فضا|حقایقی جالب درباره ((فضا))

0

ما با وجود پیشرفت های بزرگ علمی، هنوز هم چیز زیادی درباره فضا نمی دانیم. حقیقت جالبی که خیلی ها نمی دانند این موضوع است که فضایی که بالای سرمان می بینیم علاوه بر فواید زیادی که برای ما دارد، خیلی بی رحم است و تمام تلاش خود را جهت نابودی ما میکند.

در این مطلب می خواهیم حقایقی جالب درباره فضا که موجب شگفتی و حتی شاید ترس و وحشت شما میشوند را برایتان بازگو کنیم. پس این مطلب کوتاه را از دست ندهید.

تاریکی

عظیم کیهانی

تقریبا اکثر انسان ها اگر از تاریکی هم نترسند، لااقل هنگام مواجهه با تاریکی، احتیاط به خرج میدهند. این رفتاری تکاملی است که به مرور زمان در ما ایجاد شده است تا ما از خطرات ناشناخته یا کمین کرده در دل تاریکی ها دوری کنیم و در امان بمانیم.

تاریکی در کیهان ، کاملا برای ما ناشناخته است و تا بی نهایت هم ادامه پیدا میکند. با گسترش کیهان ، این تاریکی هم گسترش پیدا میکند.

معلوم نیست که در تاریکی کیهان ، چه خطراتی برای ما کمین کرده اند! پس احدی نمی تواند ادعا بکند که از تاریکی کیهان نمی ترسد.

عکس فضانورد

فضا

قاتل شما

کوچکترین خطایی در فضا می تواند به قیمت از دست دادن جانتان تمام شود. در اوایل سفر های فضایی، 30 درصد از فضانوردان جانشان را از دست میدادند و هیچ وقت به زمین باز نمی گشتند. اما به خاطر پیشرفت های علمی و فضایی چند دهه اخیر، سفر های امروزی به فضا بسیار امن تر از آن دوران هستند.

تصویر کره ماه

ولی با این وجود ما تاکنون نتوانسته ایم در فضا، به دورتر از کره ماه سفر کنیم. پس خطر هنوز هم وجود دارد.

اگر بخواهیم به مریخ سفر فضایی داشته باشیم، باید 10 برابر خطر بیشتری را نسبت به سفر به کره ماه به جان بخریم. در مورد سفر به دورتر از مریخ هم، فعلا با پیشرفت و امکانات امروزی قادر به انجام این کار نیستیم.

عکس مریخ

فشار

فضا

همه ما به خوبی می دانیم که در فضا هیچ هوایی وجود ندارد. پس اگر بدون لباس مخصوص فضانوردی پایتان را از سفینه به بیرون بگذارید، تمام آب بدنتان شروع به جوشیدن و تبخیر میکند. بعد بدنتان به سرعت شروع به باد و بزرگتر شدن میکند. در مدت زمان بسیار کوتاهی انقدر بدنتان بزرگ میشود که در نهایت مثل یک بادکنک از درون می ترکد! علت این اتفاق اینست که بدن ما تنها به فشار جو زمین عادت دارد. کاری که لباس فضانوردی برای فضانوردان انجام میدهد اینست که فشار جو زمین را برای بدنشان شبیه سازی میکند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

https://www.uplooder.net/

ستارگان

فوق سریع در کیهان

در نتیجه برخورد نزدیک یک ستاره با یک سیاه چاله، ستاره های فوق سریع به وجود می آیند.

این ستاره ها از منظومه خود خارج میشوند و با سرعت سرسام آور حدود دو  میلیون مایلی در ساعت وارد فضای بین کهکشانی میشوند.

این ستاره ها ممکن است سرعت های بیشتری هم داشته باشند. آنهایی که تاکنون موفق به شناسایی شده ایم،اندازه و جرمی مشابه خورشید داشته اند!

فوران شراره های خورشیدی

خورشید هم

روزی می میرد

خورشید ما برای اینکه بتواند تشعشع و تابش خود را حفظ کند،از همجوشی هسته ای برای ترکیب هیدروژن و هلیوم استفاده می کند. اما منابع هیدروژن خورشید هم ابدی نیست و روزی به پایان خواهد رسید. در اینصورت خورشید دایما داغ و داغ تر خواهد شد و به حدی از داغی خواهد رسید که جو کره زمین را خواهد سوزاند.

با سوختن جو کره زمین، تمام آب اقیانوس ها بخار می شوند و فاتحه حیات در کره زمین خوانده خواهد شد!

زمانیکه هیدروژن خورشید کاملا تمام شد، خورشید دایما بزرگ و بزرگتر خواهد شد و در نهایت کره زمین را خواهد بلعید!

سخن

پایانی

دانشمندان معتقدند که انبساط کیهان ، روزی به پایان خواهد رسید. بعد از آن، کیهان مانند طوماری ، شروع به جمع شدن خواهد کرد تا در نهایت به یک نقطه واحد بی نهایت کوچک تبدیل شود. بعد از این اتفاق ، آن واحد کوچک هم ناپدید خواهد شد.

بعضی از دانشمندان هم معتقدند که کیهان انقدر گسترش خواهد یافت که در نهایت ، کیهان به معنای واقعی کلمه جاذبه خود را از دست خواهد داد و کل کیهان متلاشی خواهد شد. به نظر شما کدام نظریه درباره پایان فضا درست است؟ نظر خود را از طریق دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

چرا ما حرکت زمین را احساس نمی کنیم؟

چرا ما حرکت زمین را احساس نمی کنیم؟

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.