آموزش غیر فعال یا حذف کردن اکانت تلگرام

0

تلگرام یک برنامه پیام رسان است که چت های شما را رمزگذاری می کند و دارای ویژگی های زیادی است. اما اگر میخواهید به جای تلگرام، از یک برنامه پیام رسانی دیگری استفاده کنید ، پس باید روش دیلیت اکانت تلگرام را یاد بگیرید. در اینجا راهنمای گام به گامی  به شما نشان داده می شود که چگونه بتوانید حساب تلگرام خود را غیرفعال کنید و چگونه حساب تلگرام خود را حذف کنید.

چرا میخواهید حساب تلگرام خود را حذف کنید؟

با وجود تعداد زیادی برنامه پیام رسانی فوری ، این احتمال وجود دارد که تلگرام دیگر بهترین برنامه پیام رسانی برای نیازهای شما نباشد. شاید یک برنامه تازه ای پیدا کرده اید و می خواهید از این به بعد، از آن استفاده کنید.

. دوستان شما در حال ترک تلگرام هستند

شاید برخی از دوستان یا اعضای خانواده شما دیگر در تلگرام نیستند. بنابراین ، شما آنها را در پیام رسان دیگری دنبال میکنید تا همچنان با آنها در ارتباط باشید.

. سیاست های تلگرام شما را نگران می کند

ممکن است با سیاست های باز تلگرام و طیف گسترده ای از قوانین آن راحت نباشید.

به تلگرام اعتماد ندارید

تلگرام به طور پیش فرض چت ها را رمزگذاری نمی کند و امنیت آن مورد انتقاد برخی قرار گرفته است. در مقایسه ، پیام رسان های دیگر به طور کلی با اعتماد بیشتری در زمینه امنیت و حریم خصوصی مورد توجه قرار می گیرند.

چطور حساب تلگرام خود را غیرفعال کنیم؟

دیلیت اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام

به طور پیش فرض ، تلگرام در صورت غیر فعال بودن حساب شما به مدت شش ماه ، آن را پاک می کند. با این حال ، می توانید تنظیمات آن را ویرایش کرده و مدت زمان انتظار تلگرام برای حذف حساب خود را تنظیم کنید. علاوه بر شش ماه ، می توانید حذف خودکار را روی یک ماه ، سه ماه یا یک سال هم تنظیم کنید.

در تنظیمات برنامه تلگرام گزینه خود تخریب را خواهید یافت. در برنامه ، روی دکمه منوی سه نوار در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و Settings را انتخاب کنید . در مرحله بعد ، به صفحه Privacy & Security بروید و در اینجا به قسمت پایین بروید تا به بخش Delete my account برسید .

برای ورود روی If away ضربه بزنید و مدت زمان عدم فعالیت جدید را تعیین کنید که پس از آن حساب شما باید خود را تخریب کند. شما نمی توانید حساب تلگرام خود را موقتاً غیرفعال کنید. تنها انتخاب شما این است که پروفایل تلگرام خود را غیر فعال بگذارید.

دانلود تلگرام برای اندروید | iOS (رایگان)

نحوه حذف کردن اکانت تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام

برای کسانی که نمی توانند یک ماه صبر کنند ، تلگرام به شما امکان می دهد بلافاصله حساب و داده های خود را نیز از بین ببرید. این ابزار در هیچ یک از برنامه های اصلی موجود نیست و فقط از طریق وبسایت تلگرام قابل دسترسی است.

برای غیرفعال کردن حساب تلگرام خود ، به وب سایت My Telegram بروید و با اکانت تلگرام خود وارد شوید. در صفحه بعدی ، روی پیوند Delete Account کلیک کنید . در کادر متنی موجود ، دلیل ترک خود را بنویسید. روی دکمه  Delete My Account ضربه بزنید و بعد گزینه قرمز رنگ Yes، Delete My Account را انتخاب کنید و کار تمام است. حالا تلگرام، حساب و اطلاعات شما را برای همیشه حذف کرد.

بعد از حذف اکانت تلگرام چه اتفاقی می افتد ؟

قبل از اینکه اکانت تلگرام خود را برای همیشه حذف کنید ، بهتر است عواقب این کار را بدانید. وقتی حساب تلگرام خود را حذف میکنید ، تمام چت ها و داده های شما از بین می رود. حساب شما به طور دائمی حذف می شود و پیام ها و همچنین مخاطبین شما هم حذف می شوند.

در مورد کانال ها و گروه هایی که ایجاد کرده اید ، آنها به عملکرد عادی خود ادامه می دهند و مدیران فعلی آنها هم امتیازات خود را حفظ خواهند کرد. در صورتی که شما تنها سرپرست باشید ، تلگرام به طور تصادفی یک عضو فعال را به عنوان مدیر جدید تعیین می کند. علاوه بر این ، تلگرام به شما اجازه نمی دهد تا حداقل چند روز بعد از حذف اکانت خود، یک حساب جدید با شماره تلفن مشابه دوباره ایجاد کنید.

بنابراین ، این راهنما مناسب کاربرانی که می خواهند تمام مکالمات خود را در تلگرام پاک کنند، نیست. برای این کار ، می توانید برنامه تلگرام را باز کرده و چت هایی را که می خواهید حذف شوند، با فشار و نگه داشتن طولانی مدت روی آنها، انتخاب کنید. برای حذف مکالمات، روی سطل زباله در بالا ضربه بزنید.

از طرف دیگر ، می توانید با پشتیبانی مشتریان تلگرام تماس بگیرید و از آنها بخواهید که تمام چت های شما را از سرورهای خود حذف کنند.

چطور قبل از حذف اکانت تلگرام، از اطلاعات خود خروجی بگیریم ؟

خروجی گرفتن از اکانت تلگرام

تلگرام به شما اجازه نمی دهد حساب تلگرام خود را موقتاً ببندید. پس از گذراندن مراحل حذف اکانت ، نمی توانید به عقب برگشته و حساب خود را احیا کنید. خوشبختانه ، تلگرام برای ذخیره چت مکالمه  کاربران خود، یک گزینه خروجی گرفتن در نسخه ویندوز تلگرام قرار داده است.

برای استفاده از این گزینه، برنامه تلگرام را روی کامپیوتر خود نصب کرده و وارد اکانت خود شوید.بعد روی گزینه سه نوار در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا منوی ناوبری نمایان شود و Settings را انتخاب کنید . به پایین بروید تا گزینه Export Telegram Data را پیدا کنید.

روی آن ضربه بزنید و نوع داده ای را که می خواهید صادر کنید، انتخاب کنید. شما می توانید به طور خاص انتخاب کنید که مثلا: چت ها استخراج شوند ، آیا کانال های عمومی حذف شوند ، آیا خروجی باید شامل فیلم یا GIF ، قالب صادرات و موارد دیگر باشد. شما حتی می توانید استیکرهایی را که در گذشته در تلگرام ارسال کرده اید را هم خروجی کنید.

روی Export کلیک کنید و بسته به اندازه داده های خود ، تلگرام استخراج را در چند دقیقه تکمیل می کند. برای نمایش خروجی گرفته شده فایل، روی Show My Data ضربه بزنید .

و اما حرف اخر

تلگرام یک بستر پیام رسانی بسیار مناسب است که برای بسیاری از سیستم عامل ها موجود است. با این حال ، اگر تصمیم به ترک تلگرام گرفته اید ، این روش ها به شما کمک می کند تا حساب تلگرام خود را حذف کرده و داده های چت خود را به صورت محلی در کامپیوتر خود ذخیره کنید. امیدواریم آموزش دیلیت اکانت تلگرام برای شما مفید بوده باشد.

منبع:

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.