کتاب پی دی اف دو قرن سکوت را رایگان دریافت و مطالعه کنید

0

در این مطلب، کتاب پی دی اف دو قرن سکوت برای دانلود رایگان شما عزیزان آماده شده است. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مشخصات کتاب پی دی اف دو قرن سکوت

 

نویسنده: عبدالحسین زرین‌کوب

موضوع کتاب:

سرگذشت حوادث و اوضاع تاریخی ایران در دو قرن اول اسلام از حمله عرب تا ظهور دولت طاهریان

تعداد صفحات: 321 صفحه

معرفی کتاب دو قرن سکوت

در کتاب دو قرن سکوت که به قلم عبدالحسین زرین کوب است، تاریخ 200 ساله پس از سلطه عرب ها به خوبی و به صورت کاملا مستند و با ارائه انواع مراجع و منابع به تصویر کشیده شده است. این کتاب برای نخستین بار در سال 1330 منتشر شده است.

قسمتی از متن کتاب دو قرن سکوت:

این روایت نشان می دهد که هارون، چگونه ثروت و جلال این خاندان را مدتها در عین خشم و سکوت به دیده رقابت و حسادت می دیده است. جهشیاری نیز داستانی نقل می کند که موبد این نظر است. می نویسد: چون یحیی دریافت که رشید را بر وی حال دگر گونه گشته است برنشت و به خانه یکی از هاشمیان که با وی دوستی داشت برفت و در کار خود با او رای زد. هاشمی گفت: خلیفه بگرد آوردن مال و اندوختن خواسته میل بسیار دارد و او را فرزندان بسیار در رسیده اند و خواهند که آنان نیز صاحب ضیاع و عقار گردند …

درباره زندگی نامه عبدالحسین زرین کوب

عبدالحسین زرین کوب در سال ۱۳۰۱ به تاریخ ۲۷ اسفند در شهر بروجرد چشم به جهان گشود و در سال ۲۴ شهریور سال ۱۳۷۸ چشم از جهان فروبست. او یکی از بزرگترین ادیبان، تاریخ نگاران، منتقدان ادبی، نویسنده و مترجمان ایرانی است که افزون بر تاریخ در زمینه مولوی شناسی دارای دانش و نظر بود و کتاب های تاریخی وی که مربوط به تاریخ پیش از اسلام و پس از اسلام است از پُرفروش‌ترین‌ها در ایران است. وی در کتابی دیگر به موضوع ابن مقفع پرداخته است که چه سرنوشتی پیدا می کند.

تصویر نویسنده

نظرات درباره این کتاب:

 

به نظر من خواندن این کتاب برای درک اوضاع و احوال ایران زیر سلطه عرب لازمه .نویسنده با لحنی گیرا و با بهره گیری از اسناد و مدارک مختلف و سعی در عدم جانبداری و رعایت انصاف اثری کم نظیر خلق کرده است

 

برای علاقمندان به تاریخ ایران خوبه خوانده شود

 

خیلی عالیه من تا نصف رفتم دوست ندارم تموم بشه حتما بخونید
کتاب خوبی است اگرچه در دوره ی جوانی دکتر زرین‌کوب نوشته شده و دارای رگه هایی از احساسات ناسیونالیستی است . نقدهایی بر آن وارد شده اما این باعث نشده که از اهمیت آن کاسته شود . دکتر زرین‌کوب در چاپ های بعدی اصلاحاتی در آن ایجاد کرد و مطالبی بر آن افزود و محتوای آن را کاملتر و غنی تر ساخت . ایشان با ذکر منابع نقش اعراب و خلافت اموی و عباسی در تضعیف فرهنگ و اندیشه ی ایرانی بویژه تلاش در نابودی زبان و ادب فارسی را را با دقت آشکار ساخت .

برای دانلود کتاب پی دی اف دو قرن سکوت روی دکمه دانلود زیر کلیک کنید.

منبع: گوگل!

[product_page id=”5480″]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.