آموزش حل مشکل اتصال بلوتوث در ویندوز 10

0

مشکل اتصال بلوتوث در ویندوز 10، معمولاً پس از نصب بروزرسانی‌های ویندوز، دیده می‌شود. البته ممکن است در هر زمان دیگری هم رخ دهد.

بلوتوث در ویندوز 10 کار نمی کند

بلوتوث در ویندوز 10 کار نمی کند

اگر بلوتوث روی سیستم شما کار نکند، نمی توانید از صفحه کلید بی سیم، هدفون، بلندگو و سایر دستگاه های با اتصال بلوتوث، استفاده کنید. با انجام مراحل عیب‌یابی که در زیر ارائه شده است، مشکل اتصال بلوتوث سیستم را به درستی شناسایی و حل کنید.

1. مطمئن شوید که بلوتوث فعال است

قبل از هرکاری، اول مطمئن بشید که بلوتوث در ویندوز شما فعال است. برای اینکار به مسیر Settings > Devices > select Bluetooth & other devices برید. حالا اینجا مطمئن بشید بلوتوث روشن است.

بلوتوث را در رایانه ویندوز روشن کنید

2. حالت هواپیما را فعال و غیرفعال کنید

فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما، شبکه بلوتوث را دوباره راه اندازی می‌کند و به رفع مشکلات احتمالی اتصال بلوتوث کمک می‌کند.

به Settings > Network & Internet > select Airplane Mode برید. حالا از قسمت راست، با حرکت دادن کلید به موقعیت روشن، حالت هواپیما را فعال کنید.

حالت هواپیما را در رایانه شخصی ویندوز فعال کنید

30 ثانیه صبر کنید و با جابجایی کلید به حالت OFF، حالت هواپیما را غیرفعال کنید.

3. درایورهای بلوتوث را بروز کنید

روی دکمه Start کلیک راست کرده و Device Manager را در منوی WinX انتخاب کنید. در صفحه Device Manger، ورودی بلوتوث را باز کنید، روی آداپتور بلوتوث کلیک راست کرده و گزینه Update Driver را انتخاب کنید.

درایور بلوتوث را به روز کنید

در صفحه بعدی گزینه Search Automatically for Updated Driver Software را انتخاب کنید و به ویندوز 10 اجازه بدید درایورهای بروز شده را جستجو و آنها را بر روی سیستم شما نصب کند.

4. عیب یاب بلوتوث را اجرا کنید

برای یافتن مشکلات اتصال بلوتوث سیستم، میتونید از عیب یاب بلوتوث داخلی که در ویندوز 10 موجوده، استفاده کنید.

برای اینکار به مسیر Settings > Update & Security برید و  گزینه Troubleshoot را در قسمت سمت چپ انتخاب کنید. در قسمت سمت راست، به پایین برید و روی Additional Troubleshooters کلیک کنید.

گزینه عیب یاب اضافی در ویندوز

در صفحه بعد، روی بلوتوث کلیک کنید و سپس روی دکمه Run the Troubleshooter کلیک کنید.

عیب‌یابی بلوتوث را در رایانه شخصی ویندوز اجرا کنید

در صفحه بعدی، روی گزینه Run the Troubleshooter کلیک کنید و به ویندوز 10 اجازه بدید تا مشکلات اتصال بلوتوث سیستم را پیدا و برطرف کند.

5. دستگاه بلوتوث را حذف و دوباره اضافه کنید

اگر دستگاه‌های بلوتوثی مثل: صفحه‌کلید بی‌سیم، ماوس یا هدفون شناسایی نمی‌شوند، حذف دستگاه بلوتوث و اضافه کردن دوباره آن، اغلب می‌تواند مشکل را برطرف کند.

به مسیر Settings > Devices بروید و بعد Bluetooth & Other Devices را از قسمت سمت چپ انتخاب کنید. در قسمت سمت راست، دستگاه بلوتوثی که درست کار نمی کند را انتخاب کرده و روی گزینه Remove Device کلیک کنید.

حذف دستگاه بلوتوث در ویندوز 10

حالا روی گزینه Add Bluetooth or other devices کلیک کنید.

افزودن گزینه دستگاه بلوتوث در ویندوز 10

دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا دستگاه بلوتوث را دوباره به سیستم معرفی و اضافه کنید.

6. وضعیت خدمات بلوتوث را بررسی کنید

گاهی اوقات، مشکل به دلیل غیرفعال شدن سرویس های سیستم (مربوط به بلوتوث) یا تنظیم نشدن خودکار برای راه اندازی است.

بر روی دکمه Start کلیک راست کرده و روی Run کلیک کنید. در پنجره Run Command عبارت services.msc را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید.

دستور Services.msc را در ویندوز 10 اجرا کنید

در صفحه services، مطمئن بشید که پشتیبانی بلوتوث، هندزفری بلوتوث و سایر خدمات مرتبط با بلوتوث در حال اجرا هستند.(به تصویر زیر دقت کنید)

سرویس پشتیبانی بلوتوث در ویندوز 10

اگر سرویس بلوتوث غیرفعال است، روی سرویس غیرفعال شده دوبار کلیک کنید. در صفحه بعدی، نوع Startup را روی Automatic قرار بدید و روی دکمه Start کلیک کنید.

سرویس پشتیبانی بلوتوث را در ویندوز 10 راه اندازی کنید

در نهایت، روی Apply و OK کلیک کنید تا صفحه ویژگی های خدمات بلوتوث بسته شود.

امیدوارم با انجام مراحل بالا توانسته باشید مشکل اتصال بلوتوث به سیستم خود را حل کنید. لطفا با نظر خود، به هرچه بهتر شدن مطالب سایت خودتان کمک کنید.

مطالب مرتبط

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.