برای افزایش بهره وری در محل کار این 5 نکته را لازم دارید و بس!

0

افزایش بهره وری در محل کار: آیا این مدل کار کردن برای شما آشناست؟وارد محل کار خود میشوید. کارتان را با یک برنامه، فهرست یا هدفی شروع میکنید.این روال را ادامه میدهید تا روز کاری شما تمام میشود. اما در پایان روز متوجه میشوید که تنوانسته اید فهرست کارهایتان را تماما انجام دهید. دچار ناامیدی و حس عصبانیت می شوید.

اینکه هر روز در کارتان مفید باشید، کار سختی است! شما باید زمانتان را طوری مدیریت کنید که بهره وری تان افزایش یابد. انجام این کار حیاتی و لازم است. اما اغلب اوقات نمیدانید باید از کجا شروع کنید. برای افزایش بهره وری و هوشمندانه کار کردن، نکات زیر را هم امتحان کنید.

تیتر نکات برای افزایش بهره وری در محل کار

با دو دست، یک هندوانه، نه چند هندوانه
استراحت در محل کار
اهداف،همیشه کوچک
چه زمانی شارژتان کاملا پر است؟
قانون دو دقیقه

با دو دست، یک هندوانه، نه چند هندوانه

چرا خودتان را گول میزنید؟ شما نمی توانید به راحتی هم به تلفن جواب بدید، به ارباب رجوع برسید، به پرونده ها رسیدگی کنید و همزمان ناهار هم بخورید! ما باید در یک زمان مشخص، فقط روی انجام و به پایان رساندن یک کار تمرکز کنیم. با این کار کارهایمان سریع تر و کاملتر تمام میشوند و حس بسیار خوبی هم خواهید داشت.

استراحت در محل کار

استراحت در محل کار

شاید به خود بگویید اگر چند ساعت پشت سر هم کار کنم، میتونم کارهای بیشتری را انجام بدم. اما وقتی خسته هستید، هرگز نمی توانید به خوبی کار کنید. مطالعات نشان داده اند که لذتی که از استراحت های کوتاه و منظم می بریم، تمرکزمان را بهتر میکند و حس و حال خوبی پیدا میکنیم.

برای استراحت می توانید در محل کار خود چند دقیقه قدم بزنید و یا 15 دقیقه را صرف نوشیدن چای یا قهوه با بسکویت کنید و یا چنند دقیقه چشمان خود را ببندید و اهنگ دلخواهتان را گوش بدید.

اهداف همیشه کوچک

اهداف همیشه کوچک

گاهی نگاه کردن به فهرست کارها ممکن است ترسناک باشد و تمام انرژی و انگیزه شما را از بین ببرد. چون ما اهداف خیلی بزرگی برای خودمان تعیین میکنیم. اما اگر اهداف را به لقمه های کوچکتری قسمت کنیم، هم با انجام هر قسمت کوچک، انرژی و انگیزه مان بیشتر میشود و هم با انجام کار بیشتر، مفیدتر هم خواهیم بود. این کار به ما اعتماد به نفس بالایی هم میدهد.

چه زمانی شارژتان کاملا پر است؟

چه زمانی شارژتان کاملا پر است

همه ما در طول روز، در ساعات خاصی بسیار پر انرژی و سرحال هستیم و در ساعات خاصی در حالت نرمال هستیم و در ساعات خاصی هم حوصله هیچ کاری را نداریم! کاری که باید بکنید اینست که پروژه های مهم خود را در ساعاتی انجام بدید که در بالاترین سطح انرژی هستید. انجام این کار بسیار لازم و مهم است. مثلا اگر صبح ها پر انرژی هستید، کارهای مهم و اصلی خود را صبح ها انجام بدید.

قانون دو دقیقه

قانون دو دقیقه

هر کار یا عادتی را میتوان در کمتر از دو دقیقه شروع کرد. البته این به این معنی نیست که شما میتوانید کارها را در دو دقیقه تمام کنید! بلکه شروع کاری جدید، اولین قدم برای رسیدن و تمام کردن آن است.

در آخر اینکه هر روز لزوما کاملا سازنده و مفید نخواهد بود. خودتان را سرزنش نکنید. کافیست همه چیز را در نظر بگیرید و برای افزایش بهره وری در محل کار، انرژی خود را جمع کنید و این نکات را اجرا کنید. در این صورت، از دیدن اینکه چه قدر کار می توانید انجام دهید، شگفت زده خواهید شد. خوب مرا ببخشید! کارم را انجام دادم و حالا وقت استراحت ۱۵ دقیقه ای من است!

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.