راهنمای خرید پاوربانک مناسب نیاز شما

هنگام خرید پاوربانک باید نکات زیادی را در نظر گرفت -چون این خرید فقط پول خرج کردن نیست ، بلکه خریدی مناسب برای استفاده روزانه شما است.

 

پاور بانک ها این روزها بسیار محبوب هستند. آنها در همه اشکال و اندازه ها وجود دارند و همین تنوع  تفاوت زیادی در قیمت انواع مختلف پاور بانک ها ایجاد میکند.

انتخاب پاور بانکی مناسب برای استفاده شخصی شما میتواند کاری مشکل باشد. شاید بد نباشد بدانید که مشخصات مختلف یک پاور بانک به چه معناست و آیا بر عملکرد شما در نحوه استفاده از آن تاثیر می گذارد یا نه؟ پس همراه ما باشید.

پاوربانک ها در همه اشکال و اندازه ها ، ظرفیت ها و همچنین نوع فناوری باتری بکار رفته در آنها نیز وجود دارند. همه این عوامل به این معناست که هنگام خرید پاوربانک مناسب برای مصارف شخصی خود باید به چند نکته مهم توجه کنید تا همجنسی اصل تهیه کنید و هم نیاز خود را به بهترین حالت ممکن برطرف کنید.

راهنمای خرید بهترین پاور بانک

هنگام خرید پاوربانک نکات مختلفی را باید در نظر گرفت. در اینجا نکات کلیدی جهت انتخاب یک پاوربانک امده است.

تطبیق ظرفیت های شارژ:  

 یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید پاوربانک باید به آن توجه کرد ، ظرفیت مورد نیاز است. به این فکر کنید که چه چیزی را میخواهید با پاوربانک خود شارژ کنید. زیرا یک تبلت بیشتر از گوشی هوشمند و موارد دیگر مصرف می کند. برای همین باید مشخصات گوشی هوشمند یا هر چیزی که میخواهید با پاوربانک شارژش کنید را بررسی کنید. ظرفیت باتری در قسمت باتری ذکر می شود.میزان بار بر حسب mAh( میلی آمپر ساعت ) اندازه گیری می شود. بنابراین یک باتری هزار میلی آمپر ساعتی 1000 میلی آمپر ، یعنی 1 آمپر را برای یک ساعت تامین می کند. گوشی های قدیمی احتمالاً دارای ظرفیتی کمتر از 1000 میلی آمپر ساعت بودند ، اما گوشی های مدرن می توانند تا 3000 میلی آمپر ساعت هم باشند. برای مثال iPhoneX دارای ظرفیت باتری 2716 میلی آمپر ساعت است.برای تامین یک شارژ کامل ، ظرفیت پاوربانک باید کمی بیشتر از دستگاهی باشد که میخواهید شارژ شود – همیشه بهتر است کمی اضافی داشته باشید تا مطمئن شوید دستگاه کامل شارژ می شود.این نکته هم مهم است که تبلت ها، دارای باتری بسیار بزرگتری هستند ، بنابراین اگر می خواهید تبلت را با پاوربانک شارژ کنید ، به یک پاوربانک بسیار بزرگتر نیاز خواهید داشت.

<<پاوربانک انرجایزر ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت>>

پاور بانک

ویژگی های کالا:                                                                  

کلاس وزنی:سبک|100 تا 200 گرم

محدوده ظرفیت:10 تا 15 هزار میلی‌آمپر‌ساعت

شدت جریان خروجی:2.1 آمپر

تعداد درگاه خروجی:2 عدد

جریان شارژ خروجی پاوربانک:  

 هنگام خرید پاوربانک نیز باید در مورد نرخ شارژ آن فکر کنید. این مورد بر زمان شارژ تأثیر می گذارد. با استفاده از شارژرهایی که همراه دستگاه ارائه می شوند می توانید ایده ای راجع به آنچه لازم است بدست آورید. بسیاری از دستگاه های USB کوچک حدود نیم آمپر جریان شارژ دارند ، گوشی ها ممکن است حدود یک آمپر باشند و تبلت ها در حدود 2.5 آمپر.اگر وسیله ای دارای قابلیت شارژ سریع باشد ، یعنی جریان بیشتری( حدود 3 امپر ) دارد. به طور معمول پاوربانک ها می گویند جریان فعلی گوشی ها و تبلت ها را می توانند ارائه دهند. هرچه حداکثر جریانی که پاور بانک می تواند تامین کند کمتر باشد ، مدت زمان بیشتری طول میکشد تا گوشی شما شارژ شود.

 برخی از پاوربانک های بزرگتر خروجی های متعددی دارند. اما توجه داشته باشید که اگر پاور بانکی دارای خروجی های متعدد باشد ، ممکن است نتواند حداکثر جریان را به طور همزمان به تمام خروجی ها برساند.
پس اگر می خواهید زمان شارژ شدن را کمتر کنید ، باید یک پاور بانک با جریان خروجی بالا بخرید.

البته نگران بالا بودن جریان پاور بانک از جریان گوشی خود نباشید، چون گوشی شما فقط جریان مطمئن خود را از پاور بانک می گیرد و اسیبی به گوشی شما نمی رسد. 

پورت پاور بانک

تعداد پورت ها نکته ای مهم در خرید پاور بانک:  

 پاوربانک های اولیه فقط دارای یک پورت خروجی بودند ، اما با توجه به اینکه افرادی بیشتر از آنها استفاده می کنند و مایلند همزمان چندین دستگاه را شارژ کنند ، بسیاری از پاوربانک های بزرگتر دارای دو پورت و گاهی بیشتر هستند. فقط بررسی کنید که آیا قابلیت های خروجی فعلی برای هر پورت کافی است یا نه؟ 

همچنین به یاد داشته باشید که اگر چندین دستگاه همزمان با پاوربانک شارژ شوند ، پاوربانک ممکن است حداکثر جریان را به هر پورت ندهد ، ممکن است حداکثر خروجی جریان کلی وجود داشته باشد که بین خروجی ها به اشتراک گذاشته می شود و باعث کاهش سرعت و افزایش زمان شارژ دستگاه ها می شود.

<<پاوربانک شیائومی مدل PLM09ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت>>

پاور بانک شیایومی

ویژگی های کالا:

کلاس وزنی:معمولی|200 تا 400 گرم

محدوده ظرفیت:5 تا 10 هزار میلی‌آمپر‌ساعت

شدت جریان خروجی:1.2 آمپر، 2.4 آمپر، 1.6 آمپر

تعداد درگاه خروجی:2 عدد

پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام (QC):دارد

اندازه و وزن نکته مهم در خرید پاوربانک: 

  اندازه و وزن هنگام خرید پاوربانک نکته مهمی است ، به خصوص اگر قرار است در سفر از آن استفاده کنید.

 هرچه ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد ، بزرگتر و سنگین تر خواهد بود.

لیتیوم یون در مقابل لیتیوم پلیمر:  

 دو فناوری اصلی باتری در پاور بانک ها استفاده می شود: لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر. اگرچه این دو فناوری بسیار شبیه به هم هستند ، اما چند تفاوت جزئی بین این دو وجود دارد.

 باتری های لیتیوم پلیمری عموماً از استحکام و انعطاف پذیری بیشتری برخوردار هستند و عمر طولانی تری دارند. باتری های لیتیوم همچنین سبک هستند و شانس کمتری برای نشت الکترولیت دارند.برخی از پاور بانک ها به خریدار میگویند که آیا باتری یون لیتیوم یا پلیمر لیتیوم دارند ، اما نه همه آنها.

اتصالات شارژ:  

 اگرچه خروجی پاوربانک ها تقریباً از نوع USB A است – کانکتور USB بزرگی که برای رابط با شارژرهای USB ، درایوهای فلش مموری و غیره استفاده می شود ، کانکتور مورد استفاده برای شارژ پاوربانک متفاوت است.
اتصالات معمولی برای پاور بانک به طور معمول ، یک میکرو USB و گاهی اوقات یک مینی USB است ، اما اخیراً برخی از پاور بانک ها دارای اتصال دهنده برق هستند ، بنابراین می توان آن را با شارژر اپل شارژ کرد ، و تعداد سیم های مختلف مورد نیاز را کاهش می دهد.

نحوه شارژ کردن خود پاور بانک: 

  لازم به یادآوری است که باید خود پاور بانک را هم شارژ کنید. هرچه ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد ، شارژ ان هم زمان بیشتری طول می کشد. اگر فقط یک شارژر 1 آمپر دارید و پاوربانک 5000 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد ، شارژ این پاور بانک کمی بیشتر از پنج ساعت طول می کشد. 

امتیازات داخل جعبه پاوربانک: 

  هنگام خرید پاور بانک ، امتیازات را فراموش نکنید. همه پاوربانک ها برای شارژ دستگاه های پاوربانک یا شارژ خود پاوربانک دارای شارژر نیستند. پس هنگام خرید پاور بانک به انچه در جعبه وجود دارد هم دقت کنید.

<<پاور بانک یوسمز با ظرفیت 10000میلی آمپر ساعت>>

پاور بانک یوسمز با ظرفیت 10000میلی آمپر ساعت

ویژگی های کالا:                                                                  

کلاس وزنی:سبک|100 تا 200 گرم

محدوده ظرفیت:10 تا 15 هزار میلی‌آمپر‌ساعت

شدت جریان خروجی:2.0 آمپر

تعداد درگاه خروجی:2 عدد

پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام (QC):ندارد

چراغ اضافه شده به پاور بانک:  

 برخی از پاور بانک ها دارای چراغی هستند که به دستگاه اضافه می شود. این چراغ پس از فشار دادن یک یا دو دکمه روشن/خاموش روشن می شود و بر این اساس می توان از پاوربانک به عنوان چراغ قوه با باتری بزرگ پشت آن استفاده کرد. این که آیا به این امکانات جانبی احتیاج دارید یا نه ، یک انتخاب شخصی است.

کلام اخر در مورد خرید پاور بانک ها:

پاوربانک ها کاربرد های بسیار مفیدی دارند ، مخصوصاً اگر از تبلت یا سایر دستگاه های هوشمند خود زیاد استفاده می کنید. همیشه نمی توان به منبع تغذیه برای شارژ کردن گوشی خود دسترسی داشت ، بنابراین خرید پاور بانک قابل حمل یک راه حل ایده آل است تا نگذارد شارژ گوشی ما تمام شود. از آنجا که تعداد زیادی پاور بانک در بازار وجود دارد ، درک این مسائل گفته شده مفید است تا بتوانید بهترین پاور بانک را برای هدف خود خریداری کنید.

امیدواریم این پست برای شما مناسب بوده باشد.

<<پاوربانک ایکس او با ظرفیت 2500 میلی آمپر ساعت>>

پاوربانک ایکس او

ویژگی های کالا:                                                                      

کلاس وزنی:خیلی سبک|کمتر 100 گرم

محدوده ظرفیت:کمتر از 1000 میلی‌آمپر‌ساعت

شدت جریان خروجی:1.0 آمپر

تعداد درگاه خروجی:1 عدد

پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام (QC):ندارد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.