موفقیت در هفت مرحله ساده از زبان ⇐برایان تریسی⇒

0

برای موفقیت، خود را منضبط کنید تا کارهایی را انجام دهید که می دانید باید برای بهترین بودن در حرفه خود، آنها را انجام بدهید.

 

شاید بهترین تعریف از  نظم و انضباط شخصی  این باشد: “نظم و انضباط توانایی این است که خودتان را مجبور کنید آنچه را که باید انجام دهید ، انجام دهید ، چه بخواهید و چه نخواهید.” وقتی کاری را دوست داشتید، انجام آن آسان است. نظم برای زمانیست که شما حوصله آن را ندارید و خود را مجبور به انجام این کار می کنید.

 

برای شروع حرکت به سمت اهداف ، امروز باید چه تصمیماتی بگیرید؟ به هر حال ، امروز تصمیم بگیرید و بعد شروع کنید. این کار به تنهایی می تواند تمام مسیر زندگی شما را تغییر دهد.

 

هفت قدم برای موفقیت

 

یک فرمول قدرتمند هفت مرحله ای وجود دارد که می توانید از آن برای تعیین و دستیابی به اهداف خود در بقیه عمر استفاده کنید. افراد از این فرمول یا برخی از انواع مشابه این فرمول برای دستیابی به چیزی بسیار بیشتر از آنچه افراد معمولی دارند، استفاده می کنند. پس شما هم میتوانید!

 

فرمول این است:

 

تصمیم بگیرید که چه می خواهید

 

اول ⇐ دقیقاً تصمیم بگیرید که در هر قسمت از زندگی خود چه می خواهید. به جای یک «کلیت سرگردان» به یک «خاص معنادار» تبدیل شوید.

 

بنویسید

 

دوم⇐ آن را واضح و با جزئیات بنویسید . همیشه روی کاغذ فکر کنید. هدفی که نوشته نشود، اصلاً هدف نیست، این فقط یک آرزو است و هیچ نیرویی پشت آن نیست تا آن را به واقعیت تبدیل کند.

 

تعیین مهلت نهایی

 

سوم⇐ تعیین مهلت نهایی برای هدف شما. مهلت به عنوان “عامل فشار” در سیستم شما عمل می کند . داشتن مهلت برای انجام یک کار به شما انگیزه می دهد تا کارهای لازم را برای تحقق هدف خود انجام دهید. اگر هدف به اندازه کافی بزرگ است ،میتوانید بعدا برای آن مهلت های فرعی هم تعیین کنید. مدت زمان لازم برای انجام کار را به شانس واگذار نکنید!

 

ایجاد یک لیست 

 

چهارم⇐ ایجاد یک لیست از همه چیزهایی که شما باید در طول مسیر و تا رسیدن به هدف انجام دهید. فکر کنید و ببینید برای رسیدن به هدف خود به چه چیزهایی نیاز دارید و چه قدم هایی باید بردارید. وقتی وظایف و فعالیت های جدیدی هم به ذهنتان رسید ، آنها را در لیست خود بنویسید تا لیست شما کامل شود.

 

اولویت بندی لیست

 

پنجم ⇐ لیست خود را سازماندهی کنید. تصمیم بگیرید که ابتدا چه کاری باید انجام دهید و در مرحله بعد چه کاری را باید انجام دهید. تصمیم بگیرید که چه چیزی مهمتر است و چه چیزی کمتر اهمیت دارد. و سپس برنامه خود را روی کاغذ بنویسید ،درست به همان روشی که برای ساختن خانه رویایی خود نقشه ای تهیه می کنید.

 

اقدام کنید 

 

ششمین مرحله⇐ این است که شما بر اساس برنامه خود اقدام کنید. کاری بکنید. هرکاریکه میخواهد باشد.فقط مشغول رسیدن به هدف خود باشد.

 

هر روز کاری انجام دهید  

 

هفتم ⇐ هر روزکاری انجام دهید که شما را در جهت مهمترین هدف شما، در لحظه حرکت می دهد. نظم و ترتیب انجام کارها را بصورت روزانه و در 365 روز  سال ایجاد کنید تا شما را مجبور به هل دادن به سمت جلو بکند. وقتی از این فرمول در زندگی خود استفاده کنید ، کاملاً شگفت زده خواهید شد.

 

خلاصه موفقیت

 

در اینجا دو مورد است که می توانید انجام دهید تا این ایده ها بلافاصله عملی شوند.

 

ابتدا دقیقاً تصمیم بگیرید که چه می خواهید ، آن را با مهلت بنویسید ، برنامه ریزی کنید و اقدامی انجام دهید – حداقل برای یک هدف – همین امروز!

 

ثانیاً ، قیمتی را که باید برای دستیابی به این هدف بپردازید تعیین کنید و سپس مشغول پرداخت آن قیمت شوید – هرچه باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دستیابی به موفقیت مطلوب ، میتوانید به کتب موفقیت برایان تریسی مراجعه کنید.

[digikala21634840639]

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.