نحوه روشن و خاموش کردن چراغ قوه گوشی اندروید

mobile flash

چراغ قوه از دیرباز یکی از ویژگی های گوشی ها بوده و از فلش LED دوربین برای حرکت در مکان های تاریک استفاده می کنیم. یک چراغ قوه در اندروید تعبیه شده است ، اما برای رسیدن به آن چند ضربه انگشت نیاز است. برای آشنایی با روشهای سریعتر روشن و خاموش کردن چراغ قوه گوشی خود ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

خوشبختانه ، روشهای سریع زیادی برای فعال کردن سریعتر چراغ قوه گوشی اندروید شما وجود دارد – از تکان دادن گوشی تا فعال کردن با کلید صدا و …  و ما آنها را برای شما در اینجا جمع آوری کرده ایم.

چراغ قوه را به تنظیمات سریع اضافه کنید

در بسیاری از گوشی ها ، هنگامی که یک بار از بالای صفحه خود به پایین بکشید ، نماد چراغ قوه در منو قرار دارد. اگر اینطور نیست ، دوباره انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا همه نمادهای سریع راه اندازی را ببینید و نماد قلم را در زیر آنها فشار دهید.

از اینجا ، می توانید نماد چراغ قوه را نگه دارید و بکشید به جایی در لیست آیکون ها که در میان اعلان های پیش فرض شما ظاهر می شود.

 

در برخی از گوشی ها ، مانند سری Galaxy ، حتی می توانید روشنایی چراغ قوه گوشی خود را هم تنظیم کنید. برای انجام این کار در گوشی گلکسی ، منوی تنظیمات سریع را به سمت پایین بکشید تا نماد چراغ قوه را مشاهده کنید ، سپس به جای ضربه زدن روی نماد واقعی ، روی متن زیر آن که می گوید “Flashlight” ضربه بزنید.

این شما را به یک منوی مخفی می برد که در آن می توانید روشنایی چراغ قوه را هنگام روشن کردن تنظیم کنید. تنظیمات خود را انجام دهید ، روی “Done” کلیک کنید و کار تمام است.

روی پشت گوشی ضربه بزنید تا چراغ قوه گوشی روشن شود

این روش می تواند منجر به روشن شدن چراغ قوه هنگامی که گوشی خود را در جیب دارید باشد. اندروید 11 دارای عملکردی است که در آن می توانید به پشت گوشی خود ضربه بزنید تا عملکردهای مختلف فعال شود ، اما این برنامه عالی از توسعه دهندگان XDA باعث می شود که عملکرد مشابه در گوشی های قدیمی هم فعال شود.

برای نصب و راه اندازی ، باید مجوزهای مختلف مانند منابع ناشناخته را فعال کنید. هنگامی که برنامه را باز می کنید ، یک آموزش مفید وجود دارد.

پس از انجام این کار ، در منوی اصلی Tap، روی “Double Tap Actions” یا “Triple Tap Actions” (بسته به اینکه چگونه می خواهید چراغ قوه گوشی خود را روشن کنید) ضربه بزنید.

 

 

 

در صفحه بعدی ، روی “Add Action -> Utilities -> Flashlight” ، سپس “Allow” ضربه بزنید.

 

 

 

هنگامی که ژست خود را ایجاد کردید ، دوباره روی صفحه ” … Tap Actions ضربه بزنید” ، آن را به بالا بکشید تا همیشه روی سایر عملکردهای پیش فرض کار کند.

به Google بگویید چراغ قوه گوشی را روشن کند

برای روشن کردن چراغ قوه گوشی ، “OK Google” را فراموش نکنید. یا روی نماد میکروفون ضربه بزنید یا بگویید: “OK Google, turn on the Flashlight ” (یا “OK Google, Flashlight on). برعکس هم ، “OK Google, turn off Flashlight یا “OK Google, Flashlight off را برای خاموش کردن آن بگویید . اگر قبلاً برنامه های زیادی روی گوشی خود دارید و فضای کافی برای برنامه دیگری ندارید ، استفاده از این گزینه عالی است.

 

 

 

یک راه جایگزین برای این کار این است که دکمه صفحه اصلی را در گوشی خود نگه دارید تا زمانی که دستیار Google ظاهر شود ، سپس بگویید “Turn on Flashlight.”

از Gestures استفاده کنید

اکثر گوشی های اندرویدی مدرن از حرکات پشتیبانی می کنند که به شما امکان می دهد ویژگی های مختلف را با فشار یا دکمه های ویژه فعال یا غیر فعال کنید.

حرکات دقیق بین سازندگان مختلف گوشی متفاوت است ، اما برای دسترسی به آنها ، به “Settings -> Gestures,” بروید ، سپس به دنبال ویژگی چراغ قوه بگردید و آن را روشن کنید.

 

 

در گوشی های موتورولا ، نحوه روشن کردن فوری چراغ قوه گوشی شما با تکان دادن شدید گوشی انجام میشود. (این کار به جلوگیری از روشن شدن تصادفی چراغ قوه گوشی کمک می کند.) در OnePlus ، هنگامی که خاموش است روی صفحه گوشی خود یک “V” رسم کنید. اگر از گوشی دیگری استفاده می کنید ، ممکن است حرکت دقیق متفاوت باشد ، اما احتمالاً به همان سرعت عمل خواهد کرد.

چراغ قوه را با دکمه های صدا روشن کنید

برای روشن کردن فوری چراغ قوه گوشی در هر دستگاه اندروید با دکمه های صدا ، باید Torchie – Volume Button Torch را نصب کنید . این برنامه 4 مگابایت فضای ذخیره سازی گوشی شما را اشغال می کند.

 

برای اینکه برنامه در پس زمینه کار کند ، باید مجوز “Accessibility Service” را به آن اعطا کنید.

حتی می توانید چراغ قوه گوشی را از صفحه قفل خود فعال کنید ، اما برای این کار باید به تنظیمات برنامه بروید. برای دسترسی به تنظیمات ، فقط برنامه را باز کرده و روی سه نقطه عمودی در سمت راست بالای صفحه نمایش خود ضربه بزنید.

چراغ قوه را روشن کنید

اگر گوشی شما از پشتیبانی ژست داخلی که قبلاً ذکر شد برخوردار نیست ، می توانید یک برنامه جانبی دریافت کنید که این کار را انجام می دهد.

 

شما باید برنامه ای به نام Shake Flashlight را نصب کنید . فقط گوشی خود را تکان دهید ، چراغ قوه گوشی روشن می شود. حتی اگر صفحه دستگاه اندرویدی شما خاموش است ، می توانید چراغ قوه را روشن کنید ، سپس دوباره آن را تکان دهید تا چراغ قوه خاموش شود.

اگر احساس می کنید باید گوشی خود را خیلی تکان دهید ، می توانید حساسیت را در تنظیمات برنامه تغییر دهید. روی سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و روی “Shake Sensitivity” ضربه بزنید. این برنامه به شما هشدار می دهد که اگر حساسیت را بیش از حد تنظیم کنید ، چراغ قوه می تواند به طور تصادفی روشن شود.

از ویجت چراغ قوه استفاده کنید

در آخر می توانید از برنامه Flashlight Widget برای دریافت ویجت نور استفاده کنید. ویجت به خودی خود ظاهر نمی شود ، بنابراین باید روی فضایی در صفحه اصلی که می خواهید ویجت در آن ظاهر شود ، فشار دهید.

 

روی گزینه Widgets در پایین ضربه بزنید و ویجت باید در صفحه اول باشد. ویجت را طولانی فشار دهید و آن را به یک فضای خالی روی صفحه نمایش خود بکشید. برنامه صفحه تنظیمات ندارد. فقط با دیدن ویجت می دانید که برنامه نصب شده است یا خیر.

در حالی که هدف اصلی چراغ قوه گوشی روشن کردن محیط اطراف شماست تا برنامه دوربین بتواند عکس های بهتری در شب بگیرد ، اما تبدیل فلش به یک چراغ قوه برای خیلی ها مفید و کاربردی است. 

منبع

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.