5 ویژگی کارآفرینان موفق که باید بدانید

0

کارآفرینان، پنج ویژگی مشترک دارند که رشد آنها را تضمین می کند. در ادامه، این پنج ویژگی کارآفرینان موفق را خدمت شما معرفی می کنیم.

کمی مغرور هستند(از نوع خوب)

کارآفرینان باهوش دارای یک قطب نمای داخلی هستند. یعنی شما هرگز نمی توانید به یک کارآفرین موفق بگویید که مسیرش، اشتباه است. چون، تنها چیزی که برای یک کارآفرین باهوش خیلی مهم است، مسیر انتخابی اش است.

این افراد، به دقت گوش میدهند و بعد، کاری که لازم است را انجام میدهند.

از همراهی عمل با موفقیت آگاهند

خیلی‌ها، از راه اندازی یک کسب و کار صحبت می کنند، ولی هرگز این کار را نمی‌کنند.. در واقع بین کسانی که چیزی عالی می سازند و افراد دیگر، ۴ تفاوت هست.

در واقع بین کسانی که چیزی عالی می سازند و افراد دیگر، ۴ تفاوت هست.

تلاش کردن

اختصاصی بودن

ثابت ماندن

اقدام کردن

همه چیز به انجام دادن، برمیگردد. هرچه بیشتر تلاش کنید، کسب و کارتان بزرگتر می شود. فرق بین کسانی که شادند، با کسانی که شادی را غیر ممکن می دانند، در این است که کسانی که شادند، اقدامات لازم را انجام می دهند.

بهبودی بعد از شکست

کارآفرین موفق می تواند بعد از یک شکست، دوباره به بهبودی برسد. همه کسب و کارها ،عقب نشینی را تجربه می کنند. ممکن است آنقدر در سال اول از دست بدهید که دچار مشکلات جسمی و روحی شوید. اما اصلاً مهم نیست! چون بهترین کارآفرینان، مسئولیت اشتباهات خود را گردن میگیرند، بعد برنامه بهتر و کارآمدتری ایجاد می کنند.

تصمیم گیری به موقع

گرفتن تصمیمات سخت ، بخش بزرگی از سفرهر کارآفرین است. همیشه گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. برخی تصمیمات، فوری نیستند و می توانند منتظر بمانند. اما در موارد دیگر، یاد گرفتن نحوه تصمیم گیری سریع و تاثیر گذار، لازم است.

 افرادی که نمی توانند تصمیم بگیرند، سرکوب شده و درجا می زنند و هرگز رشد نمی‌کنند. بهتر است تصمیم خود را بگیرید، حتی اگر نتیجه‌اش بد تمام شود. لااقل می توانید بگویید تصمیم گرفتم و امتحانش هم کردم. در این صورت، حالتان خیلی بهتر از زمانی خواهد بود که اصلاً تصمیمی نگرفته بودید.

نترسید. تصمیم بگیرید، حتی تصمیم بد هم شما را نمی کشد.

شبکه های محکم

به حلقه اجتماعی خود خوب نگاه کنید. آیا افرادی که در زندگی شما هستند، به شما شادی و انرژی می دهند یا انرژی شما را می مکند و تخلیه می کنند؟ اگر روابط شما در خدمت شما نیست، بهتر است رهایش کنید و با افراد مناسب‌تری ارتباط برقرار کنید.

شخصیت ایده آل برای ارتباط، باید شوخ طبع و راحت باشد. این شخص باید بتواند در برابر چالش ها مقاومت کند و کار را به تجربه ای سرگرم کننده برای همه تبدیل کند. من و شما یک زندگی شاد و پر انرژی می خواهیم، پس نباید اجازه دهیم افراد منفی باف و کسانی که همه چیز را تاریک می بینند، در اطراف ما باشند.

من واقعا میخوام شاد باشم. شما چطور؟

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.