نحوه جستجو در ویندوز

0

 

ویندوز همیشه یک منوی جستجو دارد که به شما امکان می دهد محتویات رایانه خود را جستجو کنید. در ویندوز 11 ، مایکروسافت قابلیت های بیشتری را به عملکرد جستجوی ویندوز اضافه کرده است. اکنون می توانید از منوی استارت ، ابزارک ها ، Microsoft Store و حساب های مربوط به فضای ابری، جستجو کنید. در اینجا ما همه روشهای مختلف جستجوی برنامه ها ، تنظیمات ، پرونده ها و پوشه ها را در ویندوز 10 و ویندوز 11 را بررسی می کنیم.

 

1. جستجو با استفاده از Windows Search Box

 

در مقایسه با جستجوی ویندوز 10 ، کادر جستجوی ویندوز 11 از نظر دقت نتایج جستجو و نمایش آنها بر روی صفحه نمایش شما بهتر شده است. نوار جستجوی این ویندوز  تقریبا یک چهارم نوار وظیفه شما را اشغال کرده است ، یک نماد کوچک جستجو در نوار وظیفه چسبانده شده است. با کلیک روی آن ، یک کادر بزرگ جستجو با مساحت بزرگتر برای همه نیازهای جستجوی شما باز می شود. به راحتی می توانید این کادر را با کلیک بر روی هر نقطه خارج از منطقه آن ببندید.

 

 

برای تجسم بهتر این ، می توانید به راحتی نتایج جستجو را برای ویندوز 10 و ویندوز 11 مقایسه کنید.

 

جستجوی فایل ها و محتویات داخلی در ویندوز 10 به این آسانی نیست. شما باید کلمات کلیدی دقیق برای نامهای پیچیده – یا حداقل چند حرف اول را به خاطر بسپارید. شما تعداد کمی پیشنهاد اضافی خواهید دید. برخی از آنها خاکستری می شوند و سومین نتیجه جستجو ممکن است به درستی بارگیری نشود.

 

 

مایکروسافت اعلام کرده است که این اشکالات نتایج جستجو را برای ویندوز 11 برطرف کرده است و نتایج از قبل قابل مشاهده است.

 

جستجوی کلمات کلیدی دقیقاً مشابه در کادر جستجوی ویندوز 11 ، جستجوی با کیفیت بهتری را به ارمغان می آورد. نتایج تجزیه و تحلیل دیگر وجود ندارد و بسیاری از پیشنهادات جستجوی اضافی قابل مشاهده است. نتایج دیگر به نتیجه جستجوی سوم محدود نمی شود و به جای جعبه های خاکستری ، می توانید نمادهای برنامه را مشاهده کنید.

 

2.جستجو با استفاده از Windows 11 Start Menu Search

 

در حالی که جعبه جستجوی جهانی یک منوی مهم در ویندوز 11 است ، در واقع یک جزء اختیاری است. به راحتی می توانید آن را از نوار وظیفه باز کنید.

 

جزء اصلی نوار جستجو در ویندوز 11 کمی تغییر کرده است و از منوی استارت قابل دسترسی است . اکنون می توانید نتایج خود را با استفاده از معیارهای خاص محدود کنید.

 

 

این که آیا می خواهید یک فایل exe را جستجو کنید یا به دنبال برنامه یا تنظیماتی باشید ، فقط تایپ را شروع کنید ، و فیلتر بقیه کارها را برای شما انجام می دهد. نیازی به فشردن دکمه جستجو به صورت جداگانه نیست. نوار جستجوی منوی Start Windows 11 همه نتایج شما را فهرست بندی می کند و بر اساس فایل ها ، برنامه ها و عکس هایی که استفاده می کنید توصیه هایی را به شما ارائه می دهد. در نتیجه ، مانند یک مرکز جستجوی جهانی واقعی عمل میکند.

 

3. جستجو در منوی ابزارک ویندوز 11

 

ویندوز 11 دارای یک صفحه ابزارک زرق و برق دار است تا به همه اخبار ، آب و هوا ، تقویم و سایر اعلان های مورد علاقه شما خدمات رسانی کند. به سادگی از سمت چپ شما به بیرون کشیده می شود و می توانید به راحتی آن را ببندید. ایده پشت این صفحه این است که همه اخبار خبری را از فعالیت های رومیزی خود جدا کنید.

 

علاوه بر این ، پانل ابزارک ها یک نوار جستجو در بالا با نتایج کشویی از همه فیدهای خبری شما نشان می دهد. اگر مقاله ای را در صفحه ویجت ها می خوانید اما نمی توانید به خاطر بیاورید که چیست ، از این گزینه جستجو برای رسیدن به آنجا استفاده کنید.

 

4. استفاده از جستجوی پیشرفته

 

آیا به دنبال فایل یا پوشه ای خاص هستید؟ ویندوز 11 یک گزینه جستجوی پیشرفته به نام “enhanced search” دارد که در ویندوز 10 نیز پیدا خواهید کرد . می توانید از “Settings -> Privacy & Security -> Searching Windows.” به آن دسترسی داشته باشید. پس از ورود ، نتایج از تعداد قابل توجهی از پرونده ها نمایه می شوند.

 

 

برای گزینه های جستجوی پیشرفته تر ، می توانید به سراغ تنظیمات SafeSearch بروید ، که نتایج جستجوی صریح را فیلتر می کند و جستجوی محتوای ابری را از OneDrive ، Bing ، SharePoint و سایر سرویس ها فعال می کند. این گزینه ها در حال حاضر در ویندوز 10 نیز موجود است اما فقط در آخرین نسخه های آن موجود است.

 

سوالات متداول

 

1. چگونه می توانید نماد جستجو را در ویندوز 11 پنهان کنید؟

 

اگر تصمیم گرفته اید که نیازی به نماد جستجو در نوار وظیفه ندارید ، همیشه می توانید با برداشتن پین آن را پنهان کنید. برای راه حل دائمی تر ، به “Settings -> Personalization -> Taskbar items,” بروید ، جایی که می توانید انتخاب کنید که موارد مختلف نوار وظیفه ، از جمله جستجو ، نمایش داده می شوند یا پنهان می شوند.

 

2. چگونه می توانید جستجوی ویندوز 11 را به چپ منتقل کنید؟

 

اگر می خواهید ظاهر جستجوی آشنا داشته باشید ، به راحتی می توانید برنامه های ویندوز 11 را در نوار وظیفه از مرکز به چپ منتقل کنید. به “Personalization -> Taskbar -> Taskbar behaviors -> Taskbar alignment.” بروید. هنگامی که تراز را به سمت چپ تغییر می دهید ، منوی استارت ، جستجو و سایر برنامه ها به سمت چپ حرکت می کنند.

 

3. چگونه می توان جستجوی ویندوز را غیرفعال کرد؟

 

نمایه سازی ویندوز 10/11 در حالت جستجوی پیشرفته می تواند زمان زیادی طول بکشد و منابع سیستم را مصرف کند. همیشه می توانید آن را از Task Manager غیرفعال کنید ، که با استفاده از هر یک از این روش ها قابل باز شدن است . به برگه “Services” بروید و برای یافتن جستجوی ویندوز به پایین بروید ، که به راحتی متوقف می شود.

 

برای کاربران عادی ، ویندوز 11 بسیار شبیه به ویندوز 10 است ، به جز چند پیشرفت و تغییر جدید. به عنوان مثال ، به راحتی می توانید مرورگر و برنامه های پیش فرض خود را در ویندوز 11 از طریق چند ویرایش سیستم فایل تغییر دهید.

منبع

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.