حل مشکل کار نکردن برنامه Photos در ویندوز 10

0

برنامه جدید Windows Photos بد نیست. در واقع از ویندوز 8 به بعد وجود داشته است ، اما هنوز مناسب ترین گزینه داخلی برای مشاهده عکس ها است. دارای رابط کاربری خوب و گزینه های مناسب برای فیلتر کردن تصویر است. با این حال ، گاهی انطور که باید، کار نمی‌کند.

توجه : قبل از مرور نکات زیر ، اولین کاری که باید انجام دهید ، مانند بسیاری از مشکلات ویندوز ، این است که یک بررسی اولیه برای فایل های سیستم خراب در ویندوز 10 اجرا کنید. برای انجام این کار ، فقط خط فرمان را باز کنید ،این دستور را وارد کنید sfc /scannowو در اخر ویندوز را ریستارت کنید.

از عیب یاب برنامه های Windows Store استفاده کنید

Photos یک برنامه Windows Store با استفاده از قالب اختصاصی UWP مایکروسافت است که انواع مشکلات را ایجاد می کند.  اولین راه حل برای رفع این مشکل ، عیب یابی داخلی ویندوز برای Photos و سایر برنامه های ویندوز است.

 به مسیر “Settings -> Update & Security -> Troubleshoot -> Additional troubleshooters.” بروید. 

 

به پایین Windows Store Apps بروید و روی “Run the troubleshooter”  کلیک کنید و ببینید آیا مشکل برطرف میشود یا نه.

 

تنظیمات داخلی برنامه Photos را بهینه کنید

اگر برنامه Photos شما به آهستگی اجرا می شود ، یک راه حل می تواند این باشد که تنظیمات داخلی آن را تغییر دهید تا بتواند روانتر کار کند.

 

برنامه Photos را از منوی Start باز کنید. به نماد سه نقطه در بالا سمت راست بروید و “Settings” را انتخاب کنید.

 

بسیاری از تنظیمات پیکربندی با برنامه Photos ممکن است به طور پیش فرض فعال شده باشد. برای اطمینان از زمان پاسخ سریع ، باید این تنظیمات را بهینه کنید. مهمترین آنها همگام سازی برنامه Photos با OneDrive است ، چیزی که ممکن است به طور مکرر به آن احتیاج نداشته باشید. هر بار که آنلاین هستید ، می تواند بر سرعت برنامه Photos تأثیر بگذارد. بنابراین ، باید گزینه “show my cloud-only content from OneDrive” را خاموش کنید.

 

همچنین ، می توانید “Display delete confirmation dialog” ، که حافظه اضافی را مصرف می کند ، خاموش کنید. رمزگذاری ویدئو با سرعت سخت افزاری نیز چیزی است که شما به آن نیاز ندارید مگر اینکه قصد دارید از برنامه Photos به عنوان ویرایشگر ویدئو استفاده کنید .

 

برنامه Photos می تواند حافظه زیادی را برای بارگذاری یک پوشه عکس اشغال بکند. بنابراین ، شما همچنین باید گزینه “disable indexing parts of your photo library stored on Network locations” را غیر فعال کنید.

Windows Media Pack را نصب کنید 

مانند هر نسخه ویندوز ، چندین نسخه مختلف ویندوز 10 برای خرید در دسترس است. ما فقط در مورد نسخه های معمول Home و Professional صحبت نمی کنیم. به عنوان مثال ، نسخه های “N” و “KN” ویندوز 10 ، که نسخه های خاصی از ویندوز هستند که برای اروپا و کره ساخته شده اند.

تفاوت اصلی این نسخه ها با سایر نسخه های ویندوز این است که در آنها Windows Media Player ، Groove Music و سایر برنامه های چند رسانه ای وجود ندارد و همچنین کتابخانه های مورد نیاز برای پخش آن چند رسانه ای وجود ندارد.زیرا این به طرز عجیبی می تواند بر روی برنامه Photos تأثیر بگذارد زیرا این برنامه برای کارکرد درست به کتابخانه های چند رسانه ای نیز متکی است.

 

می توانید نسخه Windows 10 خود را با کلیک روی Start ، سپس تایپ کردن “about” و انتخاب “About PC”  بررسی کنید. در پنجره جدید به پایین اسکرول کنید و ببینید در کنار «OS build» چه چیزی وجود دارد. اگر “N” یا “KN” را در کنار سیستم عامل خود مشاهده می کنید ، سعی کنید Windows 10 Feature Pack را بارگیری کنید تا مشکل برنامه Photos را برطرف کنید.

مجوزها را در سیستم فایل بررسی کنید

یکی از دلایلی که ممکن است برنامه Photos – یا سایر UWP – کار نکند ، مجوزهای تغییر یافته در سیستم فایل است.

سیستم فایل دقیقاً چیست؟ 

به عبارت ساده ،کار سیستم فایل ، سازماندهی نحوه ذخیره فایل ها و داده ها در رایانه شما است. لایه های زیادی در این زمینه وجود دارد ، از فراداده (طول فایل های موسیقی ، عکس های مکان گرفته ، فایل داده ها و غیره) گرفته تا نام فایل های سطح.

یکی از بخشهای سیستم، فایل مجوزها است که تعیین می کند که کاربران رایانه شخصی به چه فایل و چه سطح دسترسی  (خواندن ، خواندن/ نوشتن و غیره) دسترسی دارند. چه به دلیل خطای کاربر یا سیستم ، گاهی اوقات این مجوزها می توانند به گونه ای تغییر کنند که به طور موثر شما را از استفاده از یک فایل یا برنامه مشخص محروم کند.

این اتفاق ممکن است با برنامه Photos نیز رخ بدهد.

برای بررسی این مورد ، باید به سه پوشه سیستم خود بروید و مطمئن شوید که مجوزهای آنها “ALL APPLICATION PACKAGES” به درستی تنظیم شده است.

برای انجام این کار ، به هر یک از پوشه های ذکر شده در زیر تصویر بروید ، روی آنها راست کلیک کرده ، سپس روی “Security tab -> ALL APPLICATION PACKAGES” کلیک کنید و مطمئن شوید که مجوزهای زیر مجاز است. (روی “Edit” در برگه Security کلیک کنید.)


  • Program Files – Read, Read and Execute, List folder contents
  • Windows – Read, Read and Execute, List folder contents
  • \<userName>\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ – Special permissions, List folder contents, Read & execute

برنامه Photos را بروز کنید

در این لیست چند راه حل پیچیده وجود دارد ، بنابراین ما فکر کردیم بهتر است با ساده ترین راه حل ها شروع کنیم. اولین کار شما باید بروز رسانی برنامه Photos باشد ، که ممکن است ویژگی ها را بهبود بخشد و اشکالات مشکوک موجود در آن را برطرف کند.

برای انجام این کار ، به برنامه Microsoft Store بروید ، روی نماد منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید ، سپس روی “Downloads and Updates” کلیک کنید.

در صفحه جدید ، روی “Get updates” کلیک کنید. اگر بروزرسانی ای وجود دارد که هنوز برای برنامه Photos نصب نکرده اید ، در صف بارگیری ظاهر می شود و بارگیری شروع می شود.

اگر بارگیری بلافاصله شروع نشده و روی “Pending” گیر کرده است ، می توانید روی نماد منوی سه نقطه در سمت راست آن کلیک کنید ، سپس روی “Download now” کلیک کنید تا اجرا شود.

برنامه Photos را ریست کنید

با ریست برنامه Photos ، حافظه پنهان برنامه پاک می شود و همه داده های آن به تنظیمات پیش فرض بازگردانده می شود.

برای انجام این کار ، روی منوی Start راست کلیک کرده و به قسمت “Apps and Features” بروید. در مرحله بعد ، به لیست “Photos”  بروید و روی آن کلیک کنید ، سپس روی “Advanced options” و در پنجره بعدی روی “Reset” کلیک کنید. با این کار همه داده های برنامه Photos ، از جمله هرگونه پیش تنظیمات ذخیره شده تصویر یا تنظیماتی که ممکن است داشته باشید ، پاک می شوند و به حالت اولیه برمی گردند.

برنامه Photos را حذف کرده و دوباره نصب کنید

شدیدترین گزینه این است که برنامه Photos را به صورت دستی حذف کرده و سپس دوباره نصب کنید. متأسفانه ، شما نمی توانید این کار را از طریق لیست “Apps and Features” مانند یک برنامه معمولی انجام دهید. در عوض ، شما باید از یک فرمان PowerShell بالا استفاده کنید.

روی منوی Start کلیک کنید ، تایپ کنید powershell، سپس PowerShell را راست کلیک کرده و “Run as administrator” را انتخاب کنید. در پنجره Powershell موارد زیر را تایپ کنید:

 

پس از زدن Enter ، برنامه Photos باید از ویندوز شما حذف شود. برای نصب مجدد ، به برنامه Microsoft Store بروید ، “Photos” را جستجو کنید ، سپس برنامه Photos را انتخاب کرده و نصب کنید .

system restore را انجام دهید

اگر کم و بیش می دانید که مشکلات با برنامه Photos شما چگونه شروع شده اند ، می توانید قبل از شروع مشکلات ، System Restore را  انجام دهید.

 

به منوی استارت رفته ، تایپ کنید restore، سپس روی “Create a restore point” کلیک کنید. در پنجره جدید ، روی “System Restore” کلیک کنید ، سپس دستورات را دنبال کنید و موردی را که می خواهید انتخاب کنید (در حالت ایده آل قبل از شروع مشکلات برنامه Photos) و مراحل را ادامه دهید.

فقط از Windows Photo Viewer استفاده کنید

 

امیدواریم توانسته باشیم به حل مشکل شما کمک کرده باشیم.

مطالب مشابه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.