مژه مصنوعی| راهنمای خرید و معرفی بهترین مژه های مصنوعی

0

مژه مصنوعی یک راه عالی برای افزودن جلوه ای زرق و برق دار به ظاهر شماست و یکی از بهترین ویژگی های شما(چشم) را برجسته می کند. امروزه مجموعه ای از مژه های مصنوعی مختلفی در بازار وجود دارد. بنابراین مطمئناً استایلی پیدا خواهید کرد که شما را خوشحال کند.

با این حال ، تنوع ، به راحتی تحت فشار قرارتان میدهد. عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت ، از جمله شکل چشم ، مواد و نوار مژه و ظاهر مورد نظر ، که می تواند روز به روز تغییر کند. اما نگران نباشید – ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

در اینجا، مأموریت ما این است که شما را با محصولاتی که مناسب شما هستند ، آشنا کنیم. اگر آماده خرید چند جفت مژه مصنوعی هستید ، گزینه های برترو راهنمای خرید ما را بخوانید.

انواع مژه مصنوعی

مژه نواری(ریسه ای)

نواری(ریسه ای)

 

نوع نواری رایج ترین نوع مژه مصنوعی است. این نوع به شکل یک نوار کامل مژه است که در کل پلک شما قرار میگیرد. اگر چشمان کوچکی دارید ، این نوع ممکن است برای شما خیلی بلند باشد. در این صورت ، نوار را روی درب خودش نگه دارید و میزان نیاز خود را اندازه بگیرید. سپس قبل از استفاده ، قسمت اضافی گوشه خارجی آن را قطع کنید.

مژه مصنوعی کریستین بیوتی 

 

دمی

 

این نوع از مژه ها نیمه نواری هستند و برای داشتن ظاهری با چشم های بالدار، ایده آل هستند.

 

اگر چشمان شما بسیار پهن یا باریک است ، ممکن است استفاده از این مژه ها، گزینه مناسبی  برای شما نباشد. ابتدا مژه مصنوعی را با چشمان خود اندازه بگیرید و سپس در صورت نیاز، اضافی آن را از گوشه های بیرونی قطع کنید.

مژه مصنوعی جویل

تکی

 

نوع فردی مژه ای است که می توانید در هر جایی که مایل هستید،براحتی از این مژه ها استفاده بکنید. این نوع از مژه ها، طبیعی ترین ظاهر را به چشم های شما می دهند. مژه های مصنوعی جداگانه، در بسته هایی با اندازه های مختلف در بازار عرضه می شوند. می توانید مژه های کوتاه را به گوشه داخلی ، مژه های متوسط ​​را به وسط و مژه های بلند را به گوشه بیرونی چشم خود اضافه کنید.

 

مژه مصنوعی ریلی بسته 50 عددی

پایین

 

برای داشتن یک ظاهر بسیار چشمگیر ، می توانید مژه مصنوعی پایین را به خط مژه پایین خود اضافه کنید. این نوع، کوتاه تر و حجیم تر از مدل هایی هستند که برای مژه های بالا طراحی شده اند. این نوع، معمولاً به عنوان مژه های نواری به فروش می رسند ، اما می توانید این مژه ها را را از همدیگر جدا کنید تا مژه های دمی یا فردی برای خودتان درست کنید.

ویژگی چشم ها در خرید مهم هستند.

شکل چشم

 

شکل چشم شاید بزرگترین نکته ایست که باید به آن دقت بکنید.

 

 • چشمان گرد: برای ایجاد و داشتن چشم گربه ای بر روی چشم های گرد خود ، باید به فکر خرید مدلی باشید که در گوشه های بیرونی ضخیم تر باشد. اینکار باعث می شود که چشم های شما کوچکتر از آنچه هستند به نظر برسند.
 • چشمان بادامی: اگر چشم بادامی دارید ، تقریباً هر نوعی که بخرید، مکمل چشمان شما خواهد بود. همه چیز به ظاهر مورد نظر شما بستگی دارد. برای ایجاد چشم هایی با ظاهر گرد ، به دنبال مدلی باشید که در وسط ضخیم تر هستند تا چشم شما باز شود.
 • چشمان عمیق: اگر چشمانی عمیق دارید ، از یک درام کوچک نترسید. می توانید مدل بزرگ و پررنگ استفاده کنید. لازم نیست نگران بیش از حد به نظر رسیدن آنها باشید زیرا عمق چشم شما می تواند حجم اضافی را تحمل کند.
 • چشمان کلاه دار: به دنبال مدلی باشید که در مرکز آنها بلندتر از لبه های آن است. این کار باعث می شود چشمان شما پهن تر به نظر برسد و توهم عمق ایجاد شود.
 • چشمان مونولید: اگر می خواهید شکل چشم خود را بلند کنید ، می توانید از مدلی که  انتهای بلندتری دارد، استفاده کنید. اما از هر سبکی که بیش از حد پر است خودداری کنید ، چون غیر طبیعی به نظر میرسد.

 

 • چشمان نزدیک به هم: اگر چشمان شما به هم نزدیک هستند ، می توانید از مدلی که انتهای آنها بلندتر و پرتر است، استفاده کنید.
 • چشمان پهن : وقتی چشمانی پهن دارید ، ممکن است دچار این اشتباه شوید که آنها به هم نزدیکتر هستند. در اینصورت باید به دنبال مژه هایی باشید که در وسط بلندتر هستند و در انتها مخروط می شوند.

 

 • چشمان رو به بالا یا افتاده: برای دو چشم رو به بالا و رو به پایین از مدلی که در گوشه بیرونی طولانی تر از مرکز آن است ، استفاده کنید. در چشم های رو به بالا ، این مدل، حالت چشم گربه ای ایجاد می کند ، در حالی که چشم های افتاده، بلند به نظر می رسند.

مواد

 • موهای واقعی: نوع ساخته شده از موی واقعی انسان نرم تر و راحت تر از نوع مصنوعی است.  همچنین طبیعی تر به نظر می رسند ، اما معمولاً گرانتر هستند.
 • ابریشم: نوع ابریشمی بی رحم است و ظاهری روشن تر و ظریف تر از نوع مصنوعی دارد. 

 

 • مصنوعی: نوع مصنوعی معمولاً از اکریلیک ساخته می شود. اگر چشم های حساسی دارید ، ممکن است انتخاب خوبی نباشند ، چون نوارها سفت تر هستند و احتمال خراشیدن در این نوع بیشتر است.. اما اگر  به دنبال ظاهری کامل و چشمگیر هستید ، انتخاب بسیار خوبی است.  همچنین بسیار براق و بادوام هستند.

زمان استفاده

 

در بیشتر موارد ، شما مژه های مصنوعی متفاوتی برای یک شب بیرون رفتن یا استفاده روزمره خود نیاز دارید.واضح است که مدل چشمگیرتر، ضخیم تر هم است ، در حالی که مدل طبیعی، حجم کمتری دارد.

 

برای کارهای روزمره خود، از ظاهر طبیعی تری استفاده کنید. مژه های دمی و مژه های فردی، طبیعی ترین روش برای استفاده از مژه مصنوعی است. با این حال ، برای قرار های شبانه بیرون خانه و مناسبت های خاص ، از بزرگتر و جسورتر دیده شدن نترسید،به شرطی که مژه مصنوعی بر چشمان شما غلبه نکند. مژه های نواری ضخیم دارای جلوه ای سه بعدی هستند که بیشترین حجم را به چشمان شما ارائه می دهند.

هرچه مژه های مصنوعی شما متراکم تر باشد ، بیشتر آنها را روی پلک های خود مشاهده و احساس خواهید کرد ، بنابراین هنگام انتخاب مژه مناسب برای خود ، این نکته را در نظر داشته باشید.

 • مژه مصنوعی در صورت نداشتن چسب، خوب کار نخواهد کرد. بسیاری از جفت مژه مصنوعی با چسب مژه عرضه می شوند. می توانید چسب مژه شفاف و مشکی پیدا کنید. چسب های مژه بدون لاتکس نیز وجود دارد.
 • قبل از چسباندن ، نوار مژه مصنوعی را در بالای مژه های واقعی خود قرار دهید تا نحوه تناسب آن را ببینید. هرگونه اضافی را با قیچی قطع کنید. همیشه از گوشه بیرونی مژه مصنوعی برش بزنید.

 

 • هنگام قرار دادن مژه مصنوعی ، فقط باید از مقدار کمی چسب استفاده کنید. یک لایه نازک را روی نوار مژه پخش کنید. حدود 15 تا 20 ثانیه صبر کنید تا چسب چسبناک شود. سپس مژه مصنوعی را تا حد ممکن نزدیک خط مژه خود قرار دهید. برای زدن مژه مصنوعی می توانید از موچین ، انگشتان یا اپلیکاتور مخصوص مژه استفاده کنید.
 • برای پنهان کردن یک نوار مشکی ، هنگامی که مژه مصنوعی در محل قرار گرفت ، از خط چشم مشکی بالای نوار استفاده کنید. همچنین می توانید مژه مصنوعی با نوارهای شفاف خریداری کنید.

 

 • هنگامی که آماده برداشتن مژه مصنوعی خود هستید ، از پاک کننده آرایش چشم بدون روغن برای شل کردن ملایم چسب آن استفاده کنید.

سوالات متداول

س. آیا می توان مژه مصنوعی را دوباره استفاده کرد؟ا

جواب: بله. اگر قصد دارید بیش از یک بار استفاده کنید ،آنها را در ظرف خود، نگه دارید. هنگام برداشتن هم ، چسب باقی مانده روی نوار مژه را با دقت بردارید ، اما مژه را در آب نشویید. بسته به میزان مراقبت و نحوه ساخت آنها ، باید بتوانید از هر جفت پنج تا 20 مورد استفاده کنید.

س. در صورت داشتن چشم های حساس ، چه نوعی را انتخاب کنم؟

جواب: اگر چشم های شما حساس هستند ، بهتر است از مژه مصنوعی ساخته شده از موهای واقعی استفاده کنید زیرا نوارها اغلب نرم تر و راحت تر هستند. اگر متوجه شدید چسب های سنتی باعث تحریک چشم شما می شوند ، باید یک چسب مژه غیر لاتکس را در نظر بگیرید.

س: چگونه می توانم مژه های طبیعی خود را با مژه مصنوعی ام ترکیب کنم؟

جواب: یک ریمل کوچک باید این کار را انجام دهد. هنگامی که مژه مصنوعی شما به طور ایمن در جای خود قرار گرفتند ، با ریمل، روی مژه های خود بکشید تا همه آنها را کنار هم قرار دهید.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.