راهنمای تنگ کردن کفش و چکمه

چگونه کفش یا چکمه را تنگ کنیم؟

0

تنگ کردن کفش | هیچ چیز بیشتر از پوشیدن کفش گشاد آدم را اذیت نمی‌کند. البته نگران بزرگ بودن سایز کفش تان نباشید. اینجا با چند نکته و ترفند، یاد میگیرید که چگونه کفش هایتان را تنگ تر کنید.

از کجا بفهمیم باید کفشمان را تنگ کنیم؟

جواب وقتی با پوشیدن کفش، احساس ناراحتی و گشادی در کفش میکنید.

قانون: اگر بیش از یک انگشت، پشت پاشنه پا و کفش قرار بگیرد، یعنی سایز کفش تان خیلی بزرگ است.

 

خوب حالا بریم سراغ نکات و ترفندها.

تنگ کردن کفش با جوراب ضخیم

ساده ترین کار برای پوشیدن کفش بزرگ، استفاده از جوراب ضخیم است. جوراب های پشمی و زمستانی مناسب این کار هستند. همچنین می توانید چند جوراب معمولی را روی هم بپوشید. هرچه ضخامت را بیشتر کنید، فضای خالی کفش کمتر میشود. وقتی چاره‌ای نداریم، مجبوریم از این روش عجیب استفاده کنیم!

تنگ کردن کفش با کاغذ

کاغذ مچاله شده

برای کم کردن سایز کفش، از ترفند کاغذ استفاده کنید. مثلاً دستمال کاغذی را مچاله کنید و در نوک کفش بگذارید. می‌توانید دستمال کاغذی را پشت کفش هم قرار بدید. کفش را بپوشید و بعد کمی دستمال کاغذی پشت کفش بگذارید. البته این روش موقتی است. پس در کفش های ورزشی یا پیاده‌روی استفاده نکنید. چون بعد از مدتی راه رفتن، پشت پای تان آسیب می بیند.

چگونه کفش بزرگ را تنگ کنیم؟ با پد پا

پد کفش

 

خیلی از اوقات استفاده از یک کفی کامل پیشنهاد نمی شود. چون باعث تنگ شدن زیاد کفش میشود. همچنین پا را در کفش بالا می آورد. در نتیجه رویه کفش به پا فشار زیادی وارد می کند. پس بهتر است از پد استفاده کنید. پد هایی هستند که در قسمت قوس پا قرار می گیرند. این پدها سایز کفش را به اندازه لازم کوچک میکنند. همچنین راحتی پا در کفش هم بیشتر می شود. استفاده از این پدها برای کفش های پاشنه بلند و تخت انتخاب خوبی است.

درآمدن کفش از پا

گاهی بین پا و قسمت بالایی کفش، فضای زیادی خالی می ماند .در این صورت احتمال خارج شدن پا از کفش هست. برای حل این مشکل، یک کفی اضافی درون کفشتان قرار بدید. می‌توانید کفپوش کفش دیگری را در آورده و روی کفی کفش تان قرار دهید.

پشتی یا بالشتک

می توانید پشتی یا بالشتکی را پشت پای تان درون کفش قرار بدید. این بالشتک های پاشنه معمولاً برای راحتی بیشتر کفش استفاده می شوند. اما می توانید برای تنگ کردن کفش هم از آنها استفاده کنید.

شستن کفش

شستن کفش هم، باعث تنگ شدن آن میشود. کفش را با آب بشویید. بعد در هوای آزاد قرار بدید تا خشک شود.

 

نکته: تا حد امکان از روش‌های دیگر استفاده کنید. چون این روش دقت بالایی لازم دارد. یعنی اگر حواستان نباشد، کفش تان آسیب می بیند.

برای خشک کردن کفش می توانید از سشوار هم کمک بگیرید. فقط مواظب حرارت سشوار باشید. چون ممکن است حرارت سشوار، کفش را بسوزاند.

پاسخ به سوالات

تنگ کردن کفش کودکان مشکلی ایجاد میکند؟

بله. مخصوصاً در سنین رشد، آسیب بیشتری به پا وارد می شود.

تنگ کردن کفش، عوارضی هم دارد؟

بله. مثلاً : میخچه، کمردرد، تاول و کبودی، درد پا، خار پاشنه

از کدام روش برای تنگ کردن کفش استفاده کنم؟

هر روشی که مناسب شرایط و نیاز شما باشد، بهترین است.

سخن پایانی

امیدوارم با این روشها، نحوه تنگ کردن کفش را یاد گرفته باشید. اگر شما هم روشی برای تنگ کردن کفش بلدید، حتماً به ما هم بگویید. قسمت نظرات را برای همین قرار دادیم! موفق باشید.

مطالب مشابه

ترفند های خرید کفش

چگونه چکمه مناسب خودمان انتخاب کنیم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.