شکلات| نحوه انتخاب شکلات تلخ و فواید فوق العاده آن

0

قبلا شکلات تلخ ، تقریباً همیشه انتخاب دوم بود ، چون مردم طعم خامه ای شیری را ترجیح می دادند. اما حالا به طور فزاینده ای از مزایای سلامتی که شکلات تلخ دارد ، استقبال می شود و همین باعث محبوبیت آن شده است.

چرا تلخ بهتر است

فواید شکلات تلخ از ترکیبی به نام  فلاوانول ناشی می شود. تحقیقات تعدادی از این فواید را ثابت کرده است و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد. مثلا، برخی از مطالعات نشان داده اند که شکلات تلخ به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک میکند و قادر به مبارزه با التهاب بدن است .

تحقیقات همچنین نشان داده است که همچنین برای مبارزه با استرس و افزایش جریان خون به مغز،موثر است.با مطالعه این راهنما، می توانید با فواید شکلات تلخ بیشتر آشنا بشوید. پس همراه ما باشید.

بهترین انتخاب

برای انتخاب،مارک های مختلفی وجود دارد و همه آنها با یکدیگر متفاوت هستند. بعضی برند ها فقط روی تولید نوع تلخ تمرکز میکنند ، اما اغلب برند ها، تعدادی طعم شیری هم تولید میکنند.

برخی از مارک ها درصد کاکائو محصول خود را کاملاً مشخص می کنند. ولی مارک های دیگر به آن اشاره نمی کنند، با وجود تفاوت بین مارک ها، از کجا بفهمیم سالمترین انتخاب کدام است؟ 

به طور قطعی نمیشه گفت سالمترین انتخاب کدام است ، اما نکاتی هست که که می توانید به آنها توجه کنید.

یک بسته شکلات سیاه

درصد کاکائوی شکلات

فواید سلامتی شکلات مربوط به مواد موجود در کاکائو از جمله  پلی فنول ها و فلاوانول ها است .نوع تلخ، حاوی کاکائو بیشتری نسبت به نوع شیری است ، به همین دلیل، شکلات تلخ فایده بیشتری برای سلامتی دارد.

پس شما می خواهید به دنبال  بالاترین درصد کاکائو ممکن باشید. در حالت ایده آل ، این بدان معناست که شما باید محصولی با حداقل 70 درصد کاکائو انتخاب کنید.

هلندیینگ

شکلات تلخ گاهی اوقات با قلیایی پردازش می شود ، فرآیندی که به هلندیینگ معروف است. اگر اینطور باشد، در لیست مواد تشکیل دهنده ذکر می شود ، مثلا به عنوان: “پردازش شده با قلیایی”.

مشکل این فرآیند این است که روی ترکیبات شکلات تلخ تأثیر می گذارد. یعنی این نوع شکلات، ترکیبات سالم کمتری دارد.

شکر وافزودنی ها

یکی از اولین نشانه های کیفیت، میزان شکر محصول است.البته،همه شکلات های تلخ، حاوی مقداری شکر هستند. با این حال ، میزان آن معمولاً کمتر از نوع شیری است. به عنوان مثال ، نمودار زیر تفاوت در مقادیر کلیدی برای 100 گرم شیری Lindt و تلخ 85٪ Lindt را نشان می دهد.

میزان شکر نوع تلخ، بسیار کمتر از نوع شیری است اما از نظر چربی و چربی اشباع شده بیشتر است که خیلی هم بد نیست .این یعنی نوع تلخ، کمی کالری بیشتری از نوع شیری دارد..ولی شما معمولاً در هر وعده، شکلات تلخ کمتری مصرف می کنید.

میزان  شکر هرگز نباید در لیست مواد  اولیه،مقدار زیادی داشته باشد. اگر اینطور است یعنی شرکت، شکر زیادی را به ترکیب اضافه کرده است.در نتیجه ، مقدار قند کم،برای افرادی که از رژیم های کم کالری پیروی  می کنند و همچنین برای بیماران دیابتی مفید است.

یکی دیگر از نشانه های کیفیت خوب، تعداد مواد تشکیل دهنده است. به طور کلی ، شما می خواهید شکلات تلخ را با حداقل مواد تشکیل دهنده ممکن پیدا کنید.در واقع ، برای تهیه شکلات تلخی با کیفیت خوب ، مواد زیادی لازم نیست.پس اگر دنبال فواید سلامتی هستید، افزودنی های غیر ضروری چیزی است که باید از آن اجتناب کنید.

یکی از افزودنی ها، لسیتین سویا است. چون این افزودنی از سویای بدست می آید،واکنش افراد به آن متفاوت است.پس اگر می خواهید از GMO اجتناب کنید، محصول بدون لسیتین سویا را انتخاب کنید.

حتی مواد اضافه شده که سالم به نظر می رسند (مانند گیلاس ترش یا پوست پرتقال) می توانند سلامت شکلات را کمترکنند. اینکار همیشه باعث قند بیشتر و درصد کاکائو کمتر می شود. پس شکلات تلخ ساده،گزینه بهتری و سالمتری است.

همیشه به برچسب مواد تشکیل دهنده، توجه زیادی داشته باشید.

یک تکه شکلات تلخ

از نظر سلامتی ، مهمترین موضوع این است که شکلات ارگانیک است یا نه (و 100٪ ارگانیک بهتر است).

مطالب مشابه

 آیا کافئین برای شما مضر است؟

در زمان مناسب آب بنوشید تا سالم بمانید

ترفند های رژیم غذایی سالم برای درمان بیماری قلبی

منبع
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.