چرا قهوه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

0

هنگامی که قهوه برای اولین بار در طی نیمه دوم قرن هفدهم به اروپا برده شد، بحث های زیادی را به وجود آورد. بسیاری از پزشکان اعلام کردند که قهوه، سمی قوی است و باید خوردن آن ممنوع شود. ولی برخی اصرار داشتند که چیز بسیار خوبی است و قهوه خانه های زیادی در همه جا برپا شد.

بر اساس تست های انجام شده بر روی حیوانات آزمایشگاهی، مقادیر زیاد قهوه مانند سم عمل میکند و نیز اثر سمی در کودکان دارد. ولی برای بزرگسالان که به طور معمول آن را می نوشند، بی ضرر است.

دانه قهوه شامل یک درصد کافئین است که همواره قابل ترکیب شدن با اسید هاست. ما اغلب عقیده داریم که کافئین قهوه بر بدن تاثیر می گذارد. ولی مواد دیگری که در دانه قهوه وجود دارند، که در این امر موثرند.

قهوه باعث تحریک قلب و افزایش ضربان آن می شود.همچنین دستگاه گوارش را فعال‌تر می‌کند و ترشحات غدد گوارشی را افزایش می دهد. برای افراد سالم ،نوشیدن آن مخصوصاً پس از صرف غذای سنگین، مطلوب است. ولی برای سایرین ممکن است سبب سوزش معده و یا قلب شود.

 همچنین نوشیدن قهوه در صبحانه، بر روی کلیه ها اثر می‌گذارد و به دفع مواد زائد که در شب جمع شده است، کمک می کند. نوشیدن آن بعد از خوردن ناهار، بر روی عضلات اثر گذاشته و کمک می‌کند تا کمتر احساس خستگی بکنیم. 

همچنین نوشیدن قهوه بعد از شام، گاهی محرک مغز و عضلات می‌شود و مانع از خواب شبانه می گردد.

 

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.