جذابیت با 5 راه “بسیار راحت و کاربردی” و از زبان {برایان تریسی}

0

جذابیت|هرچه احساس اهمیت بیشتری به مردم بدهید ، آنها شما را جذاب تر می دانند. خوشبختانه ، ما می دانیم چگونه به مردم حس فوق العاده ای در مورد خود بدهیم. این رفتارهای کلیدی را برایان تریسی در پنج کلمه خلاصه کرده است: پذیرش ، قدردانی ، تأیید ، تحسین و توجه.

 

پذیرش

 

پذیرش

 

 

بزرگترین هدیه ای که می توانید به دیگران بدهید ، نگرش “توجه مثبت بی قید و شرط” است. یعنی شما آنها را به طور کامل و بدون هیچ محدودیتی می پذیرید. شما هرگز از آنها انتقاد نمی کنید و ایرادی از کارشان نمیگیرید. شما کاملاً همه چیز را در مورد آنها قبول دارید ، درست مثل اینکه آنها یک معجزه از طبیعت هستند. این نقطه، نقطه شروع جذابیت است.

 

 

سوال: چگونه می توان پذیرش کامل خود را به دیگران اعلام کنید؟

 

 

اینکار راحت است. لبخند میزنی! وقتی از دیدن مردم با خوشحالی لبخند می زنید ، عزت نفس آنها به طور خودکار بالا می رود. آنها درون خود احساس خوشبختی می کنند. آنها احساس مهم و ارزشمندی می کنند. درنتیجه آنها از شخصی که این احساس را در آنها ایجاد می کند، خوششان می آید. در اینصورت، حتی قبل از باز کردن دهان، دیگران شما را جذاب می دانند.

 

 

TANK YOU

 تشکر کردن

 

هر زمان که از دیگران برای کار کوچک یا بزرگی که انجام داده اند، قدردانی کنید ، عزت نفس آنها افزایش می یابد.همچنین آنها احساس ارزشمندی و اهمیت بیشتری می کنند.از طرف دیگر احساس توانایی بیشتری می کنند. چون تصویر خودشان بهبود می یابد و احترام به خود در این افراد اوج می گیرد.

 

 

سوال: چگونه احساس فوق العاده جذابیت را در دیگران تحریک کنید؟

 

 

شما در هر مناسبت ، به هر دلیل بزرگ یا کوچکی ، از عبارت “متشکرم”استفاده کنید. شما عادت کنید که از آشنایان و اطرافیان خود برای هر کاری که انجام می دهند، تشکر کنید.مثلا: از منشی بخاطر کارش تشکر کنید، از همسرتان برای کمک او تشکر کنید، از فرزندان خود برای هر کاری که انجام می دهند قدردانی کنید.

 

در اینجا دو فایده وجود دارد: هر زمان که لبخند می زنید یا از شخص دیگری تشکر می کنید ، نه تنها عزت نفس و احساس اهمیت آن شخص ، بلکه احساس شما نیز افزایش می یابد. شما در واقع هر بار که کاری را انجام می دهید یا می گویید که باعث می شود دیگران خودشان را بیشتر دوست داشته باشند ، خودتان را بیشتر دوست میدارید.

 

هرچه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید ، بیشتر دیگران را واقعاً دوست خواهید داشت و به آنها اهمیت می دهید.در نتیجه هرچه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید ، نگران این نیستید که آیا تأثیر خوبی بر جای گذاشته اید یا نه و  جذابیت نصیبتان خواهد شد.

 

 

تایید

نیاز به تایید

 

گفته می شود که “نوزادان برای آن گریه می کنند ، مردان برای آن می میرند.” در طول زندگی ، همه ما نیاز ناخودآگاه عمیقی به تأیید اعمال و دستاوردهای خود داریم. هیچ تأییدی هرگز به مدت طولانی رضایت بخش نیست. اما نیاز به تایید مانند: نیاز به غذا یا استراحت، همچنان ادامه دارد. افرادی که پیوسته به دنبال فرصت هایی برای ابراز رضایت هستند ، هرجا که می روند از آنها استقبال می کنند.

 

شاید بهترین تعریف از تأیید “ستایش” باشد.و این موضوع آنقدر مهم است که بعداً به آن می پردازیم. فقط به خاطر داشته باشید ، هر زمان که دیگران را به خاطر کاری که انجام داده اند، ستایش می کنید ، اعتماد به نفس آنها بالا می رود. آنها احساس فوق العاده ای نسبت به خود پیدا میکنند. و آنها هم شما را جالب تر ، قابل درک تر ، بسیار دوست داشتنی و بسیار جذاب می بینند!

 

تحسین و جذابیت

 

همانطور که آبراهام لینکلن گفت: “همه از تعریف و تمجید خوششان می آید.” وقتی یک ویژگی ، دارایی یا موفقیت فردی را تحسین می کنید ، آن فرد به طور خودکار احساس بهتری نسبت به خود پیدا میکند. او احساس می کند دیگران او را میشناسند. او احساس ارزش و اهمیت می کند.در نتیجه این فرد خود را بیشتر دوست خواهد داشت و شما را هم بیشتر دوست خواهد داشت.

 

از شخصی برای نوع لباس پوشیدنش . از  ویژگی ، مانند وقت شناسی یا پشتکار در انجام کارهایش ،یا رسیدن به هدفش تعریف کنید.یعنی برای کارهای کوچک و بزرگ تمجید کنید. همیشه به دنبال چیزی باشید که از آن تعریف کنید و هر بار که چیزی را پیدا کردید ، طرف مقابل، شما را بیشتر دوست دارد و شما را جذاب می داند.

 

Attention
دو زنگوله

توجه

 

این شاید مهمترین ویژگی از بین همه باشد. توجه، قوی ترین رفتار برای ایجاد عزت نفس است و کلید جذابیت آنی است. هنگامی که به افراد دیگر توجه زیادی می کنید ، آنها احساس ارزشمندی و اهمیت بیشتری می کنند و بیشتر شما را دوست خواهند داشت.

 

این نکات گفته شده، پنج ابزار قدرتمند برای ایجاد عزت نفس و جذابیت هستند که تا کنون کشف شده اند. همانطور که با تمرین و تکرار مداوم بر آنها مسلط می شوید ، به یکی از جذاب ترین و تأثیرگذارترین افراد در حلقه اجتماعی و حرفه ای خود نیز تبدیل خواهید شد.

 

[digikala41634160867]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.