ترفند های افزایش سرعت گوشی اندروید

0

آیا به دنبال راهی برای افزایش سرعت گوشی خود هستید؟ آیا از کند بودن گوشی خود خسته شده اید؟ قبل از اینکه بخواهید برای خرید گوشی جدید و گران اقدام کنید ، اول باید سعی کنید کمی سرعت گوشی اندروید فعلی را افزایش بدهید.

بیایید نگاهی به برخی از بهترین روش های افزایش سرعت گوشی اندروید بندازیم.

 بروز رسانی

قبل از هر چیز ، باید مطمئن شوید که گوشی شما کاملاً بروز  است. هر از گاهی نسخه جدیدتر اندروید منتشر میشود که هر یک از این آپدیت ها ممکن است به افزایش سرعت اندروید کمک کند.

گوشی اندروید

برای اطلاع از بروز بودن گوشی اندروید خود ، به قسمت Settings> About Device> Software Update بروید .

ارزش دارد که به طور مداوم  بروز رسانی برنامه های نصب شده خود را هم چک کنید. گاهی اوقات یک بروز رسانی به تنهایی می تواند کلی تغییر در گوشی اندروید شما ایجاد کند.

 ROM سفارشی نصب کنید

اگر گوگل یا شرکت سازنده گوشی شما بروزرسانی ارایه نمی کند ، نصب یک نسخه سفارشی از اندروید میتواند راه حل خوبی برای مشکل شما باشد.

نصب رام های سفارشی به شما امکان می دهد نسخه هایی را که مخصوص افزایش سرعت اندروید سفارشی شده اند را نصب کنید و یا هنگامی که گوشی شما دیگر به طور رسمی از بروز رسانی پشتیبانی نمی کند ، به راحتی آخرین نسخه اندروید را دریافت و استفاده کنید.

13 ترفند برای افزایش سرعت اندروید

فقط برای انجام این کار یک خطر وجود دارد. چون شما باید گوشی را روت کنید ، و ممکن است با روت کردن به گوشی شما اسیب وارد شود. به عنوان مثال: برخی از برنامه ها (مانند برنامه های بانکی) در این حالت کار نمی کنند. همچنین با روت کردن، گارانتی گوشی شما باطل میشود. اما اگر به مهارت های فنی خود اطمینان دارید یا میخواهید گوشی خود را که گارانتی آن قبلا تمام شده است را روت بکنید ، این روش می تواند امکانات جدیدی را به گوشی قدیمی شما تزریق کند و واقعاً باعث افزایش سرعت اندروید آن بشود.

پاک کردن صفحه اصلی

مهم است که هر چند وقت یکبار صفحه گوشی را تمیز کنید.اگر در صفحه اصلی گوشی، کاغذ دیواری زنده دارید ویا صفحه اصلی شما شامل ویجت هایی است که اخبار ، وضعیت آب و هوا و اخبار اجتماعی را به شما نشان می دهد ، بدانید که همه این موارد عامل کندی سرعت و عملکرد گوشی شما هستند. پس تا حد امکان از این موارد استفاده نکنید و انها را غیر فعال کنید.

من شخصاً سعی می کنم برنامه های خود را به یک صفحه واحد و درون پوشه ها قرار بدهم تا در چندین صفحه. این کار باعث افزایش سرعت اندروید نمی شود ، اما باعث میشود من خیلی سریعتر و راحتتر برنامه مورد نظر خود را پیدا کنم و کارم را انجام بدهم.

 کاهش انیمیشن ها

این ترفند کوچک کاملاً آشناست. این کار در واقع باعث افزایش سرعت گوشی شما نمیشود ، اما با کاهش زمان لازم برای انتقال بین صفحه نمایش و برنامه ها باعث می شود همه چیز سریعتر به نظر برسد.

برای ایجاد این تغییر ، باید در تنظیمات گوشی به Developer Options دسترسی داشته باشید (همچنین در قسمت Update Software). جایی را که روی آن نوشته شده است “Build Number” پیدا کنید و روی آن گزینه، هفت بار ضربه بزنید. اکنون به منوی Developer Options بروید و گزینه Transition animation scale را پیدا کنید و این گزینه را روی “off” تنظیم کنید. همچنین می توانید گزینه های Window animation scale و Animator duration scale را هم خاموش کنید.

به SKIA بروید

اگر از Android Nougat یا بالاتر استفاده می کنید ، می توانید موتور ارائه پردازنده گرافیکی را به SKIA تعویض کنید.با این کا لگ زدن بازی ها کاهش می یابد. این مورد هم در قسمت Developer Options همراه با برخی دیگر از تنظیمات  برای افزایش سرعت اندروید وجود دارد.

در حین کار ، می توانید Force 4x MSAA را هم امتحان کنید. این حالت باعث نمی شود بازی ها سریعتر اجرا شوند ، اما می تواند بازی ها را زیباتر نشان دهد. با این حال ، باتری گوشی زودتر تخلیه می شود و می تواند باعث کندی گوشی شود. هرچند امتحان کردن این تنظیمات ضرری ندارد. تنظیمات را مقایسه کنید تا به حالت دلخواه خود برسید.

مرور سریعتر

اگر می خواهید تجربه و سرعت مرورگر خود را افزایش دهید ، سعی کنید حالت “Data Saver” را در مرورگر کروم فعال کنید. با این کار صفحات فشرده می شوند و استفاده از داده ها کمتر و زمان بارگذاری سریعتر می شود. این ترفند کمی کیفیت تصویر را پایین می آورد. البته ، صفحه وب قبل از ارسال به گوشی، ابتدا باید برای فشرده سازی به گوگل ارسال شود ، بنابراین سرعت اینترنت هم  در اینجا موثر است.

13 ترفند برای افزایش سرعت اندروید

این حالت در منوی تنظیمات مرورگر کروم در دسترس است. البته ، می توانید مرورگرهای دیگری را که ادعا می کنند سریعتر هستند را هم امتحان کنید.

 پاک کردن داده های ذخیره شده

داده های ذخیره شده اطلاعاتی است که برنامه های شما ذخیره می کنند تا سریعتر راه اندازی شوند. در نتیجه باعث افزایش سرعت اندروید میشوند. ممکن است مرورگر وب، تصاویر وب سایتی را که اغلب از آن بازدید می کنید ذخیره کند ، بنابراین نیازی به بارگیری تصویر در هر بار بارگذاری صفحه نیست.

این داده ها باید گوشی اندروید را سریعتر کنند. اما اگر زیاد شوند، باعث کندی میشوند.. برای برنامه هایی که حافظه پنهان دارند ، می توانید داده های ذخیره شده را به صورت جداگانه با رفتن به App info > Storage > Clear Cache حذف کنید.

13 ترفند برای افزایش سرعت اندروید

برنامه هایی هم برای انجام اینکار هستند.مثلا CCleaner  که میتوانید از گوگل پلی دانلود کنید.

خاموش کردن همگام سازی خودکار

اگر گوشی شما نسبتا جدید است، احتمالاً همیشه عملکرد خوبی دارد. یکی از مواردی که ممکن است متوجه کاهش سرعت آن بشوید ، دانلود و نصب برنامه های جدید است.

زمانی که برنامه های شما همگام می شوند ، چیزی مشابه در پشت صحنه اتفاق می افتد. در تنظیمات خود به منوی Accounts بروید و می بینید که گزینه “Automatically sync data” روشن است. شما احتمالاً نمی خواهید این مورد را تغییر دهید.  با انتخاب تکی برنامه ها از لیست برنامه ها ، میتوانید برخی را به صورت جداگانه خاموش کنید یا تنظیمات آنها را در منوهای خود تغییر دهید. مراقب برنامه هایی که نصب می کنید، باشید. چون ممکن است در پس زمینه همگام سازی شوند و شما خبر نداشته باشید.

از خود بپرسید آیا برنامه نیاز به همگام سازی آنهم هر نیم ساعت یکبار دارد؟یا اینکه یک بار در روز کافی است؟

 حذف خدمات پس زمینه

خدمات پس زمینه برنامه هایی هستند که به طور مداوم در پس زمینه اجرا می شوند. مثلا برنامه پیامک در پس زمینه اجرا می شود تا بتواند پیام ها را دریافت کند. اما برنامه های دیگری هم ممکن است در پس زمینه در حال اجرا باشند و شما همه آنها را فراموش کرده باشید.

دوباره به منوی Developer Options بروید و “Background Check” را جستجو کنید. در اینجا خواهید دید که کدام برنامه ها اجازه اجرا در پس زمینه را دارند. مواردی را که نیازی به آنها ندارید، بردارید. با اینکار افزایش سرعت گوشی را تجربه خواهید کرد.  این گزینه برای عمر باتری هم خوب است.

13 ترفند برای افزایش سرعت اندروید

اگر می خواهید فراتر بروید ، می توانید گزینه “Background process limit” را هم امتحان کنید. این گزینه مانع از استفاده گوشی از خدمات پس زمینه نمی شود ، اما مانع از ذخیره آن سرویس ها می شود. این کار ممکن است سرعت گوشی اندروید را کاهش داده و از باتری بیشتری استفاده کند. چون هر زمان که سرویس مورد نیاز است ، گوشی شما باید آن را دوباره بارگذاری کند. من این مورد را اینجا گفتم چون برخی از کاربران می گویند این حالت عملکرد گوشی آنها را بهتر میکند! (دارونما؟). باز هم ، امتحان کردن ضرری ندارد ، مخصوصاً اگر رم خیلی کمی دارید.

دوری از killer ها!

گوشی های اندروید در مدیریت حافظه خود بسیار کارآمد هستند. اغلب دلیلی وجود دارد که برنامه ها در حال اجرا باقی بمانند.  اگر برنامه ای را باز کنید که به حافظه بیشتری احتیاج دارد ،گوشی به طور خودکار برنامه کمتر استفاده شده را می بندد تا فضا آزاد شود.

در واقع برنامه های killer می توانند سرعت گوشی را کند هم کنند

13 ترفند برای افزایش سرعت اندروید

اینکار را فقط گاهی اوقات انجام بدید.

اورکلاک

اگر به افزایش عملکرد گوشی اندروید خود حین بازی علاقه دارید ، احتمالا گزینه اورکلاک برای شما جذاب خواهد بود.

اورکلاک یک روش امتحان شده و واقعی است که توسط گیمرهای رایانه ای برای به حداکثر رساندن عملکرد سخت افزار استفاده می شود و می تواند به همان اندازه در گوشی های هوشمند موثر باشد. به شرط اینکه هم گوشی روت باشد و هم یک برنامه اورکلاک خوب نصب شده باشد.

اورکلاک

این یکی هم ریسک هایی دارد. OEM ها به دلایلی clock speeds را محدود می کنند. آنها از گرم شدن بیش از حد ، تخلیه باتری و آسیب احتمالی به قسمت داخلی گوشی جلوگیری می کنند.

برای کسانی که به دنبال روت کردن نیستند ، بازی کردن در یک محیط خنک یا استفاده از فن های خنک کننده گوشی می تواند به جلوگیری از خسارت حرارتی کمک کند.

فراموش نکنید که تنظیمات بازی ها را  بررسی کنید! کاهش تنظیمات گرافیکی اغلب باعث میشود که بتوانید بازی مورد نظر را تجربه کنید.

همه چیز را به آتش بکشید!

اگر هیچ چیز کار نمی کند و احساس می کنید گوشی اندروید شما کارایی قبلی خود را از دست داده است ، یک گزینه اساسی برای افزایش سرعت گوشی این است که به سادگی تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. با این کار می توانید هرگونه موارد ناخواسته ای را که جمع شده اند را حذف کنید. امیدواریم که گوشی اندروید شما دوباره مانند روز اول کار کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.