قبل از لیزر موهای زاید، دانستن این نکات لازم است.

0

نحوه کار لیزر موهای زاید

نور لیزر با برخورد به پوست، تبدیل به گرما می شو.د گرما توسط رنگدانه های تیره پوست جذب میشوند. این گرما با آسیب رساندن به فولیکول های مو، جلوی رشد موها را میگیرد.چند نکته درباره لیزر کردن موها وجود دارد که حتماً باید آنها را بدانید.این نکات موارد زیر هستند.

نور خورشید

حداقل چهار هفته قبل از انجام لیزر موهای زاید، از نور خورشید دوری کنید. اگر پوست شما در آفتاب بسوزد یا بدن خود را برنزه کرده باشید، نمی‌توانید لیزر مو انجام بدهید. کسانی که زیاد بیرون می روند، بدانند که بهتر است در تابستان عمل لیزر موهای زائد را انجام ندهند.

ژیلت

ناحیه ای را که قصد لیزر کردن آن را دارید، باید حتماً با ژیلت اصلاح کنید.افرادی که اخیراً و کس کرده اند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.دقت کنید که برای گرفتن نتیجه بهتر،باید فولیکول های موهای شما وجود داشته باشند.  پس بهتر است روز قبل از مراجعه به پزشک، موها را با ژیلت اصلاح کنید.

تست لیزری

واقعیت این است که همه پوست ها واکنش یکسانی به لیزر نشان نمی دهند. مشکلات رنگدانه‌ای، بی رنگ شدن پوست و ایجاد زخم از جمله مواردی است که ممکن است بر روی بعضی از پوست ها ایجاد شود. به همین دلیل گرفتن تست لیزری بر روی قسمتی از پوست می تواند مفید باشد.

معجزه

بیشتر افراد از لیزر انتظار معجزه دارند و فکر می کنند پس از جلسه اول درمان ،شاهد نتایج چشمگیری از صاف شدن پوست خود خواهند بود. اما چنین چیزی امکان ندارد. برای دیدن نتایج دقیق و موثر به ۵ تا ۶ جلسه لیزر درمانی نیاز دارید.

زمان جلسات

مدت زمان هر جلسه به مکانی که تحت لیزر است، بستگی دارد . زیر بغل و خط بیکینی به سرعت درمان میشوند. اما نواحی دیگری چون پاها و کمر به زمان بیشتری نیاز دارند. به طور متوسط ،هر جلسه ۲۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

عینک

صرف نظر از اینکه کدام نقطه از بدن را لیزر می‌کنید، اپراتور به شما عینکی می دهد که باید آن را در طول جلسه درمان به چشم ها بزنید.

هشدار

لیزر موهای اطراف چشم، بسیار خطرناک است و ممکن است به چشمان شما آسیب برساند.

صبر

چون فولیکولهای مو های شما دوباره به چرخه رشد برمیگردند، پس افرادی بهترین نتیجه را می گیرند که هر ۴ تا ۶ هفته یک بار به جلسات لیزر درمانی می روند تا زمانی که فولیکول های مو را کاملاً از بین ببرند.

سه ماه

ممکن است درطول جلسات اولیه ،هیچ نتیجه ای برای شما حاصل نشود. اما مطمئن باشید تقریباً بعد از سه ماه درمان مستمر، نتایج قابل چشمگیری را مشاهده خواهید کرد.

خود تراش ژیلت  بسته 3 عددی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.