گوشی اندروید جدید و اولین کارهایی که باید قبل از استفاده از آن انجام دهید

0
Google Pixel 5 روی نمای اصلی جدول 1 ایستاده است

 

 گوشی اندروید جدید خود را از بسته بندی آن برداشته اید و خوشحال هستید. شاید دستان شما با انتظار می لرزند. دهان شما خشک است و مردمک ها گشاد می شوند. باشه ، شاید شما آنقدر هیجان زده نیستید ، اما یک گوشی جدید مطمئناً یک خوشحالی کامل است. هر چند بعدش چه می شود؟ در اینجا برخی از اولین کارهایی است که هر صاحب گوشی اندروید باید هنگام برداشتن گوشی خود از جعبه انجام دهد. انجام این کار های کوچک تضمین می کند که بتوانید از روز اول حداکثر استفاده را از گوشی خود ببرید.

گوشی اندروید خود را بررسی کنید

بررسی samsung galaxy note 20 در دست glasstic

 

اول از همه ، یک لحظه وقت بگذارید تا از آنچه در دستان خود دارید واقعاً قدردانی کنید. شما اکنون صاحب یک دستگاه قابل حملی هستید که هیچ نویسنده ای از داستان های علمی تخیلی آن را ندیده است. میتوانید صفحه گوشی را لمس کنید ،بعد به راحتی پیتزا به درب خانه شما می رسد. یا میتوانید با فامیل خود در کشوری دیگر تماس تصویری داشته باشید. یا میتوانید فیلم های سینمایی را به راحتی و با کیفیت به راحتی مشاهده کنید. . شما خدای قدرتمند امکانات را در  جیب خود دارید.

اجازه ندهید این همه قدرت از دست شما برود. شما باید آرامش خود را به اندازه کافی حفظ کنید تا مطمئن شوید گوشی اندروید شما دارای تمام قطعات صحیح است.

تمام قطعات و بخش های گوشی اندروید خود را امتحان کرده و همه چیز را بررسی کنید. اطلاعات گارانتی را مرور کرده و به موارد اضافی توجه کنید. اکثر گوشی های اندرویدی دارای سیم کارت هستند ، بنابراین در صورت تمایل به نصب سیم کارت جدید ، آن را دور نیندازید. احتمالاً شما یک شارژر و شاید حتی یک مجموعه زیبا از هدفون نیز تهیه کرده اید.

مطلب مرتبط: ترفند های افزایش سرعت گوشی اندروید

آمادگی بارگیری داده ها

Xiaomi Mi Note 10 شارژ 2 - دریافت یک گوشی جدید

گوشی را وصل کنید تا باتری گوشی را شارژ کنید.شما قرار است تا چند ساعت آینده با اسباب بازی جدید خود بازی کنید و نمی خواهید وسط یک فرایند حساس روی دستان شما بمیرد.

همچنین ، احتمالاً می خواهید در صورت وجود شبکه بی سیم به آن متصل شوید. همه ما اطلاعات نامحدود نداریم ، و تقریباً مطمئناً در اولین روز، با گوشی اندروید خود دانلود زیادی خواهید کرد.

وارد گوگل شوید و اجازه دهید جادو جریان پیدا کند

صفحه اول فروشگاه Google Play - بهترین برنامه های Android

هنگامی که گوشی اندروید خود را برای اولین بار روشن می کنید ، یک راه انداز اولیه، شما را در مراحل راه اندازی گوشی راهنمایی می کند. این راه انداز ممکن است کمی از گوشی ای به گوشی دیگری متفاوت باشد، اما یکی از اولین مواردی که از شما می خواهد این است که وارد سیستم حساب گوگل خود شوید .

اگر می خواهید می توانید این مرحله را رد کنید ، اما ما به طور جدی رد این مرحله را توصیه نمی کنیم. ورود به سیستم Google گوشی شما را به تعداد زیادی سرویس دیگر متصل می کند و این اولین قدم برای شخصی سازی گوشی شما است. با فعال کردن این حساب ایمیل ، تقویم و لیست مخاطبین شما به صورت خودکار تنظیم می شود و گوشی اندروید شما را برای همگام سازی هویت در سایر دستگاه ها آماده می کند. همچنین برای استفاده از امکانات فروشگاه Play هم ثبت حساب گوگل مورد نیاز است.

اگر قبلاً یک گوشی اندروید داشتید ، پس با راه انداز جادویی اشنا هستید. پس از ورود به حساب Google خود ، گوشی شما به فروشگاه Google Play متصل می شود و سعی می کند همه برنامه های قدیمی خود را بارگیری و بروز کند. در جلوی چشم شما ، این گوشی، به نسخه سریعتر و بهتری از گوشی قبلی شما تبدیل میشود.

نرم افزار نفخ ساز Verizon در تلفن های هوشمند

 

گوشی اندروید شما به احتمال زیاد دارای چند برنامه از پیش نصب شده توسط سازنده یا شرکت مخابراتی است که شما درخواست نکرده اید و نمی توانید از شر آنها خلاص شوید (نمیتوانید حذفشان کنید ). این برنامه ها فضا را اشغال می کنند و می توانند سرعت گوشی شما را کند کنند. برای به حداکثر رساندن قابلیت های گوشی خود ، ممکن است بخواهید این موارد را کنار بگذارید.

پس از روشن شدن گوشی، به منوی برنامه ها در تنظیمات خود بروید و برنامه هایی را که از قبل در گوشی شما بارگیری شده اند ، پیدا کنید. ممکن است نتوانید آنها را حذف نصب کنید ، اما می توانید هرگونه بروزرسانی را حذف  کنید و برنامه را غیر فعال کنید ، تا فضای اشغالی آنها را به حداقل برساند. غیرفعال کردن برنامه همچنین به این معنی است که دیگر آن را در کشوی برنامه نمی بینید.

با این حال ، یک کلمه احتیاط. اگر این اولین گوشی اندرویدی شما است ، ممکن است بخواهید برنامه های از پیش نصب شده را تا زمانی که مطمئن نیستید به آنها احتیاج ندارید ، فعال نگه دارید تا بخش مهمی از تجربه گوشی شما را خراب نکند یا میتوانید جایگزین های مناسب این برنامه ها را  در فروشگاه Play پیدا کنید.

هنگام انجام تنظیمات اولیه گوشی اندروید، ممکن است از شما خواسته شود برای حفاظت بیشتر از بدافزار ها ، سایر خدمات اضافی را هم ثبت نام کنید. با خیال راحت این پیشنهادات را رد کنید ؛ در حین راه اندازی ، واقعاً نباید برای چیزی فراتر از ثبت حساب Google خود فکر کنید.

فضای خود را تنظیم کرده و برنامه های جدیدی نیز دریافت کنید

نیمه بالای صفحه نمایش Google Pixel 4a با برنامه ها

 

فقط به این دلیل که گوشی شما همه برنامه های قدیمی شما را نصب می کند به این معنی نیست که شما باید کارهای خود را به همان شیوه ادامه دهید. تهیه یک گوشی جدید فرصتی عالی برای کنار گذاشتن برخی عادت های بد و شروع به تصمیم گیری های بهتر در زندگی – یا حداقل برخی تصمیمات بهتر در مورد برنامه های شما است.

از فروشگاه Play دیدن کنید و جایگزین برخی از برنامه هایی که استفاده می کنید را بررسی کنید. چند مورد را بارگیری کنید یا گزینه جدیدی را انتخاب کنید

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که هنوز باید به سیستم فیس بوک ، WhatsApp ، Netflix و سایر سرویس هایی که دارید وارد شوید.

پس از نصب همه برنامه ها ، می توانید سفارشی سازی گوشی را به دلخواه شروع کنید. 

در اینجا برخی از بهترین منابع برای یافتن برخی از بهترین برنامه ها ، بازی ها و خدمات برای گوشی جدید شما آمده است:

گوشی اندروید خود را ایمن کنید

لوگوی نرم افزار تشخیص چهره در هواوی پی 20

گوشی اندروید شما حاوی اطلاعات حساس زیادی است ، مخصوصاً اگر از آن برای تراکنش های بانکی یا خرید یا تحویل پیتزا استفاده می کنید. برای حفاظت از حریم خصوصی و هویت خود ، تنظیم برخی اقدامات امنیتی مهم، بسیار لازم است.

الگوی PIN و قفل صفحه نمایش با رمز دو گزینه امنیتی هستند که در اکثر گوشی های اندروید موجود است. بسیاری از آنها همچنین دارای اسکنر اثر انگشت و حتی ویژگی های تشخیص چهره هم هستند. 

می توانید بررسی کنید که آیا گوشی اندروید شما دارای این قابلیت ها است یا نه . Smart Lock یک ویژگی بسیار جالب است که به شما اجازه می دهد صفحه قفل گوشی خود را در شرایط خاصی دور بزنید. به عنوان مثال ، می توانید گوشی خود را طوری تنظیم کنید که قفل آن همچنان در مجاورت یک دستگاه بلوتوث خاص ، مانند استریوی ماشین شما باشد. همچنین ممکن است بتواند تشخیص دهد که آیا از آخرین باری که قفل آن باز شده است تنظیم شده است یا به کاربر جدید منتقل شده است.

 

مطمئن شوید که همه چیز بروز است!

عکس سهام اندروید 11 با رنگهای Google 3

 

این یک شانس بسیار بزرگ است که برای گوشی اندروید شما چند بروزرسانی جدید انتشار یافته باشد. گاهی اوقات بروز رسانی شامل اصلاحات جزئی یا بهبود سرعت خواهند بود. با مراجعه به Settings > System > System Updates ، می توانید آخرین بروز رسانی نرم افزار را بررسی کنید ،  اگرچه ممکن است مسیر دقیق از هر گوشی به گوشی دیگری کمی متفاوت باشد.

علاوه بر سیستم عامل ، همچنین می توانید برنامه های از پیش نصب شده را با مراجعه به فروشگاه Play ، انتخاب “My apps & games” از منو و ضربه زدن روی دکمه “Update all” در بالا ، در صورت وجود ، بروز کنید.

رد گیری داده های تلفن همراه را تنظیم کنید

عکسی از Datally که میزان استفاده از داده های YouTube را نشان می دهد

 نظارت بر میزان استفاده از داده ها در یک چرخه صورتحساب معین ضروری است. فراتر رفتن از حد مجاز مصرف داده ممکن است هزینه زیادی را به شما تحمیل کند. 

فعال کردن ردیابی داده های تلفن همراه کار آسانی است. وارد تنظیمات دستگاه خود شوید ، روی “Wi-Fi and Internet” و سپس “Data usage” ضربه بزنید و سپس چرخه صورتحساب و میزان داده هایی را که برنامه شما ارائه می دهد تنظیم کنید. فقط به خاطر داشته باشید که مسیر دقیق بسته به گوشی اندروید شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

مرحله بعدی و نهایی فعال کردن هشدار داده و محدودیت داده است. اولین مورد هنگامی است که اگر از مقدار داده های از پیش تعیین شده بیشتر مصرف کنید، ، به شما اطلاع می دهد ، در حالی که دومی به محض رسیدن به حد تعیین شده ، داده های تلفن همراه را خاموش می کند.

اگر ویژگی ردیابی داده ها را در گوشی اندروید خود پیدا نکردید ، نیازی به ترسیدن نیست!. بسیاری از برنامه های موجود در فروشگاه Play مانند My Data Manager وجود دارد که همین کار را برای شما انجام میدهند.

گوشی خود را بشناسید

گوشی های دوربین 2019 در مقابل 2020 2

 

برای بررسی تنظیمات گوشی خود وقت بگذارید. منوها و زیر منوها را زیر و رو کنید و حتی ممکن است موارد جدیدی را در مورد دستگاه خود کشف کنید.

یونانیان باستان (و همچنین اوراکل از ماتریکس) یک ضرب المثل داشتند: “خودت را بشناس”. شما اطلاعات شخصی زیادی را بر روی گوشی خود قرار می دهید و احتمالاً از آن برای بسیاری از ارتباطات بین فردی خود استفاده خواهید کرد ، بنابراین گوشی اندروید شما کمی شبیه به نسخه دیجیتال خودتان است! پس اجازه ندهید پیش شما مثل غریبه باشد!

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.