5 درس کلیدی از کتاب عادت های اتمی

نکاتی کاربردی برای ایجاد عادت های خوب و ترک عادت های بد

1
کتاب عادت های اتمی | در طول دهه گذشته ، من هزاران ساعت را صرف مربیگری مردان برای تغییر بدن خود کرده ام.
من آموخته ام که رفتار و روانشناسی انسان تأثیر زیادی بر توانایی این مردان در دستیابی به اهداف خود در حین لذت بردن از سفر دارد.یکی از مولفه های کلیدی برای کمک به مردان (یا زنان) برای بهبود سلامتی شان ، درک درست تغییر رفتار است.
اخیراً ، جیمز  کلیر ، متخصص مشهور عادت ها ،  به من ایمیل زد تا درباره  کتاب عادت های اتمی به من اطلاع دهد و پیشنهاد داد که یک نسخه از آن را برای من ارسال کند. به دلایل مختلف ، خواندن کتاب برای من بسیار جذاب بود.

 

چرا مردم کاری را انجام می دهند؟ چگونه می توانم به مردم کمک کنم تا به طور یکپارچه به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود برسند؟

 

کتاب عادت های اتمی یک سیستم گام به گام برای ایجاد عادات خوب و ترک عادت های بد است. هدف این کتاب این است که به شما کمک کند به نتایج موثرتر و کاربردی تر دست پیدا کنید.جیمز، اطلاعات زیادی را در کتاب خود ارائه می دهد و من 5 درس کلیدی را انتخاب کردم که فکر می کنم می تواند به شما در دستیابی به نتایجی که می خواهید بیشتر کمک کند.

 

step by step

درس 1 – هر روز 1٪ بهتر شوید

 

اکثر مردم بر این باورند که برای دستیابی به پتانسیل واقعی خود در هر منطقه ، باید از نرده ها استفاده کنید.جیمز می گوید دقیقا برعکس این موضوع صادق است. بهبود روزانه فقط 1٪ منجر به نتایج چشمگیری می شود. در واقع ، او از ریاضیات برای اثبات حرف خود استفاده می کند.

 

فقط یک درصد بهتر شدن روزانه ، 37 برابر بهبود را در پایان سال به دنبال دارد. او می نویسد: “عادت ها اثری مرکب از رفتارها هستند” و “شما همان چیزی هستید که تکرار می کنید”.برای پیشرفت لازم نیست هر روز کامل باشید. و جیمز حتی فکر می کند که اهداف بزرگ حتی می توانند موثرتر باشند. تمرکز باید بر مسیر باشد ، نه بر اهداف(نتیجه).

 

[mks_highlight color=”#5caf21″][/mks_highlight]کتاب صوتی جنگ صدام را رایگان دانلود کنید!

 

جیمز می نویسد: “اهداف را فراموش کنید ، به جای آن روی سیستم ها تمرکز کنید”. از دیدگاه من ، داشتن اهداف یا چشم انداز مناسب برای نتایج شما، مبهم است ، همانطور که در کتاب آمده است. جیمز از کلمه “بینایی” در چند صفحه برای معنی آنچه می بینید استفاده می کند ، نه آینده نگری.

 

درس شماره 2 – هویت خود را تغییر دهید تا عادات خود را تغییر دهید

 

من این نکته را انتخاب کردم زیرا این نکته، نکته ای مهم است .به عبارت دیگر ، تغییر هویت ساده ای از “من می خواهم” به “من هستم” همه تفاوت ها را در جهان ایجاد می کند. اگر از قبل توانایی بالقوه ای در درون خود دارید ، فقط باید عاداتی را اعمال کنید که اندام لاغر شما را به شما نشان می دهند. ساده است ، اما آسان نیست.

 

جیمز 3 لایه تغییر رفتار را به خوانندگان کتاب پیشنهاد می کند. نتایج ،فرایند و هویت.برای داشتن شکم شش تایی (نتیجه) ، باید به طور مداوم تمرین کنید و خوب غذا بخورید (روند) ، تا تبدیل به مردی شوید که دارای شکمی شش تکه (هویت) است.

 

جیمز می نویسد: “موثرترین راه برای تغییر عادات شما این است که نه بر آنچه می خواهید به آن برسید ، بلکه بر کسی که می خواهید تبدیل شوید، تمرکز کنید.”

 

او معتقد است که شما ابتدا هویت را تعیین می کنید ، و سپس روند و نتایج بسیار ساده تر دنبال می شود.

 

راه دیگر برای فکر کردن در مورد این مدل “باش => انجام بده => داشته باش” است.

 

possible

درس 3 – 4 قانون تغییر رفتار

 

الگوها و فلسفه های زیادی وجود دارد که سعی در درک رفتار انسان ها دارند که قدمت آنها به هزاران سال پیش برمی گردد.

 

جیمز، یک چارچوب گام به گام برای نه تنها درک رفتار انسان ، بلکه نحوه تغییر آن نیز ارائه می دهد.در اینجا 4 مرحله وجود دارد که وی از آنها به عنوان قوانین یاد می کند:

 1. نشانه
 2. میل شدید 
 3. واکنش
 4. جایزه

 

در اینجا، نمونه ای از عادت نوشیدن قهوه با استفاده از این مدل آورده شده است:

 

 1. نشانه – شما بیدار می شوید
 2. هوس – می خواهید هوشیار باشید
 3. پاسخ – شما یک فنجان قهوه می نوشید
 4. پاداش – اشتیاق خود را برای احساس هوشیاری ارضا می کنید. نوشیدن قهوه با بیدار شدن ارتباط دارد.

 

این یک “حلقه عادت” را ایجاد می کند تا شما این عادت را بارها و بارها ادامه دهید. در کتاب عادت های اتمی ، او بخشی را به هر قانون اختصاص داده است.نشانه ها و هوس های احتمالی زیادی وجود دارد که واکنش نوشیدن یک فنجان قهوه را برمی انگیزد. شاید نشانه این کار دیدن قهوه ساز شما یا گذر از کافی شاپ در زمان رفتن به محل کار باشد. هوس می تواند طعم قهوه یا بوی قهوه هم باشد.

 

نشانه و هوس “مشکل” و پاسخ و پاداش “راه حل” است.

 

درس 4 – نحوه تمرین مداوم

 

بنابراین ما مدل را برای توصیف عادت نوشیدن قهوه مشاهده کردیم ، اما چگونه از این مدل برای ایجاد یک عادت خوب استفاده می کنید؟با استفاده از مدل خود ، جیمز نکات ساده و قدرتمندی را برای ایجاد عادت هایی که ثابت می مانند ارائه می دهد.

 

good habits

نحوه ایجاد عادات خوب

 

 1. نشانه – آن را آشکار کنید
 2. هوس – آن را جذاب کنید
 3. پاسخ – کار را آسان کنید
 4. پاداش – آن را راضی کننده کنید

 

بیایید ببینیم چگونه این نکات را به طور مداوم برای تمرین به کار ببریم:

 

نشانه – آن را آشکار کنید => لباس های ورزشی خود را در جایی قرار دهید که در کمد لباس شما به وضوح قابل مشاهده باشد.

 

اشتیاق – آن را جذاب کنید => یک روال تمرینی ساده را دنبال کنید که سرگرم کننده و کارآمد است و برای برنامه شما گزینه مناسبی است.

 

پاسخ – کار را راحت کنید => در خانه تمرین کنید ، یا سالنی را انتخاب کنید که تا حد امکان به محل کار یا خانه، نزدیک باشد.

 

پاداش – آن را راضی کننده کنید => تمرین را در کاغذ یا تقویم خود ثبت کنید. دیدن پیشرفت باعث می شود احساس خوبی داشته باشید ،و این پاداش است.

 

البته ، استراتژی های بیشتری وجود دارد که در کتاب بررسی شده اند ، و این فقط یک مروری جزیی از کتاب بود.

 

درس 5 – چگونه از خوردن میان وعده خودداری کنیم؟

 

شما نحوه ایجاد یک عادت خوب را دیدید ، بنابراین بیایید ببینیم چگونه یک عادت بد را ترک کنیم.

 

با استفاده از همان مدل ، شما فقط نکات را برای ایجاد یک سیستم گام به گام برای جلوگیری از عادت های بد برعکس می کنید.

 

bad habit

 

چگونه عادت های بد را بشکنیم؟

 

 1. نشانه – آن را نامرئی کنید
 2. هوس – آن را غیر جذاب کنید
 3. پاسخ – کار را سخت کنید
 4. پاداش – آن را راضی کننده نکنید

 

با استفاده از این روش، بیایید نمونه ای از نحوه مصرف کمتر در میان وعده را مشاهده کنیم:

 

نشانه – آن را نامرئی کنید => همه تنقلات خانه یا آپارتمان خود را کنار بگذارید. دور از چشم و دور از ذهن. این ممکن است ممکن نباشد ، اما این یکی از ایده ها است.

 

هوس ⇐ آن را غیر جذاب کنید => 99٪ از این میان وعده ها، ارزش غذایی کمی دارند و توسط دانشمندان غذا در آزمایشگاه ساخته شده است تا شما را مجبور به خوردن بیشتر از نیاز خود کنند. آنها متعلق به سطل آشغال هستند، نه معده شما.

 

پاسخ – کار را سخت کنید => در طول راه خانه تا محل کار ، مسیری متفاوت را در پیش بگیرید تا هر بار از جلوی فروشگاه مورد علاقه خود عبور نکنید.

 

پاداش – آن را راضی کننده نکنید => هر بار که یک میان وعده ناسالم می خورید ، باید آن را در یک کاغذی ثبت کنید.

 

مانند مثال قبلی ، اینها فقط ایده هایی هستند که می توان آنها را بررسی و امتحان کرد.

 

من واقعاً از خواندن کتاب عادت های اتمی لذت بردم و چیزهای زیادی از این کتاب آموختم .

 

این کتاب، مانند مرجعی برای تغییر عادات است. شما به طور اصولی و کامل، نحوه عملکرد مدل 4 مرحله ای و برخی از بینش ها و درس هایی را که می توان از آن استخراج کرد ، یاد می گیرید.

 

می خواهم از جیمز بسیار تشکر کنم که کتاب عادت های اتمی را برایم فرستاد. من واقعاً از او قدردانی می کنم. من مطمئناً بینش های ارزشمندی را از این کتاب آموختم و امیدوارم توانسته باشم با این مقاله، برخی از آنها را با شما به اشتراک گذاشته باشم.

 

میتوانید به راحتی از طریق دکمه زیر، کتاب عادت های اتمی را از دیجیکالا تهیه کنید و مبلغ آن را هم هنگام دریافت درب منزل، پرداخت کنید.

 

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. علی

  این مطالب خلاصه کتاب ها رو بیشتر کنید ممنون