تشکیل شده است. اگرچه غذا خوردن بخش کوچکی از روز تنبل ها را به خود اختصاص می دهد، ولی هضم غذا کاملا برعکس است.

تنبل ها سیستم گوارشی فوق العاده کندی دارند

اکثر تنبل ها فقط یک بار در هفته اجابت مزاج دارند. هضم یک برگ ممکن است تا یک ماه طول بکشد. از سوی دیگر، انسان بین 12 تا 48 ساعت برای خوردن غذا، هضم آن و دفع مواد زائد زمان نیاز دارد.

Axolotls می تواند اعضای بدن را دوباره رشد دهد

ممکن است این نازهای کوچک را با شاخ های پر و چشم های شیشه ای و گشادشان بشناسید. این سمندرها به طور دائم در آب زندگی می کنند و به آنها “ماهی راهرو” هم می گویند. اما آیا می دانستید که آنها یک ابرقدرت مخفی دارند؟

Axolotls می تواند اعضای بدن را دوباره رشد دهد

آکسولوتل‌ها می‌توانند اندام‌ها، پوست، دم، آرواره‌ها، ستون فقرات، قلب و حتی بخش‌هایی از مغز خود را دوباره رشد دهند. اگرچه آنها ممکن است قادر به بازسازی باشند، ممکن است قدرت آنها نتواند آنها را نجات دهد. این گونه در فهرست به شدت در معرض خطر قرار دارد. اگر زود اقدام نکنیم، ممکن است این شگفتی های کوچک را برای همیشه از دست بدهیم.

فیل ها با انسان ها اشتراکات زیادی دارند

شاید ما هیچ شباهتی به هم نداشته باشیم، اما انسان و فیل شباهت بیشتری دارند تا تفاوت. فیل‌ها در جوامع پیچیده زندگی می‌کنند و یک مادرسالار رهبری یک گروه خانوادگی را بر عهده دارد. آنها همچنین بسیاری از غرایز مادری مشابهی دارند و از نوزادان خود برای مدت طولانی تری نسبت به سایر پستانداران مراقبت می کنند.

فیل ها با انسان ها اشتراکات زیادی دارند

حتی نوزادان مشابه هستند. فیل های جوان خرطوم خود را می مکند تا خود را آرام کنند. آنها همچنین برای مردگان خود عزاداری می کنند، همدلی نشان می دهند و دارای حس شوخ طبعی هستند. فیل ها خاطرات بسیار طولانی دارند و می توانند به یاد بیاورند که فیل های دیگری را که سال هاست ندیده اند ملاقات کرده اند.

پلنگ های برفی نمی توانند غرش کنند

پلنگ های برفی از بسیاری جهات وحشی هستند، اما شما آن را از سر و صدای آنها نمی فهمید. بر خلاف بسیاری از گربه های بزرگ دیگر، پلنگ های برفی نمی توانند غرش کنند. در عوض، آن‌ها فقط می‌توانند صدایی شبیه به خرخر ایجاد کنند که به عنوان چف شناخته می‌شود. این به این دلیل است که تارهای صوتی آنها نسبت به سایر گربه ها کمتر توسعه یافته است.

یک مطالعه در سال 2010 که در مجله بیولوژیکی انجمن Linnean منتشر شد، با هدف بررسی این موضوع که چرا صدای میو برخی از گربه ها نسبت به دیگران بلندتر است، انجام شد. همانطور که مشخص است، اندازه ارتباط بسیار کمی با صداهایی که گربه ها تولید می کنند دارد. در عوض، میو و غرش آنها توسط محیط آنها تعیین می شود.

تمساح ها عمر طولانی دارند

از نظر ظاهری، کروکودیل ها نزدیک ترین چیزی هستند که ما به دایناسورها در عصر مدرن داریم. اگرچه این موجودات ممکن است در واقع ماقبل تاریخ نباشند، اما می توانند برای مدت بسیار طولانی زندگی کنند. عمر کروکودیل ها تا 100 سال است.

تمساح ها عمر طولانی دارند

در اینجا چند واقعیت وحشتناک دیگر در مورد این جانور خزنده وجود دارد. برخی از گونه های کروکس بیش از 20 فوت طول و تا 2000 پوند وزن دارند. فک آنها 5000 پوند فشار در هر اینچ مربع تولید می کند. (فک انسان حدود 100 پوند در هر اینچ مربع تولید می کند.) تخمین زده می شود که سالانه 1000 نفر در اثر حملات کروکودیل می میرند.

کبوترها می توانند بشمارند

کلاغ ها تنها پرندگان باهوشی نیستند که این روزها در اطرافمان پرواز می کنند. کبوترها نیز به طرز شگفت انگیزی باهوش هستند. یکی از نمونه های هوش آنها توانایی آنها در شمارش و انجام ریاضیات اولیه است. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله Science در سال 2011، کبوترها می توانند ریاضی را در همان سطح میمون ها انجام دهند.

کبوترها می توانند بشمارند

در طول آزمایش، 9 تصویر به کبوترها ارائه شد که هر کدام تعداد متفاوتی از اشیاء را به تصویر می‌کشیدند. دانشمندان دریافتند که پرندگان تصاویر را به ترتیب تعداد اشیاء هر عکس مرتب کردند. با رتبه بندی تصاویر از حداقل به بیشتر، کبوترها توانایی فوق العاده خود را در شمارش نشان دادند.

کوآلاها مشکل کم خوابی دارند!

اکثر مردم می توانند چند چیز از خرس های کوالا یاد بگیرند. ما مدام بی‌خوابیم، منتظر آخر هفته‌ای هستیم که بالاخره بتوانیم ساعت‌های زنگ دار را خاموش کنیم و کمی استراحت کنیم. بیشتر انسان های بالغ حتی هشت ساعت خواب توصیه شده شبانه را نمیتوانند تجربه کنند.

کوآلاها یک تن می خوابند

از سوی دیگر، کوالاها بیشتر عمر خود را می خوابند. آنها بین 18 تا 22 ساعت در روز می خوابند. آنها برای هضم غذای خود، به انرژی زیادی نیاز دارند، بنابراین باز به چرت زدن های مکرر نیاز دارند!

مارمولک های شاخدار یک مکانیسم دفاعی دیوانه دارند

حیوانات از انواع تکنیک های مختلف برای محافظت از خود در برابر شکارچیان استفاده می کنند. برخی از حیوانات از استتار برای ترکیب شدن با محیط خود استفاده می کنند. برخی در پوسته های سختی زندگی می کنند که نفوذ دندان های شکارچی در این زره دشوار است. حیوانی مثل مارمولک شاخدار،  هم خون از چشمانش پرتاب میکند.

مارمولک های شاخدار یک مکانیسم دفاعی دیوانه دارند

مارمولک‌های شاخدار می‌توانند جریان‌های خونی را به فاصله چند فوتی از حدقه چشم خود پرتاب کنند. این مکانیسم دفاعی برای گیج کردن و ترساندن شکارچیان احتمالی است. این خون همچنین حاوی یک ماده شیمیایی است که به ویژه برای گرگ ها، سگ ها و کایوت ها مضر است.

گوزن ها فوق العاده سریع هستند

 این گوزن ها می توانند تا 35 مایل در ساعت بدود. علاوه بر این، آنها همچنین جامپرهای باورنکردنی هستند. ارتفاع پرش آنها هنگام ایستادن، به هفت فوت و هنگام دویدن، به 10 فوت می رسد. 

گوزن ها فوق العاده سریع هستند

برخی از گوزن های شمالی می توانند تا سرعت 50 مایل در ساعت بدود.

گربه ها نام خود را می دانند

ولی ممکن است همیشه به نامشان واکنش ندهند. گربه های خانگی بسیار باهوش هستند. اما، آنها همچنین بسیار مستقل هستند و دوست ندارند برایشان تعیین و تکلیف شود. حیوان خانگی شما در واقع می داند که شما نامش را صدا می کنید. اما اینکه آیا تصمیم بگیرد جوابتان را بدهد یا نه، کاملا به خود حیوان بستگی دارد.

گربه ها نام خود را می دانند

مطالعه‌ای در گزارش‌های علمی در اوایل سال 2019 منتشر شد. در طول این آزمایش، محققان دریافتند که گربه‌ها می‌دانند چگونه نام‌های خود را تشخیص دهند، اما اغلب تصمیم می‌گیرند که هنگام فراخوانی آنها را نادیده بگیرند.

بزاق خفاش های خون آشام از لخته شدن خون جلوگیری می کند

خفاش های خون آشام بر خلاف نام های خیالی خود، در واقع خون نمی نوشند. آنها برش‌های کوچکی با دندان‌های خود ایجاد می‌کنند و در حالی که خون می‌چکد، آن را در آغوش می‌گیرند. اگر تف آنها نبود، این یک وعده غذایی کم دوامی میشد!.

بزاق خفاش های خون آشام از لخته شدن خون جلوگیری می کند

بزاق خفاش های خون آشام مانند یک ضد انعقاد عمل می کند و از لخته شدن خون حیوان دیگر جلوگیری می کند. این جریان خون را حفظ می کند تا خفاش ها بتوانند آزادانه تغذیه کنند تا زمانی که سیر شوند. با این حال، شما چیزی برای نگرانی ندارید. این خفاش ها به ندرت از انسان تغذیه می کنند.

تغییر رنگ چشم گوزن شمالی

رنگ چشم گوزن شمالی مانند برگ های درخت افرا با فصول، تغییر می کند. با سردتر شدن هوا و نزدیک شدن به زمستان، چشمان گوزن شمالی قطبی از طلایی به آبی تغییر می کند. چه چیزی باعث این تحول عجیب و شگفت انگیز می شود؟

گوزن شمالی

به گفته شورای تحقیقات بیوتکنولوژی و علوم زیستی، این واکنش به تغییرات شدید سطح نور در منطقه است. رنگ آبی بر نحوه انعکاس نور از طریق شبکیه حیوانات تأثیر می گذارد. این به گوزن‌های شمالی کمک می‌کند در زمستان که نور محدود است، بهتر ببینند و به آن‌ها اجازه می‌دهد از شکارچیان دوری کنند و ایمن بمانند.

مدفوع Wombat به شکل مکعب است

Wombats  ها عادت منحصر به فردی در دستشویی کردن دارند. این ویژگی یکی از نادرترین مهارت ها در قلمرو حیوانات است. هیچ حیوان دیگری مدفوعش مکعبی نیست!.

Wombat

دانشمندان بر این باورند که وامبات ها از مدفوع خود برای علامت گذاری قلمرو خود استفاده می کنند. آنها برای تولید مدفوع مربعی تکامل یافته اند، چون مدفوع مکعبی احتمال بیشتری دارد که در جای خود باقی بماند تا مدفوع کروی. از نظر فیزیولوژیکی، محققان فکر می کنند که توانایی وامبات ها برای تولید این فضولات عجیب به خاصیت ارتجاعی روده آنها بستگی دارد.

دلفین ها نام دارند

 دلفین ها در واقع نام های منحصر به فردی دارند که از آنها برای اشاره به یکدیگر استفاده می کنند. بر اساس مطالعه ای در سال 2013 در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، دلفین های پوزه بطری، سوت های خاصی دارند که برای یکدیگر استفاده می کنند.

دو دلفین

صدا زدن یکدیگر، تنها راه نشان دادن هوش این موجودات دریایی نیست. دلفین ها همچنین می توانند رفتار انسان را تقلید کنند، تله بگذارند و برای آینده برنامه ریزی کنند. آنها همچنین نشانه هایی از خودآگاهی را نشان می دهند و می توانند خود را در آینه تشخیص دهند. به همین دلیل است که اغلب، دلفین ها را باهوش ترین حیوانات دریا می دانند.

قورباغه ها ضد یخ دارند

قورباغه ها علیرغم اندازه کوچکشان بسیار سخت هستند و می توانند در شدیدترین محیط ها زنده بمانند. مانند بسیاری از حیوانات دیگر، قورباغه ها در زمستان به خواب زمستانی می روند. اما چگونه آنها در دمای زیر صفر، زنده می مانند؟ خود را منجمد می کنند.

قورباغه

خون قورباغه مانند ضد یخ است. هنگامی که دما به اندازه کافی پایین می آید، کریستال های یخ در حفره بدن قورباغه و زیر پوست آن تشکیل می شود. سطوح بالای گلوکز در خون از یخ زدن اندام های حیاتی جلوگیری می کند. ریه ها و قلب آن ممکن است در طول زمستان از کار بیفتند، اما وقتی بدنش در بهار ذوب می شود، اندام ها دوباره شروع به کار می کنند.

سنجاب ها بچه های یتیم را به فرزندی قبول می کنند

سنجاب ها معمولاً به عنوان حیوانات اجتماعی در نظر گرفته نمی شوند. برخلاف شامپانزه‌ها و شیرها که بیشتر عمر خود را در کنار خانواده می‌گذرانند، سنجاب‌های قرمز در انزوا زندگی می‌کنند. اما همانطور که مشخص است، غریزه مادری یک سنجاب، به اندازه سایر حیوانات قوی است.

سنجاب

در مطالعه ای که در سال 2010 توسط دانشگاه گوئلف انجام شد، محققان عادات سنجاب های قرمز را مورد مطالعه قرار دادند. آن ها دریافتند که سنجاب ها توله های یتیم را به سرپرستی گرفتند. اما، آنها فقط نوزادانی را به فرزندی پذیرفتند که فرزندان اعضای خانواده آنها بودند.

گاوها رفیق بازند

حیوانات نیز مانند انسان ها روابط شخصی دارند. گاوها با سایر حیواناتی که وقت خود را با آنها می گذرانند پیوندهای اجتماعی قوی دارند. با کمال تعجب، آنها حتی ممکن است بهترین دوستان را داشته باشند. در سال 2013، محققان دانشگاه نورث همپتون مطالعه ای را در مورد این موضوع انجام دادند

گاوها BFF دارند

محققان سطوح کورتیزول گاوها را زمانی که به تنهایی بودند، زمانی که با دوستان خود بودند و زمانی که با گاوهای دیگری بودند که نمیشناختند، مورد مطالعه قرار دادند. محققان دریافتند که گاوها هنگام جدا شدن از دوستانشان، علائم جدی استرس از خود نشان می دهند.

 تاکتیک منحصر به فرد برای بقا در زمستان 

همه افراد آنقدر خوش شانس نیستند که برای زمستان به جنوب سفر کنند. هوای سرد و سخت می تواند بقا را دشوار کند. موجودات باید تکامل یابند و یاد بگیرند که چگونه در شرایط سرد زمستان زندگی کنند. لاک‌پشت‌های نقاشی شده روشی خاص برای عبور از سرما دارند.

لاک پشت های نقاشی شده

این گونه از خزنده باید با زندگی در حوضچه های یخ زده که دسترسی آنها به هوای بالای یخ را قطع می کند، سازگار شود. لاک پشت های نقاشی شده هنوز هم با استفاده از کلوآکا قادر به تنفس هستند. از طریق فرآیندی به نام تنفس کلوآکال، لاک‌پشت‌ها می‌توانند مستقیماً از آب اطراف خود اکسیژن دریافت کنند.

برخی از کرم ها می پرند

 کرم های خاکی خاک را هوادهی می کنند، به رشد گیاهان کمک می کنند و می توانند به انسان در صید ماهی کمک کنند. برای همه چیزهایی که به ما می دهند، باید قدردان کرم  باشیم. اما، این واقعیت را تغییر نمی دهد که آنها همچنین می توانند کاملاً ناراحت کننده باشند.

کرم

و کرم جهشی که اخیراً کشف شده است مانند چیزی است که از یک کابوس بیرون آمده است. این گونه از کرم Amynthas که عمدتاً در غرب میانه یافت می شود، می پرد و به شدت روی زمین می پیچد. هنگامی که این کرم ها مزاحم می شوند، می توانند دم خود را نیز جدا کنند.

ببرها پوست راه راه دارند

ببرها به عنوان بزرگترین گربه های وحشی، واقعاً آثار باورنکردنی طبیعت هستند. راه راه های ببر علاوه بر اینکه ظاهر متمایز را به آنها می بخشد، هدفی باورنکردنی نیز دارد. این خطوط دیدن گربه های بزرگ در شب را برای حیوانات دیگر دشوارتر می کنند و به آنها کمک می کند تا شکارچیان بهتری باشند.

ببر نشسته

آیا می دانستید که فقط خز آنها راه راه نیست؟ ببرها در واقع پوست راه راه دارند. و راه راه های هر ببری مانند اثر انگشت انسان منحصر به فرد است.

زرافه های غالب نقاط تیره تری دارند

لکه های زرافه چقدر مهم هستند؟ آنها می توانند خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید در مورد این حیوانات گردن دراز به شما بگویند. باور کنید یا نه، لکه های تیره روی زرافه نشان می دهد که آنها مسلط هستند و ترجیح می دهند منزوی باشند.

3 تا زرافه

از یک مطالعه در سال 2019 در مورد رفتار حیوانات، محققان دریافتند که زرافه‌هایی که لکه‌های روشن‌تری دارند، بسیار کمتر از زرافه‌هایی با لکه‌های تیره‌تر تسلط دارند. بنابراین، دفعه بعد که نگاهی به زرافه انداختید، بررسی کنید که آیا لکه‌های آن تیره‌تر است یا روشن‌تر، و می‌توانید تشخیص دهید که کدام یک تنهاست و کدام حیوان، یک میزبان واقعی است.

اختاپوس ها می توانند با بازوهای خود مزه کنند

اختاپوس ها چقدر باهوش و خطرناک هستند؟ این حیوانات می توانند تا 25 مایل در ساعت سفر کنند، می توانند بدن خود را استتار کنند و می توانند از جوهرهای دفاعی در برابر شکارچیان استفاده کنند. با این حال، غذای بعدی خود را با بازوهای خود می چشند.

اختاپوس

اختاپوس ها می توانند طعمه خود را با کمک مکنده های بازوهای دراز و پیچ خورده خود بچشند، چنگ بزنند و ببلعند. این اندام‌ها نه تنها انعطاف‌پذیر هستند، بلکه فوق‌العاده قدرتمندند. آنها تقریباً به طور کامل از ماهیچه ساخته شده اند و به این دلیل شناخته شده اند که می توانند با کوسه ها کشتی بگیرند.

حلزون ها چهار بینی دارند

گفتیم بینی؟ منظور ما شاخک های کوچک و متحرک است. و بله، چهار تا هم دارند. یک حلزون از دو تا از این شاخک‌ها برای بو کردن استفاده می‌کند و دو تای دیگر ساقه‌هایی هستند که کره چشم‌هایشان را در بالا قرار می‌دهند. اگرچه این شاخک ها ممکن است از نزدیک عجیب به نظر برسند، اما هدف مهمی را دنبال می کنند.

https://www.uplooder.net/

دو ساقه کوچک مربوط به بویایی  و دو ساقه بزرگتر، کره چشم آنها را در خود جای می دهند. فقط به یاد داشته باشید – این شاخک ها را نباید لمس کرد. روغن حاصل از دستان شما می تواند به حلزون آسیب برساند، و شما نمی خواهید این موجود عطر شما را بگیرد و شما را در تمام مسیر خانه دنبال کند.

مطالب مشابه

چرا شیر سلطان جنگل است؟

چرا یکی از پاهایمان بزرگتر از دیگری است؟

حقایق امپراطوری هخامنشی(کلیپ)

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.