اموزش آزاد کردن فضای ذخیره سازی گوشی اندروید

0

هنگام انتخاب یک گوشی اندروید جدید ، یکی از عوامل کلیدی که بر تصمیم شما تأثیر می گذارد میزان فضای ذخیره سازی داخلی گوشی است. برخی از گوشی های اندروید در حال حاضر از سیستم عامل یا برنامه های از پیش نصب شده استفاده میکنند ، به این معنی که شما ممکن است از  فضای ذخیره گوشی اندروید خود راضی نباشید. خوشبختانه راه های زیادی برای آزادسازی فضای ذخیره سازی گوشی اندروید وجود دارد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

چرا فضای ذخیره سازی گوشی اندروید من اینقدر پر است؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا فضای ذخیره سازی کافی ندارید:

  • این گوشی دارای سیستم عامل عظیمی است که حجم زیادی از فضای ذخیره سازی را اشغال می کند. این امر به ویژه در مورد سازندگان گوشی هایی که سفارشی سازی زیادی را به سیستم عامل اندروید اضافه می کنند، صادق است.
  • نرم افزارهای زیاد و بی استفاده
  • تعداد زیادی متن با عکس و فیلم. فایل های رسانه ای ، به ویژه فیلم ها ، حافظه زیادی را اشغال می کند
  • برنامه هایی که حاوی فایل های رسانه ای عظیم مانند بازی ها ، برنامه های ویرایش صدا یا ویدیو ، فایل های بارگیری شده برای مصرف آفلاین هستند.
  • فایل های رسانه ای با منابع سنگین

 

نکاتی برای آزادسازی فضای ذخیره سازی گوشی اندروید

اگر به طور مرتب فضای ذخیره کم می اورید و مدام به مدیریت آن نیاز پیدا می‌کنید ، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای آزادسازی فضای ذخیره سازی گوشی اندروید خود انجام دهید.

 

مدیریت فضای ذخیره سازی پیشفرض گوشی اندروید

گوشی های جدید اندرویدی دارای گزینه “Storage” در منوی تنظیمات هستند که به شما امکان می دهد آنچه را که فضای ذخیره سازی گوشی شما را اشغال می کند، مشاهده کنید و یک دکمه برای آزادسازی فضای ذخیره سازی را مشاهده می‌کنید.

1. تنظیمات گوشی اندروید خود را باز کرده و عبارت “Storage” را جستجو کنید.

2. اطلاعات مربوط به فضای ذخیره سازی موجود و تجزیه و تحلیل فضای مورد استفاده را مشاهده خواهید کرد.

 

3. از اینجا ، می توانید به پوشه هر برنامه ای بروید تا ببینید کدام فایلها فضای ذخیره سازی گوشی شما را اشغال می کنند. سپس می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید برنامه را حذف کنید یا فقط برخی از فایل های آن را حذف کنید.

 

برنامه های اندروید خود را حذف کنید

برنامه ها اغلب بیشترین فضای حافظه را در گوشی شما مصرف می کنند. اغلب هنگامی که برنامه ای بارگیری می شود ، تمایل به نگهداری آن وجود دارد حتی اگر از آن استفاده ای نکنید ، با این فکر که ممکن است بعداً از آن استفاده کنیم، برنامه را نگه میداریم.

با حذف برنامه هایی که هرگز از آنها استفاده نمی کنید ، یا به ندرت از آنها استفاده می کنید یا چند ماه یکبار از آنها استفاده میکنید ، می توانید فضای حافظه زیادی را آزاد کنید. به راحتی می توانید مدت زمانی را که از برنامه استفاده نکرده اید را با استفاده از این مراحل ، پیدا کنید:

1. فروشگاه Play را باز کرده و به بخش “My apps & Game” بروید.

2. در مرحله بعد ، روی Installed ضربه بزنید.

 

3. به “On this device” بروید و روی آیکون سمت راست آن ضربه بزنید تا لیست برنامه های اندروید شما مرتب شود.

 

4. “Last Used” را انتخاب کنید. در اینجا برنامه هایی را که اخیراً استفاده کرده اید مشاهده خواهید کرد ، اما هنوز می توانید برنامه هایی را که مدتی است از آنها استفاده نکرده اید را هم ببینید.

 

از File Manager استفاده کنید

گوشی اندروید شما ممکن است دارای فایلهای ناخواسته ، تکراری یا قدیمی باشد که فضا را به هم ریخته باشد ، به خصوص اگر از گوشی خود برای مدت طولانی استفاده کرده باشید.

اکثر گوشی های اندروید دارای برنامه مدیریت فایل هستند که به شما امکان می دهد فایل های خود را مشاهده و مدیریت کنید. اگر از برنامه فعلی خود راضی نیستید ، می توانید برخی از بهترین برنامه های مدیریت فایل را برای اندروید از اینجا دانلود کنید.

 

 با یک برنامه فایل منیجر خوب می توانید پوشه های خود و مواردی که در پوشه ها قرار دارد را مشاهده کنید. بعلاوه ، برخی از فایل منیجر ها می توانند به شما کمک کنند فایلهایی را که حافظه شما را هدر می دهند ، مانند فایلهای بسیار بزرگ و فایلهای تکراری و ناخواسته ، را پیدا و به صورت دستی حذف کنید.

در حالت ایده آل ، شما باید این فرصت را داشته باشید که فایلهایی را که فایل منیجر قصد حذف آنها را دارد ، بررسی کنید تا موارد مهم شما به طور کامل حذف نشوند.

 

از SD Maid برای آزادسازی فضای ذخیره سازی استفاده کنید

این برنامه با دقت طراحی شده است تا از پیچیدگی خلاص شوید تا کارایی شما را در گوشی به حداکثر برساند.

1. SD Maid را از فروشگاه Play بارگیری کنید.

 

2. برنامه را باز کنید. گزینه های مختلفی مانند CorpseFinder ، SystemCleaner و AppCleaner را در میان موارد دیگر مشاهده خواهید کرد.

 

3. CorpseFinder را انتخاب کنید. شروع به جستجو و پاک کردن مواردی می کند که توسط برنامه ای که قبلاً حذف شده بود ، باقی مانده است.

4. اگر AppCleaner را انتخاب کنید ، حافظه پنهان همه برنامه های شما پاک می شود. گزینه Databases پایگاه داده همه برنامه های شما را بهینه می کند.

5. در نهایت ، SystemCleaner به دنبال پوشه ها و فایل های استانداردی است که در حال استفاده نیستند و آنها را با خیال راحت میتوانید حذف می کند.

 

بارگذاری فایلهای رسانه ای در فضای ابری

اگر تعداد زیادی عکس و فیلم دارید که مایل به حذف آنها نیستید ، یکی از راههای آزادسازی فضای حافظه، بارگذاری آنها در فضای ابری است.

 

برای شروع ، عکس های شما احتمالاً قبلاً در Google Photos بارگذاری شده اند . در غیر این صورت ، پشتیبان گیری از عکس های خود را در Google Photos شروع کنید و اجازه دهید فضا در گوشی شما آزاد شود.

برای فایل های موسیقی ، مجموعه خود را به جای ذخیره در گوشی خود در YouTube Music بارگذاری کرده و از طریق اتصال به اینترنت در گوی یا کامپیوتر خود پخش کنید.

 

داده های خود را روی کارت Micro SD بارگیری کنید

هنوز هم دچار مشکل کمبود فضای ذخیره هستید؟ می توانید فایل ها و داده های خود را روی کارت micro SD بارگیری کنید . بسیاری از گوشی های اندروید دارای اسلات برای قرار گرفتن کارت های micro SD هستند ، اگرچه این امر در گوشی های رده بالا هر روز در حال کمرنگ شدن است.

 

اگر اسلات قرار گیری کارت حافظه تو گوشی خودتون دارید ، یک کارت میکرو SD بخرید ، آن را در گوشی قرار دهید و فضای ذخیره اضافی برای نگهداری فایل ها و برنامه های رسانه ای در اختیار داشته باشید. به یاد داشته باشید که کارت SD را قالب بندی کرده و آن را به عنوان حافظه داخلی نصب کنید ، سپس می توانید برنامه ها را به فضای خالی روی کارت منتقل کنید .

با آزاد شدن فضای ذخیره سازی ، می توانید گوشی خود را سریعتر اجرا کنید ، چند برنامه را همزمان و به درستی انجام دهید یا حتی میتوانید بازی های سنگین را هم بر روی گوشی اندروید خود نصب کنید .

منبع

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.