دانلود رایگان نسخه pdf کتاب زوال فرشته

0

مشخصات کتاب زوال فرشته

نویسنده: یوکیو می شیما

فرمت کتاب: پی دی اف

زبان کتاب: فارسی

حجم فایل دانلودی: کمتر از شش مگابایت

قیمت کتاب: در فضای مجازی( 70 هزار تومان ) اما برای شما رایگان!

لینک دانلود کتاب در آخر همین پست قرار گرفته است.

معرفی کوتاه کتاب زوال فرشته

زوال فرشته؛ چهارمین کتاب از مجموعه چهارگانه “دریای حاصلخیزی” و آخرین اثر می شیما است.

چهارگانه می‌شیما وقایع سال‌های پیش از جنگ جهانی دوم تا پایان آن را در بر می‌گیرد. بی‌تردید این چهارگانه عاشقانه، اثری همپای شاهکارهای ادبی جهان است که جدای از مضمون عاشقانه، به مذهب، فلسفه، تاریخ، هنر و اجتماع ژاپن نیز می‌پردازد. در این چهارگانه اکثر روایت‌ها مستقل هستند اما با داشتن یک شخصیت محوری، چهار کتاب ناظر به یک دوره تاریخی است و می‌شیما از خلال کاراکترهای مختلف خط سیر تاریخی را در این اثر عظیم پی می‌گیرد.

هر کتاب این مجموعه کاملامستقل است، اما قهرمانان می شیما از <برف بهاری> به کتاب های دیگر می روند و هر یک با حضور یا مرگ خود نقشی اساسی در روند داستان بازی می کند. در کتاب هایی که قهرمان شخصا حضور ندارد، یاد و خاطره اش با خواننده است.

داستان این کتاب پیامون زندگی قاضی بازنشسته‌ای به نام هوندا است که دوران بازنشستگی خود را با مطالعه و سفر می‌گذراند. موضوع مورد علاقه او فرشتگان است. او در یکی از سفرهایش با پسر یتیمی به نام توروآشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد او را به فرزندخواندگی بپذیرد. کتاب زوال فرشته آخرین اثر می‌شیما است که تنها چند ماه پیش از خودکشی او به روش سامورایی (هاراگیری) منتشر شد.

بریده ای از کتاب زوال فرشته

بالاى تپه‌هاى دوردست، کوه فوجى قرار داشت. از پَسِ ساختمان‌ها کلاه پوشیده از برف‌اش پیدا بود و به سنگِ سپیدِ صیقل خورده‌اى مى‌مانست که از میانِ ابرهاى ناشناخته قد راست کرده باشد

هواندا به تماشا ایستاد.

موج‌هاى کوچکِ کاهل پس از برخوردِ به ساحل از هم مى‌پاشیدند و کف بر لب مى‌آوردند. انگار این موج‌ها پیش از رسیدنِ به ساحل با رنگِ خاکسترىِ پَرهاى سینه‌ى بلبلان در هم مى‌آمیخت و گویى تمامِ پلشتى‌ها و زردآب‌هاى جلبک‌هاى مُرده را در خود داشت.

لینک دانلود کتاب زوال فرشته در زیر قرار گرفته است.

دانلود کتاب

منبع:گوگل!

مطالب مشابه

دانلود کتاب صوتی شب های روشن( رایگان )

کتاب روزگار سپری شده مردم سالخورده( دانلود رایگان )

دانلود کتاب صوتی(نمایشی) دو زن با بهترین کیفیت

کتاب حکمت شادان| دانلود رایگان کتاب پی دی اف حکمت شادان 

دانلود کتاب گوسفندی که گرگ شد

نسخه چاپی کتاب زوال فرشته اثر یوکیومی شیما

کتاب «زوال فرشته» نوشته «یوکیومی شیما» و ترجمه «غلامحسین سالمی» است. یوکیو میشیما نویسنده، شاعر، نمایشنامه‌نویس و بازیگر سرشناس ژاپنی است که از مهم‌ترین شخصیت‌های ادبی قرن بیستم ژاپن محسوب می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.