دانلود کتاب صوتی(نمایشی) دو زن با بهترین کیفیت

3

«آلبرتو موراویا» به بررسی حالات روان‌شناسانه در آثارش علاقه‌ی بسیاری دارد و به شخصیت زنان توجه خاصی نشان می‌دهد. منتقدان عقیده دارند بعد از «تولستوی» هیچ‌کس، به‌خوبی موراویا، روح و روان زنان را با این ظرافت توصیف نمی‌کند. کتاب دو زن نمونه‌ی شنیدنی و خواندنی یکی از آثار زیبای او است.

مختصری درباره داستان کتاب دو زن

دو زن برای اولین بار در سال 1958 به زبان انگلیسی منتشر شده است. این کتاب روایتی دلسوزانه و  صریح از افراد ساده ای است که برای زنده ماندن در جنگ تلاش می کنند.

دو زن، یکی سزیرا، یک مغازه دار رومی بیوه، و دخترش روزتا، نوجوانی ساده با زیبایی های غم انگیز و مومن هستند. زمانی که اشغال رم توسط آلمان قریب الوقوع می شود، سزیرا چند آذوقه بسته بندی می کند، پس انداز زندگی خود را به درزهای لباسش می دوزد و همراه روزتا به استان زادگاهش چیوسیارا، منطقه ای فقیر و کوهستانی در جنوب رم می گریزد.

پول سزیرا به زودی ارزش خود را از دست می دهد و یک اقتصاد مبادله ای شرورانه، مملو از قاچاقچیان و دزدان بدخواه، در میان دهقانان کوهستانی و پناهندگان پدیدار می شود. مادر و دختر نه ماه گرسنگی، سرما و پلیدی را در انتظار ورود نیروهای متفقین، تحمل می کنند. سزیرا به ندرت اهمیت می دهد که چه کسی در جنگ پیروز می شود، تا زمانی که پیروزی به زودی بیاید و با خود بازگشتی به زندگی آرام مغازه دار او به ارمغان بیاورد.

در عوض، رهایی، تراژدی می آورد. در حین بازگشت به رم، این زوج مورد حمله گروهی از سربازان مراکشی متفقین قرار می گیرند که به روزتا تجاوز کرده و سزیرا را بیهوش کتک می زنند. این عمل خشونت‌آمیز و از دست دادن بی‌گناهی ناشی از آن، روزتا را چنان تلخ می‌کند که بی‌حس وارد یک زندگی فحشا می‌شود. در طول این سختی‌ها، نویسنده، تصویری صمیمی از غم و اندوه ناشی از ویرانی‌های جنگ، هم در میدان نبرد و هم بر کسانی که از جنگ دور هستند، ارائه می‌دهد. .

مشخصات فایل دانلودی کتاب دو زن

 • فرمت کتاب⇐ mp3
 • کیفیت⇐بالاترین کیفیت
 • نویسنده⇐آلبرتو موراویا
 • حجم فایل دانلودی⇐171 مگابایت
 • مدت زمان کتاب⇐4 ساعت و 10 دقیقه

مطالب مشابه

دانلود کتاب صوتی ناخدای پانزده ساله

دانلود کتاب صوتی داستان های کوتاه طنز ایرانی

دانلود کتاب صوتی شب های روشن( رایگان )

زنگها برای که به صدا درمی‌آیند| این کتاب صوتی را رایگان دانلود کنید

کتاب صوتی جنگ صدام را رایگان دانلود کنید!(کتابی جذاب و شنیدنی)

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظرات
 1. سعید

  ممنون بابت کتاب کتاب خیلی خوبیه

 2. ناشناس

  ممنونم خسته نباشید

 3. مسعود

  دمت گرم سایت خوبی داری