چگونه بوت( چکمه) مناسب را انتخاب کنیم؟

0

با نزدیک شدن زمستان، ضرورت و تقاضای بوت (چکمه) هم زیاد میشود. چرا؟ چون چکمه ها تقریباً همه کاره هستند و برای هر نوع استایلی مناسبند. هم چنین بوت راحت است و در برابر سرما و گل و لای هم حمایت خوبی از پاها انجام میدهد. برند معروف Timberland ، بیش از ۴۵ سال تجربه در تولید انواع چکمه (بوت) دارد. به ‌تازگی مطلبی منتشر شده است. این شرکت در این مطلب نکاتی را جهت انتخاب درست چکمه که هم مناسب و راحت باشد و هم ظاهر زیبایی داشته باشد ذکر کرده است که این موارد هستند.

سایز مناسب چکمه

ممکن است سایز پاهایتان به دلیل تغییرات وزنی، تغییر کند. بنابراین اندازه گیری طول عرض و قوس پا خیلی مهم است تا بتوانید سایز واقعی پاهای خود را بدانید. هنگام اندازه گیری، حتماً هر دو پا را اندازه بگیرید. چون پای چپ و راست همیشه ،هم اندازه نیستند.

https://www.uplooder.net/

نکته 

سعی کنید خرید  خود را بعد از ظهر، انجام دهید. چون پاها به دلیل فعالیت روزانه، کمی متورم می‌شوند. پس با خرید در بعد از ظهر، بعدا دچار مشکل نمی شوید.

نکته ۲ 

هنگامی که می خواهید چکمه ای را امتحان کنید، جوراب بپوشید. این کار به شما اطمینان می دهد که حتی با پوشیدن جوراب، باز هم پایتان، احساس راحتی خواهد کرد.

کفی های راحت بوت

کفی، قسمت داخلی کفش است که کف پا را لمس میکند. یک کفی خوب، باید از هر قسمت پا به خوبی حمایت کند و در عین حال انعطاف پذیر باشد و با حرکت پا سازگار شود. هنگام انتخاب بوت، کمی راه بروید تا ببینید پاهایتان حین حرکت احساس راحتی می کنند یا نه؟

 

https://www.uplooder.net/

نکته ۳ 

علاوه بر راه رفتن، روی انگشتان پا بایستید تا ببینید آیا انگشتان پا فضای کافی برای کشیده شدن در اختیار دارد( بدون اینکه فشاری به نوک و بالای چکمه بیاورد؟)

نکته ۴ 

حالا پاشنه های خود را بالا بیاورید، انگار دارید از پله ها بالا می روید. دراین حال، ببینید پاشنه هایتان در بوت جابجا میشود یا نه

یک کفی خوب، پاشنه پا را می گیرد تا بتوانید راحت راه بروید.

انعطاف پذیری

باید انعطاف پذیری بیرون و بالای چکمه را بررسی کنید. چون این دو قسمت تاثیر مهمی در راحتی کفش دارند. این کار را می توانید با یک حرکت رو به بالای قسمت جلوی چکمه (جایی که انگشتان پا قرار دارند) امتحان کنید.

نکته ۵ 

چکمه (بوت) باید به قدری انعطاف پذیر باشد که کمی خم شود. اما نه آنقدر که نصف چکمه خم شود. همچنین بررسی کنید که پاشنه دارد یا نه. همیشه بوتی انتخاب کنید که پاشنه های پهن و ضخیم داشته باشد. پاشنه ضخیم، به حفظ تعادل شما کمک می کند.

 ضد آب

چکمه را هم می توان برای فضاهای بسته و هم مصارف خارجی استفاده کرد. اگر چکمه را برای فعالیتهای خارج از خانه نیاز دارید، مطمئن شوید چکمه ای که انتخاب می کنید، بیرونی ضد آب داشته باشد.

این ماده ضد آب به شما امکان می دهد در هر شرایط آب و هوایی به راحتی بتوانید از چکمه خود استفاده کنید. نکته دیگر اینکه درزهای کفش باید به اندازه کافی سفت باشد تا پاها، خیس یا مرطوب نشوند.

 

https://www.uplooder.net/

 متناسب با سبک زندگی 

چکمه ها را از جنس مواد مختلف و متفاوتی می سازند. پس جنس چکمه، باید متناسب با سبک زندگی و همچنین تمایلتان برای مراقبت از جنس مورد علاقه، انتخاب شود. مثلاً هرچه چکمه‌های چرمی را بیشتر استفاده کنید، نرم تر می شوند. از طرف دیگر ،ممکن است پاهای شما را دچار کپک بکنند. همچنین چکمه های چرمی نیاز به مراقبت زیادی دارند تا ترک نخورند.

 

اما نگهداری چرم ساخته شده از مواد مصنوعی، راحت است و نیازی به مراقبت دائمی ندارد.

امیدواریم این نکات به شما در انتخاب(بوت) مناسبتان کمک کنند. همچنین با کلیک روی دکمه زیرمی‌توانید محبوب ترین چکمه‌های دیجی کالا را هم ببینید. شاید انتخاب مناسب شما آنجا باشد!

 

 

 

مطالب مشابه

ترفند های خرید کفش که همیشه به کارتان می‌آیند.

راهنمای تنگ کردن کفش و چکمه

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.