تغییر| ۶ دلیل ترس از تغییر در زندگی خودمان

0

اگر دوست دارید عنان سرنوشت خود را در دست بگیرید. در اين جا راهکارهایی به شما ارائه می‌کنیم تا بر ترس های خود غلبه کرده و در خود تغییر ایجاد کنید.

ترس از ناشناخته‌ها

https://www.uplooder.net/

ترس از ناشناخته‌ها باعث می‌شود افراد نتوانند از فرصت‌ها استفاده کرده و در موقعیت‌هایی که چندان خوشایندشان نیست، باقی بمانند. هر موقع صحبت از تغییر پیش می‌آید، مردم به گفتن چه پیش خواهد آمد، می‌افتند.با خودتان فکر می‌کنید و به خود میگویید: موقعیتی که الان دارید، بهتر است و به همین خاطر همه ایده‌ها و افکار تازه برای تغییر را در ذهنتان دفن می‌کنید و فکر می‌کنید باید همین جایی که هستید، باقی بمانید. اما باید بدانید ترس از ناشناخته‌ها یکی از مهم‌ترین دلایلی است که افراد را از ایجاد هر نوع تغییری مثبت در زندگیشان باز می‌دارد.

به‌نظر من هیچ انتخابی، نادرست نیست. فقط فرصت‌هایی که به واسطه آن انتخاب برای ما پیش می‌آید، با هم متفاوت هستند. اگر اتتخاب‌های خود را مهیج و با ارزش بدانید. تجربه ناشناخته‌ها برایتان ساده‌تر خواهد شد. فقط باید تصمیم بگیرید که چه کاری را می‌خواهید در حال حاضر انجام بدهید.

 عدم‌اطمینان به‌خود

https://www.uplooder.net/

وقتی در نظر دارید که تغییری در زندگیتان ایجاد کنید. تردید دارید که آیا واقعاً از عهده آن برمی‌آیید يا نه. در اين موقعیت‌ها همه چیز بزرگتر و دشوارتر از آنچه هست به‌نظر می‌رسد و وقتی به آن نگاه می‌کنید، به‌نظرتان کار بسیار سختی می‌آید.معمولاً از خودتان می‌پرسید: چه کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ من که نمی‌توانم! کار خیلی دشواری است.

اگر بخواهید چیزهای بزرگ به دست آورید يا حتی فقط به آرامش درونی برسید، باید بخواهید از آن قلمرو آرامش خود بیرون آمده و چیزهای جدید را امتحان کنید. اگر موفق هم نشوید. حداقل تلاشتان را کرده‌اید و تا آخر عمرتان افسوس تمی‌خورید که چرا آن قدم را در زندگی برنداشتید.

حس تنهایی 

https://www.uplooder.net/

گاهی اوقات وقتی موقعیت‌های دشوار در زندگی پیش می‌آید. احساس می‌کنید که تنها آدم روی زمین هستید که باید این تصمیم را بگیرید. فکر می‌کنید برای اطمیتان از اينکه کار درستی را انجام می‌دهید نیاز به حمایت و اطمینان افراد دیگر دارید. نظر همه را می‌پرسید تا مجبور نباشید به تنهایی تصمیم بگیرید.

 هميشه سخت‌ترین قسمت تصمیم، تقلا و عذاب دادن خود برای گرفتن تصمیم است.

آنقدر به‌خودمان فشار می‌آوریم که هم خودمان و هم افراد دور و برمان را حسابی خسته و بیمار می‌کنیم و وقتی با هزار زور و تقلا تصمیم نهایی را می‌گيريم، احساس می‌کنیم که باری سنگین از روی دوشمان برداشته شده و از تصمیمی که گرفته‌ايم، احساس آزادی و هیجان می‌کنيم. فقط بخش تقلا برای تصمیم‌گیری است که ممکن است از ادامه راه دلسردتان کند. به این خاطر به نفعتان است که هرچه سریعتر تصمیمتان را گرفته و کارتان را جلو ببرید.

 تصوریک انتخاب

گاهی اوقات وقتی برای گرفتن یک تصمیم بزرگ و مهم تلاش می‌کنید، اگر نخواهید که وضعیت موجود را قبول کنید، فکر می‌کنید که فقط یک انتخاب پیش رو است؛ مثلاً: یا باید در شغلی که از آن متنفرید، باقی بمانید و یا اینکه از آن بیرون بیایید و بیکار شوید.اما واقعیت این است که انتخاب‌های دیگری هم برایتان وجود دارد. فقط کافی است کمی فکر کنید تا لیستی از راه حل‌ها جلوی رویتان سبز شود.

  مسائل ظاهری

Appearance

 

مشکل دیگری که برای ایجاد تغییر برای اکثر افراد پیش می‌آید این است که برای تعریف هویت و ارزش تصمیمات. به مسائل ظاهری و بیرونی توجه می‌کنند (اینکه کارمان چیست؟ دارایی‌هایمان چقدر است؟ درآمد ماهانه مان چقدر است؟ و…).اما چیز دیگری که بیشتر باید به آن توجه کنیم، ارزش روابطمان با دیگران است و اينکه چطور می‌توانیم به آنها کمک کنیم.

 تطبیق با همه چیز

بدترین قسمت ترس از تغییر آنجاست که می‌توانید برای هرچه که اتفاق بیفتد، خودتان را هماهنگ کنید. این‌طوری کمی از ترس آن هم ریخته می‌شود. واقعیت این است که این راه زندگی بسیار وحشت‌آورتر است، چون احساس نمی‌کنید که اتفاقاتی که برایتان می‌افتد در اختیار و کنترل شماست. و هميشه از این می‌ترسید که چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر اين حرات را داشته باشید که در مواقع لزوم، تغییری به زندگیتان وارد کنید، نه تنها باعث می‌شود کنترل زندگیتان را در دست گیرید، بلکه زندگیمان را سرشار از لذت و هدف خواهد کرد. آیا این واقعاً آن چیزی نیست که همه ما دنبالش هستیم؟

مطالب مشابه

5 ویژگی کارآفرینان موفق که باید بدانید

چگونه بر ترس خود غلبه کنید و به موفقیت برسید؟( راهنمای کامل)

چگونه بر ترس از رانندگی غلبه کنیم؟(راهنما)

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.