کتاب ارواح| دانلود رایگان کتاب صوتی ارواح(پل آستر)

0

 درباره‌ی کتاب ارواح

 

کتاب ارواح دومین داستان از «سه‌گانه‌ی نیویورک» مجموعه‌ی سه رمان از نویسنده‌ی پست‌مدرن آمریکایی است که بین سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ منتشر شد. هر یک از این سه رمان، داستان جنایی و شخصیت‌های مجزایی دارند و فقط به‌سبب مکان مشترکشان، این سه‌گانه را تشکیل داده‌اند. این سه رمان عبارت‌اند از: «شهر شیشه‌ای»(۱۹۸۵)، «ارواح»(۱۹۸۶) و «اتاق دربسته»(۱۹۸۷)

.
موقعیت‌های خلاقانه‌ای که «پل استر» در روند داستان ارواح پیش می‌‌گیرد؛ کارآگاه خصوصی را نه‌تنها به‌عنوان مغزی متفکر و آگاه مطرح نمی‌کند (تا مشابه داستان‌های کارگاهی-پلیسی دیگر به کشف معمای داستان بپردازد)؛ بلکه از آن شخصیتی می‌‌آفریند که باوجود داشتن هوش و درایت، خود نیز به جزیی از ماجرای معما بدل می‌‌شود و در آن حل می‌‌گردد و این‌گونه تراژدی داستان را رقم می زند.

دستگاهی مخوف‌ و مقتدر، مردی‌ را به‌ جاسوسی‌ و مراقبت‌ از یک نویسنده‌‌ی روشن‌فکر می‌گمارد. مرد جاسوس‌ به‌ مقتضای‌ شرایط‌ جدیدش‌، رفته‌ رفته‌ تنها و خلوت‌گزین‌ می‌شود. روزی‌ درمی‌یابد که‌ مرد همسایه‌ نیز مأمور مراقبت‌ از اوست‌. سپس‌ دچار این‌ وهم‌ می‌شود که‌ مرد همسایه‌ کسی‌ نیست‌ جز خود او. گویی‌ انسان‌ تنهایی‌ است‌ که‌ مراقبت‌ از خود را به‌ عهده‌ دارد و اگر دست‌ از پا خطا کند، به‌ دست‌ خود کشته‌ می‌شود.

 

درباره‌ی نویسنده کتاب ارواح:

 

«پل بنجامین اُوستر» (زاده ۳ فوریه ۱۹۴۷) رمان‌نویس، فیلم‌نامه‌نویس، شاعر آمریکایی و مترجم (زبان فرانسه) است. او متولد «نیوآرک»، «نیوجرسی» است؛ اما بروکلین را به عنوان شهر اول و آخر خودش انتخاب کرد. شهری که بارها در رمان‌های خودش به آن پرداخته است

 

. اکنون پل استر به حدی در بروکلین محبوب است که شهردار بروکلین به نمایندگی از مردم این ایالت، طی اعلامیه‌ای یک روز را به نام پل استر نام‌گذاری کرده است.
استر پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کلمبیا در سال ۱۹۷۰، به پاریس رفت و به ترجمه‌ی آثار ادبی فرانسوی روی آورد. او از زمان بازگشت خود به آمریکا در سال ۱۹۷۴، کتاب‌های شعر، مقاله و رمان‌های متعددی را به چاپ رسانده است. آثار پل استر به بیش از چهل زبان ترجمه شده‌اند.

 

پل استر ابتدا با نویسنده‌ای به نام «لیدیا دیویس» ازدواج کرد و از او پسری به نام «دنیل استر» دارد. سپس در سال ۱۹۸۱ با همسر دوم خود به نام «سیری هوست وِت» که او هم نویسنده بود، ازدواج کرد و حاصل آن دختری به نام «سوفی استر» است.

شهرت او بیشتر به خاطر مجموعهٔ سه‌گانه نیویورک است. همچنین از فیلم‌نامه‌های او می‌توان به «لولو روی پل» اشاره کرد. رمان‌های پل استر در دایره رمان‌های «پست مدرن» طبقه‌بندی شده است؛ هرچند که خودش عنوان ‌پست‌مدرن را درباره‌ی داستان‌هایش نمی‌پسندد.

پل استر نویسنده‌ای پرمخاطب است که به سبب سبک چندقالبی «داستان در داستان» شهره‌ خاص و عام است.

 

در ادامه میتوانید کتاب ارواح را از طریق لینک های دانلود زیر دریافت کنید.

 

raz book

قانون جذب یادآور می‌شود که به هرچیزی که در افکارتان بیشتر بپردازید و به آن بها بدهید، در زندگی واقعی برایتان اتفاق خواهد افتاد. کتاب راز نیز برپایه‌ی این قانون اعجاب‌انگیز نوشته شده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.