حل مشکل کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ

0

بخش عمده ای از دلایلی که بسیاری از ما لپ تاپ داریم این است که تمام قطعات سخت افزاری حیاتی مانند صفحه کلید و ماوس دقیقاً در آن ادغام شده اند. اگر این قطعات دیگر کار نکنند ، در وهله اول هدف (و هزینه مالی) داشتن لپ تاپ را از بین می برد.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود صفحه کلید لپ تاپ شما کار نکند و راه حل های زیادی نیز برای حل این مشکل وجود دارد. در اینجا ما در مورد مشکلات مختلف صفحه کلید لپ تاپ و نحوه رفع آنها صحبت می کنیم.

توجه : برای برخی از این نکات ، باید از صفحه کلید خارجی استفاده کنید.

کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ پس از بروز رسانی ویندوز 

آپدیت های ویندوز همیشه خوب پیش نمی روند . در حالی که آنها برای بهبود و تثبیت سیستم شما طراحی شده اند ، ممکن است عوارض جانبی عجیبی مانند – شما حدس زده اید – باعث خرابی صفحه کلید شما شود.

کاربران لپ تاپ Lenovo گزارش داده اند که “بروز رسانی حیاتی” اخیر ویندوز باعث از کار افتادن صفحه کلید آنها شده است و راه حل به طرز عجیبی مربوط به نور پس زمینه لپ تاپ است. برای رفع عدم کارکردن صفحه کلیدهای لپ تاپ Lenovo (و احتمالاً دیگر مدل ها) پس از بروزرسانی ویندوز ، این موارد را امتحان کنید:

1. هر صفحه کلید خارجی را از لپ تاپ خارج کنید ، لپ تاپ خود را روشن کرده و در صورت لزوم با استفاده از onscreen keyboard به سیستم وارد شوید.

2. برای استفاده از onscreen keyboard ، در گوشه سمت راست پایین صفحه قفل خود کلیک کنید ، سپس روی “Ease of Access icon -> Onscreen keyboard.” کلیک کنید.

https://www.uplooder.net/

3. پس از انجام این کار ، نور پس زمینه صفحه کلید خود را روشن کنید. احتمالاً نمی توانید این کار را با استفاده از صفحه کلید انجام دهید ، بنابراین به نرم افزار صفحه کلید Lenovo خود بروید (این بسته به لپ تاپ شما متفاوت است) و از طریق آن نور پس زمینه را روشن کنید.

https://www.uplooder.net/

4. در لپ تاپ های Lenovo Legion ، به عنوان مثال ، “iCUE” نامیده می شود ، جایی که یکی از پروفایل های نور پس زمینه را برای روشن کردن نور پس زمینه انتخاب یا ایجاد می کنید.

5. لپ تاپ خود را به روش “خاموش کردن سخت” خاموش کنید یعنی: به جای خاموش کردن از طریق ویندوز ، دکمه روشن / خاموش لپ تاپ خود را نگه دارید تا لپ تاپ شما خاموش شود.

6. لپ تاپ خود را دوباره روشن کنید و صفحه کلید شما باید دوباره کار کند.

پاسخگویی صفحه کلید لپ تاپ به کندی انجام می شود

اگر صفحه کلید شما کار می کند اما بین فشردن کلیدها و نمایش ورودی های شما بر روی صفحه تأخیر وجود دارد ، خبر خوب این است که تقریباً این مشکل سخت افزاری نیست.

یکی از دلایل واکنش آهسته به فشارهای صفحه کلید شما روشن بودن قابلیت دسترسی “Filter Keys” است. این حالت باعث می شود که تایپ با فشار دادن کلیدهای کوتاه نادیده گرفته شود تا تایپ برای کاربران با لرزش دست آسان تر شود. یک ویژگی ارزشمند برای برخی اما نه برای همه.

https://www.uplooder.net/

برای خاموش کردن “Filter Keys” ، روی منوی Start و سپس نماد Settings  -> Ease of Access کلیک کنید. روی صفحه کلید در قسمت سمت چپ کلیک کنید ، سپس به پایین بروید و مطمئن شوید که “Use Filter Keys” روی “خاموش” تنظیم شده است.

نرم افزار صفحه کلید لپ تاپ کار نمی کند

اگر لپ تاپ شما با فشار دادن دکمه مربوطه روی BIOS راه اندازی می شود ، خبر خوب این است که صفحه کلید لپ تاپ شما کار می کند. خبر بد این است که ویندوز اینطور نمی بیند و باید آن را متقاعد کنید.

توجه : برای گذراندن این فرآیند ممکن است لازم باشد یک صفحه کلید خارجی را به لپ تاپ خود وصل کنید ، زیرا باید راهی برای تایپ رمز عبور ویندوز خود داشته باشید.

ویندوز را برای خطاهای فایل سیستمی صفحه کلید بررسی کنید

اگر صفحه کلید لپ تاپ شما به دلیل مشکل نرم افزاری کار نمی کند ، اولین کار معقول این است که یک اسکن فایل سیستم اجرا کنید ، که فایل های مهم سیستم ویندوز را برای خطاها اسکن می کند ، و در صورت امکان هرگونه خرابی را برطرف کنید.

برای انجام این کار ، Win کلید را فشار دهید ، سپس از طریق کادر جستجو وارد cmd شوید. هنگامی که Command Prompt در نتایج ظاهر می شود ، روی آن راست کلیک کرده و روی “Run as administrator” کلیک کنید.

در خط فرمان ، موارد زیر را وارد کرده و منتظر بمانید تا فرآیند کامل شود:

https://www.uplooder.net/

درایور صفحه کلید را دوباره نصب کنید

به “Device Manager” بروید ، سپس به پایین بروید و روی Keyboards کلیک کنید. اگر در صفحه کلید لپ تاپ پیش فرض شما علامت تعجب وجود داشته باشد (در مورد ما “Keyboard استاندارد PS/2”) ، ویندوز مشکلی را تشخیص داده است. روی صفحه کلید راست کلیک کنید ، روی “Uninstall device” کلیک کنید ، سپس لپ تاپ خود را دوباره راه اندازی کنید.

https://www.uplooder.net/

صفحه کلید باید فوراً نصب شود – حتی در حین ورود به ویندوز – و امیدواریم دوباره توسط ویندوز شناسایی و اجرا شود.

حذف صفحه کلیدهای ثانویه

گاهی اوقات درایورهای صفحه کلیدهای دیگری که قبلاً وصل کرده اید می توانند با صفحه کلید لپ تاپ تداخل کرده و به طور خودکار آن را غیرفعال کنند. بعد از حذف نصب همه درایورهای لپ تاپ که صفحه کلید اصلی شما نیستند ، راه اندازی مجدد صفحه کلید خود را آغاز کنید.

https://www.uplooder.net/

در Device Manager دوباره روی View و سپس “Show hidden devices” کلیک کنید. به keyboards بروید ، سپس راست کلیک کرده و هر چیزی را که “HID Keyboard Device” نامیده می شود را uninstall  کنید. به یاد داشته باشید: برای نصب مجدد یک قطعه خارجی ، فقط باید آن را دوباره با کابل به لپ تاپ وصل کنید.

سخت افزار صفحه کلید لپ تاپ کار نمی کند

اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقاً مشخص کنید مشکل صفحه کلید چیست. آیا مشکل سخت افزاری (جدی تر) است یا نرم افزاری؟

برای فهمیدن مشکل ، همزمان با بوت شدن لپ تاپ ، دکمه ای که شما را به صفحه BIOS می برد بارها فشار دهید. این دکمه  بین مارک های مختلف لپ تاپ متفاوت است ، اما معمولا یکی از دکمه های  Delete، F2، F8 یا F12 است.

اگر مطمئن هستید که دکمه صحیح را فشار داده اید و BIOS شما بوت نمی شود ، احتمالاً صفحه کلید لپ تاپ شما دارای مشکل سخت افزاری است. این مشکل می تواند به دلیل شل شدن یا قطع شدن اتصال بین صفحه کلید و مادربرد باشد.

اگر با باز کردن لپ تاپ خود احساس راحتی نمی کنید ، بهتر است آن را نزد متخصصی ببرید که می تواند بررسی کند. اگر می خواهید خودتان مشکل را بررسی کنید ، می توانید از یک ابزار برای بلند کردن صفحه کلید و بررسی اتصال زیر ان (با مسئولیت خود) استفاده کنید. هنگامی که سوکت اتصال صفحه کلید به مادربرد را مشاهده کردید ، مطمئن شوید که شل نیست (یا بدتر از آن شکسته ) و محکم در شکاف قرار گرفته است.

اگر روبان یا کانکتور خراب است ، باید لپ تاپ خود را تعمیر کنید. اگر فقط شل بود ، ممکن است با محکم کردن، مشکل شما حل شود. امیدواریم این مطلب مشکل شما را حل کرده باشد. نظر خود را درباره این مطلب با ما در نظرات به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

نحوه گردگیری و تمیز کردن کامپیوتر

آموزش اتصال صفحه کلید و موس به Xbox One

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.