آیا پاور بانک گوشی را خراب میکند؟

0

شاید شما هم شنیده اید که کسی میگوید من فلان پاور بانک را استفاده کردم و گوشیم خراب شد. بعد فکر کردید که پس حتما پاور بانک به باتری گوشی شما هم اسیب میزند و از خرید منصرف شده اید. ولی آیا پاور بانک گوشی را خراب میکند؟ بریم تا جواب را بفهمیم.

پاسخ مستقیم

powerbank-charges-smartphone-on-pink-background

این حرف که پاور بانک باعث خرابی باتری گوشی میشود، هیچ سند علمی ندارد. پاور بانک ها از همان استاندارد هایی پیروی می کنند که گوشی شما بر اساس آنها طراحی شده است. پس پاور بانک وسیله ای کاربردی و خوب است.

کلا هر وسیله ای نامرغوب،مشکل ایجاد میکند. مثلا برق برای ساختمان حیاتی است، ولی اگر جنس سیم برق نامرغوب باشد، احتمال آتش سوزی بالا میرود. پس نمیتوان گفت، برق باعث اتش سوزی میشود. بلکه این سیم نامرغوب است که باعث این اتفاق میشود.

همین موضوع در مورد پاور بانک هم صادق است. یک پاور بانک بی کیفیت، می تواند به باتری گوشی آسیب زده و عمر باتری را کم کند.یک پاور بانک با کیفیت مشکوک، احتمال دارد ولتاژ کمتر یا بیشتر از استاندارد گوشی شما بفرستد. این موضوع نه تنها به باتری گوشی، بلکه به مدارهای الکتریکی گوشی هم آسیب وارد میکند.

پاور بانک با کیفیت و استاندارد، هیچ خطری ندارد.

توجه

powerbank-charges-phone-on-beach

از پاور بانکی استفاده کنید که ولتاژ آن با ولتاژ گوشی شما یکی باشد. اگر پاور بانک شما ولتاژ بالاتر از استاندارد گوشی شما بفرستد، احتمال خرابی گوشی بالا میرود.

البته پاور بانک های با کیفیت خوب،دارای سیستم های پیشرفته ای هستند. این سیستم ها از گوشی یا دستگاه های دیگر شما در برابر شارژ،گرما،جریان و ولتاژ بیش از حد و اضافی محافظت میکنند.

آیا پاور بانک گوشی را خراب میکند؟

isolate-white-power-bank-charging-mobile

در پایان، آن چیزی که به گوشی و باتری آن آسیب میزند، پاور بانک های نامرغوب هستند. پس باید چیکار کنیم؟

پاور بانک های ارزان و بی کیفیت و ناآشنا نخرید. مخصوصا اگر گوشی هوشمند گرانی دارید،هنگام خرید پاور بانک دقت کنید. بازار پر از محصولات بی کیفیت است و همین بی کیفیت ها، ابروی پاور بانک های خوب را برده اند. امیدوارم جواب سوال خود را گرفته باشید.

مطالب مشابه

راهنمای خرید بهترین پاور بانک+پیشنهاد محصول

راهنمای خرید پاوربانک مناسب نیاز شما

آیا بازی کردن گوشی شما را خراب می کند؟

معرفی بهترین گوشی های ۲۰۲۲ با ماندگاری و عمر باتری بالا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.