۴ راز موفقیت از زبان دیوانگان موفقیت

در این مطلب ۴ راز موفقیت نه چندان محرمانه افراد به شدت موفق را به شما یادآوری می کنیم.

1

راز موفقیت| همه آگاهی از یک راز خوب را دوست دارند. در واقع هرچه راز آبدار تر باشد بهتر است. چون ما عاشق انحصار هستیم، یعنی دوست داریم چیزی فقط مال ما باشد و هیچ کس دیگری آن را نداشته باشد.

اما در کسب و کار، ما اسرار را به این دلیل می خواهیم که بتوانیم دست بالاتر را نسبت به رقبا داشته باشیم. خوب پس این راز چیست؟ این راز فقط یکی نیست و شاید خیلی ها هم این راز را بدانند. اما مسئله مهم این است که هدف اصلی یاد گرفتن چیز های جدید نیست، بلکه به کاربردن چیزهایی است که از قبل می دانیم. در این مطلب ۴ راز نه چندان محرمانه افراد به شدت موفق را به شما یادآوری می کنیم.

چشم انداز

موفقیت با پاسخ دادن به این سوال شروع می‌شود: من واقعاً چه می‌خواهم؟ دادن جوابهای کلیشه‌ای و کلی به این سوال، کمکی نمی‌کند. چون اسم گل رز را به هر اسمی هم که تغییر بدهیم، باز همان بوی شیرین و مخصوص به خود را خواهد داشت. در واقع افراد ثروتمند با انجام دو مورد خود را از دیگران متمایز می کنند:

مورد اول⇐ 81 درصد از افراد موفق، فهرستی از کارهایی که باید انجام بدهند تهیه می‌کنند.
مورد دوم⇐ 80 درصد موفق ها، فقط روی یک هدف خاص تمرکز می‌کنند.

صداقت

افراد موفق حقیقت را میگویند. ممکن است بگویید این که راز نیست، همه این را می دانند. اما  زمانی که تحت فشار خوب بودن، عملکرد عالی، کسب سود، برنده‌ شدن به هر وسیله ممکن باشید، در این صورت صداقت به کالایی کمیاب تبدیل می شود.

صداقت هزینه دارد

باید مسئولیت اشتباهاتمان را گردن بگیریم. اعتراف کنیم که اشتباه می کنیم. این کار علاوه بر روابط، بر امور مالی شما هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

رهبران، هرگز به خودشان دروغ نمی گویند، مخصوصاً در مورد خودشان

سپاسگزاری

بدون قدردانی شما متوجه چیزهای خوب زندگیتان نمی شوید. در این صورت به احتمال زیاد دیدگاهی منفی پیدا خواهید کرد. اگر از داشته ها قدردانی نکنید، کمتر به دنبال یافتن چیزهای خوب جدید خواهید رفت.

ما فکر میکنیم قدردانی حالتی است که به صورت خودجوش و در لحظات پیروزی یا موفقیت به وجود می آید. اما در واقعیت، قدردانی چیزی است که ما توسعه می‌دهیم و مثل راز های دیگر چیزی است که ما خودمان انتخاب میکنیم. قدردانی  حالتی است که آگاهانه و با برنامه‌ریزی تصمیم می گیریم تا تجربه کنیم. چگونه؟

با فعالانه دنبال دلایل سپاسگزاری گشتن و همچنین استفاده از جمله متشکرم. وقتی تمرکز خود را آگاهانه معطوف به یافتن دلایل خوب برای سپاسگزاری می کنیم، قطعاً این موارد را پیدا خواهیم کرد.

سازگاری

”موفقیت به معنای دوری از شکست نیست، بلکه به معنای یادگیری از شکست است.“

افراد به شدت موفق به جای پنهان شدن از شکست، شکست را پیش بینی می کنند و آن را به نحوی وارد زندگی خود می کنند که وسیله‌ای باشد برای موفقیت. همه ما عاشق داشتن راز خوب هستیم، اما در مورد موفقیت، چنین رازی وجود ندارد. پس، از کوچک شروع کنید. مهم این است که همین امروز شروع کنید. یکی از این چهار راز موفقیت را انتخاب کنید و آن را به کار ببندید.

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. حسن سمیعی

    نکات خوبی رو گفتید ممنون