استرس سلولی با بدن شما چه می کند و چرا باید مراقبت کنید

0

استرس سلولی|هیچ چیز به جز مرگ و مالیات قطعی نیست! – و در جامعه امروزی ، افزودن استرس به این لیست، بی خطر است. نتیجه جهان سریع و پیوسته ما ، بی شمار نگرانی های ناشی از استرس است که بر بدن ، رفتار و خلق و خوی ما تأثیر می گذارد. وقتی افراد دچار استرس می شوند ، به خوبی نمی خوابند ، غذا نمی خورند ، ورزش نمی کنند یا احساس خوشحالی نمی کنند. و این استرسی است که مردم می توانند احساس کنند.

 

اما در سطح زیرین ، تقریباً 37 تریلیون سلول در بدن انسان هم استرس را تجربه می کنند.

 

ویلیام استو ، مدیر ارشد علمی MitoQ ، یک شرکت بهداشت سلولی ، می گوید: ” استرس سلولی حالتی است که سلول ها در واکنش به محرک های استرس زا تجربه می کنند  .” “این حالت می تواند در پاسخ به عوامل خارجی مانند دما ، آسیب یا عفونت یا عوامل داخلی روزمره مانند التهاب و استرس اکسیداتیو باشد.”

 

استرس اکسیداتیو، عامل اصلی استرس سلولی است و زمانی رخ می دهد که سلول های شما بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها در میتوکندری بی تعادل می شوند که می تواند به آنها آسیب برساند و باعث ایجاد اثر آبشاری می شود که می تواند منجر به مشکلات دیگری شود. به زبان ساده ، میتوکندری، موتورهای سلول هستند که نه تنها برای سلامت تک تک سلول های ضروری هستند, بلکه برای سلامت کلی بدن نیز حیاتی و لازم هستند.

sterese-selooli21

 

میتوکندری های آسیب دیده باعث بیماری های زندگی مدرن امروزی هستند. فکر کنید: انرژی کم و مه مغزی. از نظر تاریخی ، مداخلات بهداشتی ما فقط محدود به درمان واکنشی سلامتی بوده است، به عبارت دیگر: ما می دانیم که سلامت میتوکندری برای مدت طولانی بسیار مهم است ، اما ابزارهای مناسب برای انجام این کار را در اختیار نداریم.

 

با این حال ، پیشرفت های علمی اخیر این وضعیت را تغییر داده است. پزشکان و دانشمندان در حال بررسی راه های جدیدی برای هدف قرار دادن عوامل استرس زای داخلی در اعماق سلول ها هستند تا به سلامت مداوم افراد کمک کنند. اگر این تا حدودی غیرممکن به نظر می رسد ، این یک واکنش طبیعی به این ایده عجیب و غریب است. با این حال ، آینده در حال حاضر در اینجا است.

 

وارد MitoQ شوید ، یک مولکول سفارشی که در غشای دوگانه میتوکندری نفوذ کرده و استرس سلولی را در منبع برطرف می کند. مایک مورفی ، پروفسور بیولوژی میتوکندری (Redox Biology) در دانشگاه کمبریج و همکار خالق MitoQ ، می گوید که محققان متوجه شده اند که ایجاد یک مولکول شبیه به آنتی اکسیدان (CoQ10) ، که به طور طبیعی در بدن وجود دارد ، می تواند به دلایل مختلف میتوکندری را هدف قرار دهد.

 

اولا ، بدن دارای آنتی اکسیدان های مخصوص خود است که در فرایندهای سلولی بازیافت می شوند. MitoQ می تواند به فعالیت بازیافت کمک کرده و آسیب های میتوکندری را کاهش دهد. دوم ، طراحی MitoQ از دو جهت متمایز از CoQ10 است: دارای دم کربنی کوتاهتر و بار مثبت است که با بار منفی میتوکندری ، شبیه به جاذبه مغناطیسی ، کاملاً همگام می شود. این پیشرفت ها اطمینان می دهد که MitoQ به راحتی در میتوکندری جذب می شود ، جایی که برای کنترل رادیکال های آزاد بیشترین نیاز را دارد.

 

sterese-selooli31

 

Brendon Woodhead ، سرپرست تحقیق و توسعه در MitoQ می گوید: “کاهش استرس سلولی، عملی با تکنولوژی بالا به نظر می رسد زیرا از فناوری بالایی برخوردار است.” “اساساً ، علم بسیار ساده است. شما باید وارد سلول شوید ، و این بهترین راه برای انجام این کار است: برای حمایت از آن سلولها و دریافت انرژی از طریق آنها و سالم ماندن از سلولها به بالا.

 

سلامت از سطح سلولی به بالا می تواند جذابیت کمی برای جامعه امروز داشته باشد که بر نتایج فوری و قابل مشاهده تمرکز دارند. با این حال ، انقلاب سلامت سلولی دقیقاً به این دلیل است که سطح آن بسیار مهم است و اگر مردم سلامت سلولی خود را جدی بگیرند ، امکان کمک به مردم برای داشتن زندگی سالم تر و بالقوه طولانی تر در اختیار و توان ما است.

 

Doug Seals ، استاد فیزیولوژی یکپارچه در دانشگاه کلرادو بولدر که اخیراً مطالعه ای در مورد تأثیرات MitoQ بر عملکرد شریان ها منتشر کرده است ، می گوید اهمیت مطالعه سلامت سلول ها – و ترجمه این تحقیقات به آگاهی عموم مردم – می تواند منجر به راه حل های هدفمند شود.

 

برای این منظور ، 10 کارآزمایی بالینی و بیش از 500 مقاله علمی در حال مطالعه MitoQ در حال حاضر منتشر شده است ، و 30 کارآزمایی بالینی دیگر نیز برای بررسی مزایای اضافی MitoQ در حال انجام است.

 

 

مطالعه آزمایشی Seals در مورد MitoQ با همکاری متیو رزمن ، محقق فوق دکتری در گروه فیزیولوژی یکپارچه در دانشگاه کلرادو بولدر انجام شد. آنها در ابتدا چگونگی تأثیر MitoQ بر عملکرد عروق را بررسی کردند و به 20 نفر MitoQ یا دارونما را به مدت شش هفته دادند. در نهایت ، آنها سطوح پایین تری از استرس اکسیداتیو را در سلولهای MitoQ دریافت کردند ، و علاوه بر این ، افراد عملکرد عروقی را بهبود بخشیده بودند. در آزمایش ، نشان داده شد که MitoQ توانایی گشاد شدن شریان ها را تا 42٪ بهبود می بخشد و به طور قابل توجهی از سلامت آئورت پشتیبانی می کند. شریان های انعطاف پذیر یک عامل مهم برای سلامت قلب و عروق محسوب می شوند.

 

یک کارآزمایی جدید در حال بررسی است تا افراد بیشتری را برای مدت طولانی تری مورد بررسی قرار دهد تا مشخص شود آیا مداخله مبتنی بر MitoQ به حمایت از سلامت قلب و عروق ادامه می دهد یا خیر. روسمن می گوید که محققان در حال بررسی عوامل مختلفی مانند نمونه خون و نمونه های سلول های اندوتلیال هستند تا دقیقاً چگونگی و علت کارکرد MitoQ را به صفر برسانند.

 

تحقیقات بیشتر در مورد آنچه ما در مورد گزینه های موجود برای استرس سلولی و سلامت سلولی به طور گسترده تری می دانیم ، گسترش می یابد. مطالعات در حال بررسی تعدادی از مولکول ها ، مانند نیکوتین آمید آدنین دینوکلئوتید ، یا NAD+، نیکوتین آمید ریبوزید و حتی برخی مکمل هایی است که در کابینت دارویی خود دارید ، مانند منیزیم.

 

استو می گوید: “من معتقدم که در آینده نزدیک شاهد تغییر الگوهای بهداشتی خواهیم بود.”

پایان مطلب علمی استرس سلولی.

مطالب مشابه

چرا رنگ خون ما قرمز است؟

حقایقی جالب درباره فضا

چرا کفتار میخندد؟

چرا ما حرکت زمین را احساس نمی‌کنیم؟

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.