دانلود نسخه pdf رمان بینایی

0

معرفی کتاب بینایی

کتاب بینایی، روایت ماجرای ساکنان شهری که رمان “کوری” در آن اتفاق افتاده بود.است.

نویسنده داستان کتاب را از یک روز بارانی در یک حوزه‌ی اخذ رأی شهر، شروع می‌کند.این شهر، همان شهری است که واقعه‌ی رمان کوری در ان رخ‌داده بود.

کتاب بینایی با متن زیر شروع میشود

بعدازظهر است و هنوز هیچ‌کس برای دادن رأی به حوزه نیامده است. مسئولین حوزہ بانگرانی افراد خانوادہ خودرا به حوزہ فرا می‌خوانند، اما گویا کسی قصد رأی دادن ندارد، اما به‌ناگاه حوزه شلوغ می‌شود. مردم مصمم و شتابان به حوزه‌ی رأی‌گیری می‌آیند و رأی خود را به صندوق می‌ریزند. فردای آن روز شمارش آرا آغاز می‌گردد. نتیجه باورنکردنی است.

بیشتر مردم رأی سفید به داخل صندوق ریخته‌اند و احزاب تنها مقدار کمی از آرا را از آن خود کرده‌اند. رئیس‌جمهور و دولت انتخابات را باطل اعلام می‌کنند و دوبارہ فراخوان برای انتخابات مجدد می‌دهند. رئیس جمهور در تلویزیون ظاهر می‌شود و از مردم می‌خواهد سرنوشت خود را با رأی دادن رقم بزنند. انتخابات مجدد برگزار می‌شود، ولی این بار نتیجه بدتر است. تعداد رأی‌های باطله‌ی سفید افزایش می‌یابد…

شخصیت های رمان بینایی اسم ندارند. چون نویسنده در این رمان فقط از علایم ویرگول و نقطه استفاده کرده است، جملات طولانی و پشت سر هم به نظر میرسد.

نویسنده این کتاب برنده جایزه نوبل ادبی شده است. آثار او در زمره برترین‌های جهان قرار دارد. رمان‌های کوری و بینایی از جمله کتاب‌های برتر این نویسنده و مکمل همدیگر به حساب می ایند. کتاب بینایی سعی میکند به ما بفهماند که انسان ها با مشکل شناخت درست وافعیت دست و پنجه نرم میکنند.

بریده ای از کتاب بینایی

آشفتگی و حیرت به همراه تمسخر و کنایه، تمام نقاط کشور را فرا گرفت. شهرداری‌ها در سایر نقاط کشور، انتخاباتی تقریباً عادی و بدون حادثه را پشت سر گذاشته بودند و اگرچه در بعضی مناطق، بدی وضع هوا، کمی تأخیر را موجب شده بود، با این حال نتایج مثل همیشه و شامل آراء ممتنع فراوان و همیشگی به همراه رأی‌های پوچ و سفیدی بود که معنای خاصی نداشت.

این شهرداری‌ها، که حس خودبرترانگاری پایتخت، آن‌ها را تحقیر کرده و جلو تمام کشور خرامیده بود که شفاف‌ترین الگوی مدنیّت انتخاباتی است، حالا می‌توانستند سیلی خورده را جواب بدهند و به غرور احمقانه‌ی این آقایانی بخندند که فکر می‌کنند از دماغ فیل افتاده‌اند، فقط برای این که برحسب تصادف در پایتخت زندگی می‌کنند.

به عبارت «این آقایان» که با حالت خاصّی از لب‌ها تلفظ می‌شد و اگر نگوییم در هر حرف، دست کم از هر بخش آن حقارت نشت می‌کرد، به مردمی اشاره نداشت که تا ساعت چهار بعدازظهر در منزل مانده و سپس طوری که انگار فرمانی غیرقابل سرپیچی را دریافت کرده باشند برای رأی دادن مراجعه کرده بودند، بلکه به سمت دولت نشانه رفته بود که پیروزی قبل از موعد را سر داده بود، به احزابی گفته می‌شد که خود را انگورچین و آراء سفید را به مثابه‌ی انگور پنداشته بودند و به روزنامه‌ها و سایر وسایل ارتباط جمعی اجتماعی اطلاق می‌شد که خود را از همه چیز مبرّا می‌دانستند، انگار که خود آنها در آماده‌سازی این مصیبت هیچ نقش فعّالی نداشته‌اند.

درون مایه

درون مایه کتاب شبیه به کتاب کوری بود که من بعد از خوندن کتاب کوری ،تا یه مدت ذهنم درگیر بود که نویسنده ش چطور این ایده به ذهنش رسیده و چقدر حیرت انگیز کتاب رو نوشته.

درود … کامنتهای منفی باعث شد مدت زیادی این کتاب را نخوانده نگه دارم؛ ولی خیلی خوشحالم که بالاخره خواندمش. درسته به جذابیت کوری نیست ولی اگر بدون مقایسه بهش نگاه کنیم، واقعا رمان خوبی است. پیشنهاد میکنم بعد از کوری، حتما بینایی را هم بخوانیدامیدواریم از خواندن کتاب بینایی نهایت لذت را ببرید. نظر خود را درباره کتاب را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگزارید.

منبع: گوگل!

دانلود pdf کتاب بینایی

مطالب مشابه

دانلود کتاب صوتی پلیسی ترفند ( داستان‌های واقعی )

کتاب شوخی| دانلود رایگان کتاب شوخی از اینجا!

کتاب کجا میریم بابا | دانلود کتاب صوتی کجا میریم بابا؟

با کتاب جنایت و مکافات( داستایوفسکی ) بیشتر آشنا شویم

دانلود کتاب خانه سکوت

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.