دانلود کتاب زن درهم شکسته

0

کتاب زن درهم شکسته

همه زنان فکر می کنند با دیگران تفاوت دارند و بعضی چیزها درباره آنها مصداق پیدا نمی کند و حوادثی که برای همه رخ می دهد برای ایشان رخ نخواهد داد و همه هم اشتباه می کنند.

زن در هم شکسته – سیمون دوبووار

کتاب زن در هم شکسته شامل دو داستان زن در هم شکسته و سن رازپوشی است.

زن در هم شکسته، داستان زنی است که عمری عاشقانه با همسرش زندگی کرده و همه عمر را وقف شوهر و بچه هایش کرده و عشق آنها برایش بس بوده اما اکنون می فهمد شوهرش با زن دیگری رابطه دارد و حاضر به ترک معشوقه‌اش نیست.

سن رازپوشی داستان زندگی زن و شوهر مسنی است که عمری با اهداف والا زندگی کرد‌ه‌اند، اکنون پسرشان ازدواج کرده و به همه آن هدف‌ها پشت پا زده است این موضوع در کنار اضطراب های پیری آن‌ها را از پای درآورده است.

در باب نویسنده

بووار به عنوان مادر فمینیسم ِ بعد از ۱۹۶۸ شناخته می‌شود. معروف‌ترین اثر وی جنس دوم (عنوان اصلی: Le Deuxième Sexe) نام دارد که در سال ۱۹۴۹ نوشته شده‌است. این کتاب به تفصیل به تجزیه و تحلیل ستمی که در طول تاریخ به جنس زن شده‌است می‌پردازد.

پس از آنکه کتاب زن درهم شکسته چند سال پس از چاپ فرانسه، به انگلیسی ترجمه و در آمریکا منتشر شد، به عنوان مانیفست فمینیسم شناخته شد. سیمون دوبووار در ۱۴ آوریل، ۱۹۸۶درسن ۷۸ سالگی به خاطر ذات‌الریه از دنیا رفت. وی در کنار ژان پل سارتر به خاک سپرده شده‌است.

منبع: گوگل

حجم فایل پی دی اف کتاب: نزدیک به 5 مگابایت

دانلود کتاب

مطالب مشابه

دانلود کتاب صوتی(نمایشی) دو زن با بهترین کیفیت

کتاب کلبه عمو تام را بصورت PDF و رایگان از اینجا دانلود کنید

کتاب پی دی اف عادت می کنیم

کتاب پی دی اف عادت می کنیم

دانلود کتاب گوسفندی که گرگ شد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.