معرفی و بررسی بازی JUST CAUSE 3

چون بازی های سبک open world (جهان باز) آزادی عمل و فضای گسترده‌ای را برای گشت و گذار ارائه می‌دهند، در بین گیمرها از محبوبیت فراوانی برخوردارند. به همین دلیل شرکت های تولید کننده بازی بیکار نمانده و از این فرصت استفاده کرده و پیوسته عناوین جدید و زیبایی را با این سبک روانه بازار می‌کنند. برخی از این بازی ها چنان مشهور و پرفروش می شوند که بازی‌های دیگر با این سبک، کلاً زیر اسم این غول ها فراموش میشوند. بازی just cause 3 هم یکی ازهمین غول هاست.

https://www.uplooder.net/

داستان سری بازی just cause، برخلاف رقیب خود یعنی GTA در شهرهای پر زرق و برق و پر از خلافکار رخ نمی دهد،بلکه این بازی بازیکن را با خلافکارانی که در محیط های جنگلی و کوهستانی جولان می‌دهند، سرشاخ می‌کند.

داستان بازی مثل دو نسخه قبلی، پیچیدگی خاصی ندارد. در واقع سازندگان این بازی خواسته‌اند اثری با داستانی ساده و بدون پیچیدگی مثل فیلمهای اکشن هالیوودی بسازند و موفق هم شده‌اند.در کل داستان بازی، قرار نیست اتفاق خاصی رقم بخورد. البته این را نمی‌توان برای این بازی، عیب دانست، چون همانطور که گفتیم، تاکید سازندگان بیشتر از داستان بازی روی اکشن بازی بوده است.

درباره

just cause 3

زمان داستان بازی نسخه سوم، شش سال بعد از اتفاقات رخ داده در داستان نسخه شماره ۲ این بازی جریان دارد.مثل دو نسخه قبلی، در این نسخه هم بازیکن با قهرمانی ریکو( شخصیت اصلی) به پیشروی در بازی می پردازد. ریکو در نسخه سوم، از جزیره خیالی پانائو به خانه خود برمی گردد و حوادث قسمت سوم در جزیره خیالی مدیشی روی می دهند.

جزیره مدیشی، جزیره‌ای بزرگ و بسیار زیبا در دریای مدیترانه است.رهبری بی‌رحم و ظالم به نام ژنرال سباستین دی راویو، در این جزیره مشغول دیکتاتوری است.

https://www.uplooder.net/

درست مثل دو نسخه قبل، بازیکن باید با هدایت قهرمان بازی( ریکو) مناطقی را که تحت اشغال ژنرال سباستین است را آزاد کرده و به صاحبان اصلی اش یعنی مردم بومی جزیره، بازگرداند.

محیط

just cause 3

نقشه بازی، یکی از نکات بسیار مثبت آن است. این یعنی شما با جزیره ای به وسعت هزار کیلومتر مربع رو به رو هستید! می توانید به راحتی به گشت و گذار بپردازید و برای گشتن کل جزیره هم کلی باید وقت صرف کنید.

https://www.uplooder.net/

فقط نقشه به این بزرگی، کمی خلوت و بی روح به نظر می‌رسد. یعنی شما بعد از، شاید دیگر رغبتی برای جستجو در این جزیره به خرج ندهید. (البته این نظر من است.)درست است که مراحل تکراری و خسته کننده به نظر میرسند، اما مراحل جذابی هم هستند که بعد از انجام مراحل فرعی، می توانید از آن ها نهایت لذت را ببرید.

https://www.uplooder.net/

یکی دیگر از نکات جالب بازی، پیشرفتی است که در چنگک ریکو در این نسخه روی داده است. این چنگک، پیشرفت زیادی کرده است.وجود ابزاری جدید به نام wing suit به شما اجازه میدهد که با ترکیب ویژگی های آن با ویژگی های ابزار پاراشوت، پرواز های بسیار هیجان انگیزی را بر فراز آسمان جزیره تجربه کنید.

https://www.uplooder.net/

سایر

ویژگی‌ها

نشانه گیری دشمنان و نحوه هدف قرار دادن در این نسخه نسبت به نسخه قبلی بهتر شده است، ولی در کل نباید انتظار بازی شوتر درجه یک را داشته باشید.از طرفی دیگر، گاهی باگهایی رخ می‌دهند که ممکن است جالب به نظر نرسند. مثلاً ممکن است بعد از پرش از ارتفاعات بلند، چتر شما باز نشود.

از نظر فنی هم بازی just cause 3 نه خیلی ضعیف است و نه خیلی سطح بالا، بلکه در حد متوسط قابل قبول قرار دارد.اما طراحی فیزیک بازی بسیار خوب انجام شده است و فقط بعضی اشیا مثل: ماشین های زرهی یا انسان ها کمی حجیم تر به نظر می رسند.

https://www.uplooder.net/

صداگذاری هم در حد معمولی است. البته این به معنی کیفیت پایین صداگذاری نیست، بلکه فقط نباید انتظار غافلگیری خاصی را داشته باشیم.  جزیره مدیشی، جزیره‌ای بزرگ و بسیار زیبا در دریای مدیترانه است.رهبری بی‌رحم و ظالم به نام ژنرال سباستین دی راویو، در این جزیره مشغول دیکتاتوری است.

چیزی که باعث می شود زیاد احساس تکراری بودن نکنید، توانایی های خاص قهرمان بازی برای نابودی نقاط استراتژیکی دشمن است.انفجار های بزرگ و طبیعی ساختمان های دشمن با حالتی چشم نواز و قدرت بالای فیزیک تخریب اجسام محیط بازی، به شما هیجان مضاعفی را منتقل می کنند. در just cause 3 می‌توانید به روش های مختلفی پایگاه‌های دشمن را به آتش بکشید و لذت ببرید.

سخن

آخر

بازی just cause 3 یکی از بازی های جهان باز با امتیازات متوسط است که طرفداران زیادی را هم دارد و فروش خوبی را هم تجربه کرده است.این بازی مناسب آن دسته از گیمر هایی است که به دنبال تجربه بازی کم چالش، ساده و پر از هیاهو هستند. پس نباید از این بازی، انتظار تجربه های ناب و نو جویانه داشت. اگرچه تمام این گفته ها بستگی به سلیقه و سابقه و تجربه گیمر در بازی های قبلی اش دارد.

در آخر، اگر مایل به تجربه کردن بازی just cause 3 هستید، می توانید از طریق دکمه زیر بازی را از دیجی کالا سفارش بدهید و پول آن را هم هنگام تحویل درب منزل تان پرداخت کنید.

گیم پلی بازی

Just-Cause-3 post cover

مطالب مشابه

بهترین بازی های شوتر اول شخص در سال (2021)

آیا بازی کردن گوشی شما را خراب می کند؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.