اموزش بوت کردن ویندوز 10 از طریق فلش مموری

0

 در صورتی که کامپیوتر شما دچار مشکل شده( به هر دلیل نرم افزاری ) و نمی‌توانید در ویندوز 10 نصب شده روی کامپیوتر خود وارد شده و لاگین کنید و اجازه دسترسی به فایل ها و داده های شما هم داده نمی‌شود ، اصلا نیازی به داشتن ترس و نگرانی نیست! چون به راحتی و به سرعت می توانید با داشتن یک عدد فلش مموری،  ویندوز 10 را از طریق فلش مموری بوت و لاگین کنید و مشکلات احتمالی خود را شناسایی و برطرف بکنید.

رایانه ویندوز 10 را از درایو USB بوت کنید

ویندوز 10 کامپیوتر خود را از طریق فلش مموری بوت کنید

برای بوت کردن ویندوز 10 کامپیوتر خود از طریق فلش مموری در چنین شرایطی، شما باید یک عدد فلش مموری قابل بوت ویندوز 10 را که قبلاً آماده کرده اید را به همراه و اماده داشته باشید.

در صورتی که فلش مموری قابل بوت ندارید ، می توانید به سادگی و با استفاده از یک کامپیوتر دیگر( مثلا کامپیوتر دوستتان ) که سیستم عامل ویندوز 10 روی آن نصب شده است، یک درایو بوت ویندوز 10 برای خود ایجاد کنید.

روند ایجاد فلش مموری قابل بوت ویندوز 10 بسیار آسان است ، فقط کافیست مراحل ذکر شده در زیر را در کامپیوتر خود به ترتیب دنبال کنید و کار تمام است.

مراحل راه اندازی ویندوز 10 از طریق فلش مموری قابل بوت

کامپیوتر خود را خاموش کنید (البته اگر روشن است) و مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید تا بتوانید کامپیوتر ویندوز 10 خود را از طریق فلش مموری بوت کنید.

1. فلش مموری قابل بوت ویندوز 10 را که قبلا اماده کرده اید، از طریق درگاه USB به کامپیوتر خود وصل کنید.

2. دکمه روشن / خاموش کیس کامپیوتر را فشار دهید تا کامپیوتر شما شروع به راه اندازی شود.

3.  هنگامی که کامپیوتر شما بوت شد ، گزینه ای به نام Repair this computer در صفحه Windows Setup  ظاهر می شود ، روی این گزینه کلیک کنید.

گزینه رایانه خود را در ویندوز 10 تعمیر کنید

4. در مرحله بعد ، بر روی گزینه Troubleshoot> Advanced options کلیک کنید.

برگه گزینه های پیشرفته در صفحه تنظیمات ویندوز

5. در صفحه بعدی ، باید روی گزینه Startup Settings کلیک کنید.

گزینه های پیشرفته حالت ایمن ویندوز 10

6. در صفحه تنظیمات راه اندازی ، روی گزینه Restart button که در گوشه سمت راست پایین صفحه  است ،کلیک کنید.

ویندوز 10 گزینه های حالت ایمن را راه اندازی مجدد کنید

7. در صفحه تنظیمات راه اندازی ، چندین گزینه راه اندازی در اختیار شما قرار گرفته شده است که می توانید برای عیب یابی کامپیوتر خود از بین این گزینه ها، یکی را که مناسب شما است، انتخاب کنید و از آن برای حل مشکل خود استفاده بکنید.

تنظیمات راه اندازی ویندوز 10

متداول ترین و محبوب ترین گزینه برای عیب یابی مشکلات در کامپیوتر گزینه مشهور Safe Mode است که می توانید با فشار دادن کلید F4 در صفحه کلید کامپیوتر خود به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

به همین راحتی و به سرعت شما میتوانید با داشتن تنها یک عدد فلش مموری بوت به راحتی وارد ویندوز 10 خود بشوید و مشکلات احتمالی موجود در کامپیوتر خود را شناسایی کرده و برطرف کنید. امیدواریم این آموزش مورد پسند شما قرار گرفته باشد.لصفا از طریق دیدگاه ها، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.