گوشی گم شده| چگونه گوشی اندرویدی گم شده خود را پیدا کنیم؟

0

اگر گوشی شما گم شده یا به سرقت رفته ، چند گزینه برای پیدا کردن آن دارید. گوگل یک برنامه و وب سایت به نام Find My Device ارائه می دهد که از طریق آن می توانید گوشی گم شده خود را جستجو کرده ، آن را ایمن کرده و همه داده ها را پاک کنید. گوشی های سامسونگ دارای یک ویژگی اضافی به نام Find My Mobile هستند که به شما امکان می دهد گوشی گم شده خود را ردیابی کنید. بیایید هر دو گزینه را بررسی کنیم.

گوگل، گوشی گم شده من را پیدا کن

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

سرویس Google Find My Device به عنوان یک برنامه اندروید و به عنوان یک صفحه وب مستقل در دسترس است . هر دو به یک شکل کار می کنند اگر قبلاً وارد حساب گوگل خود شده اید ، باید نقشه ای را مشاهده کنید که دستگاه های ثبت شده شما به طور خودکار نمایش داده می شوند. از آنجا ، می توانید صدایی را برای پینگ دستگاه خود پخش کنید ، آن را قفل کرده و پیامی را روی صفحه نمایش دهید یا همه داده های شخصی را پاک کنید. اگر می خواهید گوشی گم شده خود را پیدا ، قفل یا پاک کنید ، این صفحه وب گوگل نیز مرجع خوبی است.

گوشی اندروید خود را پینگ کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر گوشی شما در این نزدیکی هست ، می توانید روی Play Sound ضربه بزنید تا گوشی یا تبلت را پینگ کنید. سعی کنید صدا را دنبال کنید تا ببینید گوشی گم شده را پیدا میکنید یا نه. حتی اگر گوشی در نزدیکی های شما نباشد ، پینگ ممکن است به یکی از مخاطبین خوب شما هشدار دهد که  آن را برداشته و برای شما  نگه دارد. پس از اتمام کار ، روی دکمه توقف صدا ضربه بزنید .

گوشی خود را ایمن کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر نمی توانید گوشی گم شده را پیدا کنید یا در این نزدیکی ها نیست ، می توانید گوشی را قفل کنید تا هیچ کس نتواند به آن دسترسی پیدا کند. همچنین می توانید یک پیام و شماره تلفن برای هرکسی که گوشی را پیدا کرد اضافه کنید تا فرد بتواند با شما تماس بگیرد. روی Secure device ضربه بزنید . پیامی را برای نمایش در صفحه قفل تایپ کرده و یک شماره تلفن اضافه کنید. روی Secure Device ضربه بزنید تا گوشی قفل شود. گوشی گم شده با پیام و شماره تلفن شما قفل میشود.

گوشی را پاک کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر گوشی اندروید به سرقت رفته یا گم شده است ، می توانید به عنوان آخرین راه حل، گوشی را پاک کنید. روی Erase Device و سپس دوباره ضربه بزنید تا نهایی شود. دقت کنید که که اطلاعات مربوط  به گوشی خود را در اینجا بخوانید، چون امکان بازگشت وجود ندارد. ممکن است از شما سوال شود که آیا می خواهید حساب گوگل خود را مرور کنید. روی پیوند بررسی امنیتی ضربه بزنید و مراحل امنیتی را طی کنید.

گوشی خود را از طریق سامسونگ پیدا کن

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر گوشی سامسونگ دارید ، می توانید گوشی گم شده خود را از طریق ویژگی خاصی به نام Find My Mobile پیدا کنید. برای تنظیم این مورد در گوشی سامسونگ ، به تنظیمات بروید. روی تنظیمات روی Security or Biometrics and security ضربه بزنید ، سپس تنظیمات Find My Mobile را انتخاب کنید. در صفحه Find My Mobile ، وب سایتی را که برای ردیابی گوشی گم شده سامسونگ استفاده می کنید ، یادداشت کنید . 

گزینه کنترل از راه دور را روشن کنید تا بتوانید گوشی خود را با حساب سامسونگ خود از طریق وب سایت کنترل کنید. گزینه سرویس موقعیت مکانی گوگل را روشن کنید تا اطلاعات دقیق تری در مورد مکان گوشی خود ارائه دهید. همچنین می توانید تنظیمات پیشرفته مانند باز کردن قفل از راه دور و ارسال آخرین مکان را فعال کنید.

گوشی سامسونگ خود را پیدا کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر گوشی شما گم شد ، وب سایت Find My Mobile را در مرورگر خود روشن کنید و وارد حساب سامسونگ خود شوید. این سایت باید موقعیت گوشی سامسونگ شما را روی نقشه نشان دهد. در اینجا ، مجموعه ای از کنترل ها را پیدا خواهید کرد که به شما در مورد گوشی گم شده کمک می کند.

گوشی سامسونگ خود را پینگ کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

برای پینگ کردن گوشی خود ، روی نماد حلقه کلیک کنید. در پنجره Ring my phone ، روی دکمه Ring کلیک کنید. سپس گوشی شما شروع به زنگ زدن می کند تا به شما یا شخص دیگری کمک کند آن را پیدا کنید.

گوشی سامسونگ خود را قفل کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

برای قفل کردن گوشی خود ، روی نماد قفل کلیک کنید. پنجره Lock my phone نحوه محافظت از گوشی شما را توضیح می دهد. روی Next کلیک کنید. یک پین ایجاد کنید تا بتوانید قفل گوشی خود را باز کنید. شماره تلفن تماس را وارد کنید تا بتوانید با آن تماس بگیرید. پیامی را برای نمایش در صفحه قفل تایپ کنید ، سپس روی قفل کلیک کنید. گوشی شما اکنون قفل شده و ایمن شده است.

گوشی سامسونگ خود را ردیابی کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر فکر می کنید گوشی شما به مکان دیگری منتقل می شود ، می توانید آن را ردیابی کنید. روی نماد Track location کلیک کنید. پنجره Track my phone مکان فعلی را به شما نشان می دهد که هر 15 دقیقه به روز می شود.

گوشی سامسونگ خود را پاک کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر نگران دسترسی فردی به گوشی شما هستید ، می توانید آن را پاک کنید. روی نماد پاک کردن داده ها کلیک کنید. پنجره پاک کردن داده های گوشی توضیح می دهد که گوشی شما دوباره به داده های کارخانه بازنشانی می شود. برای ادامه روی دکمه Erase کلیک کنید.

از گوشی سامسونگ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر قصد دارید گوشی خود را پاک کنید یا نگران هستید که ممکن است نتوانید آن را بازیابی نکنید ، می توانید از آن پشتیبان تهیه کنید. روی نماد پشتیبان گیری کلیک کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، باید تأیید صحت دو مرحله ای را تنظیم کنید. برای انجام این کار روی پیوند وب سایت موجود در اعلان کلیک کنید. برخی از کدهای پشتیبان را دریافت خواهید کرد که می توانید از آنها برای ورود به سیستم استفاده کنید ، حتی اگر گوشی شما گم شده یا به سرقت رفته باشد. سپس می توانید گزینه پشتیبان گیری را برای پشتیبان گیری از گوشی خود دوباره امتحان کنید.

پیامها را از گوشی سامسونگ خود بازیابی کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر می خواهید پیام های اخیر را بشنوید ، روی نماد کلیک کنید تا تماس ها/پیام ها را بازیابی کنید. برای دسترسی به آنها روی دکمه بازیابی کلیک کنید.

قفل گوشی سامسونگ خود را باز کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر پین خود را برای باز کردن قفل گوشی خود فراموش کرده اید ، همیشه می توانید با ضربه زدن روی دکمه باز کردن قفل ، آن را از وب سایت باز کنید.

باتری گوشی سامسونگ خود را افزایش دهید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

اگر گوشی هوشمند از دست رفته شما هنوز روشن است ، ممکن است بخواهید عمر باتری را برای ادامه کار افزایش دهید. روی نماد Extend battery و سپس دکمه Extend کلیک کنید.

محافظانی را برای گوشی سامسونگ خود تنظیم کنید

 

چگونه گوشی اندرویدی گم شده را پیدا کنیم؟

همچنین می توانید افرادی را برای انجام برخی از عملکردها برای گوشی شما در وب سایت Find My Mobile تعیین کنید ، مانند مکان یابی دستگاه ، زنگ زدن آن و فعال کردن حالت اضطراری. تنها محدودیت این است که هر فردی که تعیین می کنید باید شناسه حساب سامسونگ داشته باشد. 

می توانید این کار را با کلیک روی نماد Set Guardians و سپس Agree (موافقت) انجام دهید. در صفحه بعدی ، روی افزودن سرپرست جدید کلیک کنید. شناسه سامسونگ شخصی را وارد کرده و روی تأیید کلیک کنید. مدت زمان سرپرستی را انتخاب کنید و سپس روی Set کلیک کنید.

امیدواریم این نکات گفته شده به شما در پیدا کردن گوشی گم شده کمک کرده باشد. اگر شما هم راهی برای پیدا کردن گوشی گم شده خود بلدید، در نظرات با ما هم به اشتراک بگذارید.

منبع

 

مطالب مشابه

چگونه صفحه قفل گوشی اندروید خود را سفارشی کنیم

نحوه بازیابی عکس های حذف شده در اندروید

گوشی اندروید جدید و اولین کارهایی که باید قبل از استفاده از آن انجام

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.