خرید دوچرخه برقی و ۵ نکته که باید بدانید.

0

زمان لازم برای مطالعه: 5 دقیقه


نیاز شما


ممکن است بدانید قرار است از دوچرخه برقی خود چه استفاده‌ای بکنید.( مثلاً برای رفت و آمد یا تفریح) ولی عوامل دیگری هم هستند که باید به آنها هم توجه کنید. مثلاً نوع زمینی که می خواهید بیشتر روی آن از دوچرخه برقی خود استفاده کنید. باید بدانید این زمین آسفالت است یا سنگ فرش؟ تپه است یا خاکی؟ سربالایی و سرازیری دارد یا بیشتر صاف است؟


برای مثال: اگر می خواهید بیشتر در جاده های خاکی و پر از دست انداز، دوچرخه سواری کنید،این نکات مهم هستند. باید در خرید دوچرخه برقی دقت کنید مدلی را انتخاب کنید که لاستیک های پهن تر و با دوام تری داشته باشد. همچنین برای این نوع مسیرها، دوچرخه برقی شما باید سیستم تعلیق خوبی داشته باشد.


یا مثلا: اگر می خواهید مسیر رفت و برگشت به محل کار را از دوچرخه استفاده کنید، این نکات مهم هستند. اول باید مسیر رفت و برگشت را محاسبه و جمع کنید. بعد هنگام خرید دوچرخه برقی، حواستان باشد مدلی را انتخاب کنید که باتری لازم برای طی کردن مسیر شما را داشته باشد.


مشخصات مناسب


این نکته واضح است که هرچه باتری دوچرخه بزرگتر باشد، میتواند با هر بار شارژ، مسافت بیشتری را طی کند. پس خیلی از اوقات ارزش دارد که پول بیشتری خرج کنید و مدلی را انتخاب کنید که باتری بزرگتر و بهتری دارد. با این کار مجبور نمیشوید دایما دوچرخه برقی خود را شارژ کنید. البته در انتخاب باتری، به مسافت طی شده، نوع جاده، وضعیت باد و ترافیک، و وزن خودتان هم توجه کنید.


خجالت نکشید و از فروشنده سوال کنید. اگر هم دوچرخه برقی را بصورت آنلاین میخرید، خوب به مشخصات و نظرات خریداران دیگر و همچنین گارانتی دوچرخه دقت کنید.


اندازه بزرگتر


اگر اندازه دوچرخه را اشتباه انتخاب کنید، از همان اول اذیت خواهید شد. هنگام خرید دوچرخه برقی، مدلی را انتخاب کنید که اندازه اش مناسب شما باشد. مناسب بودن اندازه یعنی برای سوار و پیاده شدن از دوچرخه، هیچ مشکلی نداشته باشید.


همیشه می توانید ارتفاع صندلی را به دلخواه خود تنظیم کنید.


قیمت معمولا مهم است


حتما این ضرب المثل را شنیدید که میگوید: گرانتر بهتر است! این ضرب المثل دقیقا در مورد دوچرخه برقی درست است. از خرید دوچرخه برقی ارزان دوری کنید. چون مدل های ارزان افتضاحند! یعنی هم دوام کمی دارند و هم باتری ضعیف تر.


به طور کلی، هرچه دوچرخه برقی گرانتر، بهتر


البته در این بین، بعضی مدل های ارزان قیمت هم هستند که انصافا فوق العاده اند.


آماده باش


این نکته را به خاطر بسپارید که هیچ دوچرخه برقی(حتی گرانترین مدل) هم کامل نیست.همچنین معمولا بعد از خرید دوچرخه برقی، به یک تنظیم اولیه نیاز خواهید.

امیدواریم این نکات مختصر و مفید به شما کمک کنند. در ادامه، پرفروش ترین دوچرخه برقی های دیجیکالا را خدمتتان معرفی می کنیم. موفق باشید.


دوچرخه برقی مرسدس بنز مدل 003 سایز 26

لاستیک پهن آلومینیوم تقویت شده ترمز دیسکی مکانیکی 18 کیلوگرم شیمانو 7 سرعته

دوچرخه برقی بی ام دبلیو مدل 003 سایز 26

دوچرخه برقی ویوا مدل HYBRID سایز 700C

من حدود 4 ماه است از این دوچرخه به صورت روزانه استفاده می کنم روزی 20 کیلومتر رکاب میزنم، بسیار عالیست این دو چرخه سه حالت زیر دارد: 1- دوچرخه معمولی بدون کمک باطری 2- دوچرخه برقی که نیروی باطری فقط بخ شرط رکاب زدن به شما کمک می کند 3- کمک باطری در حالت پیاده روی کنار دوچرخه (مثلا برای کمک در سربالایی ها) پس این دو چرخه بدون رکاب زدن امکان استفاده از حالت برقی را ندارد


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.