کتاب باشگاه پنج صبحی ها را فقط تشنگان موفقیت میخوانند

1

کتاب باشگاه پنج صبحی ها به شما کمک می کند تا بتوانید هر روز ساعت ۵ صبح از خواب بیدار شوید، روتین صبحگاهی برای خودتان داشته باشید و برای پیشرفت و رسیدن به موفقیت خود وقت بگذارید.

با صدای زنگ هشدار گوشی از خواب بیدار می شوید، دکمه چرت‌زدن ساعت را فشار می دهید و دوباره می خوابید. باز ساعت زنگ می زند و شما با حالتی از عصبانیت بلند می‌شوید، به هم می‌ریزید و سریع آماده می شوید تا دیر به محل کار خود نرسید. آیا این حالت برای شما آشناست؟ این اتفاقی است که برای اغلب افراد عادی رخ می دهد: ساعت زنگ می زند، با زور از خواب بیدار می شوید و می گذارید کل روز بر شما مسلط بشود. ایا می‌خواهید آدم متوسطی باشید؟!

نکته↫ اگر میخواهید مانند ۵ درصد مردم برتر باشید، باید مانند ۹۵ درصد مردم رفتار نکنید.

راهی هست تا شما بتوانید روز خود را با هدف و انرژی شروع کنید. رابین شارما نویسنده این کتاب دوست دارد به دیگران کمک کند تا بتوانند بازدهی بیشتری در زندگی خود داشته باشند.

سه درس بزرگ از کتاب

  • بیدار شدن در ساعت ۵ صبح، به شما حس آزادی ذهنی و بهبود وضعیت مغزی می دهد.

 

  •  برای رسیدن به تسلط بر چهار امپراطوری داخلی خود تعادل ایجاد کنید.

 

  •  بعد از بیدار شدن از خواب وقت را هدر ندهید، بلکه از فرمول ۲۰ /۲۰/ ۲۰ استفاده کنید.

به مغز خود قدرت بده

بیدار شدن صبح ها در ساعت ۵ به مغز شما این امکان را می دهد که در طول روز موفق عمل کند. ذهن ما پهنای باند محدودی دارد. وقتی در طول روز وقت خود را با شبکه‌های اجتماعی، صحبت های بی مورد، تلویزیون و کارهای الکی پر می‌کنید، تقریباً تمام پهنای باند مغز خود را مصرف کرده اید! در این صورت دیگر نمی توانید در ادامه روز کار مفید بیشتری را انجام بدهید.

شیمی مغز ما صبح ها متفاوت تر از سایر اوقات روز است. قشر پیش پیشانی مغز شما که باعث نگرانی یا تجزیه و تحلیل همه چیز می شود، در ساعات اولیه صبح موقتاً خاموش است. آرامش صبح ها باعث افزایش دوپامین و سروتونین در مغز می شود. این افزایش هورمونی به شما کمک می کند تا احساس انرژی و آرامش بیشتری در طول روز داشته باشید.

تعادل داخلی ایجاد کنید

یکی از بهترین راه ها برای پیشرفت در زندگی این است که بیشتر عمر کنید. باید به اندازه‌ای عمر کنید که بتوانید به اهداف خود برسید. متعهد بودن به ورزش به شما کمک می کند تا بیشتر از زندگی بهره ببرید، همچنین به شما کمک می کند تا عمر طولانی تری داشته باشید. ورزش به شما کمک می کند تا انرژی داشته باشید، استرس خود را از دست بدهید و شادتر شوید.

ضربان قلب شما، احساس عاطفی شماست. برای پرورش یک زندگی عاطفی سالم، ما باید خود را ابراز کنیم و وابستگی‌های عاطفی سالمی داشته باشیم. این موضوع برای موفقیت ما حیاتی است. صبح زود وقت بگذارید تا با معنویت و خودتان ارتباط برقرار کنید. اغلب ما گرفتار سطحی‌نگری زندگی می‌شویم و فراموش می‌کنیم که عمیقاً با خود ارتباط برقرار کنیم. پس صبح ها زمان مناسبی برای برقراری این ارتباط است.

 ۲۰ /۲۰ /۲۰

  • طبق این قانون، ساعت اول بعد از بیدار شدن باید شامل سه فعالیت بسیار با ارزش و هر کدام ۲۰ دقیقه باشد.

 

  • ۲۰ دقیقه اول مخصوص ورزش است. اگر میخواهید سریع تر و بهتر فکر کنید، باید مطمئن بشید که عرق کردید!

 

  • ۲۰ دقیقه دوم باید شامل تعامل و مدیتیشن باشد. آرامش اول صبح به شما در ادامه روز کمک میکند. در 20 دقیقه سوم، فعالیت ها و اهداف خود را مشخص کرده و بنویسید تا دچار سردرگمی و حواس پرتی نشوید.

سخن آخر

برای یادگیری ، وقت و زمان کافی اختصاص بدهید به جای اتلاف بیهوده وقت با سرگرمی های بی فایده، وقت خود را صرف مطالعه و یادگیری کنید. از افراد موفق یاد بگیرید. خصوصیت مشترک همه افراد ثروتمند، عشق فوق العاده آنها به یادگیری است. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید کتاب زیبای باشگاه پنج صبحی ها را از طریق لینک زیر و از سایت دیجی کالا تهیه کنید و مبلغ آن را هنگام تحویل درب منزل پرداخت کنید.

 

باشگاه پنج صبحی ها

bashgahe 5 sobhiha

داستان حیرت انگیز و شگفت انگیز دو انسان معمولی است که به دنبال بهره وری، رفاه و آرامش بیشتر در عصر حواس پرتی دیجیتالی و پیچیدگی های فراوان هستند که با فردی بسیار موفق و جذاب روبرو می شوند

 

مطالب مشابه

ترفندهای اثبات شده برای تمرکز بهتر (بهبود تمرکز)

چرا همیشه احساس خشم میکنیم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس

    عالیییییییییییییییییییییییییییییییییی