چگونه برنامه های خود را در اندروید بروز کنیم؟

0

برنامه های اندروید شما به طور معمول بروز رسانی هایی را دریافت می کنند که توسط توسعه دهندگان برنامه ها برای بهبود عملکرد آنها تحت انتشار قرار می گیرد. این اپدیت ها اغلب باعث بهبود ثبات و عملکرد و همچنین به روزرسانی های امنیتی می شوند. به طور پیش فرض ، برنامه های اندروید به طور خودکار به روز می شوند ، اما بسیاری از کاربران نمی دانند که می توانند در مورد زمان و چگونگی انجام این فرآیند کنترل داشته باشند. در این مقاله به بررسی نحوه بروز رسانی برنامه های خود در اندروید می پردازیم.

نحوه بروز رسانی خودکار برنامه ها در اندروید

با بروز رسانی خودکار برنامه ها ، لازم نیست وقت خود را برای بررسی اینکه آیا نسخه جدید یک برنامه خاص در دسترس است ، هدر دهید. این گزینه باید به طور پیش فرض روشن باشد ، اما اگر می خواهید مطمئن شوید که برنامه های اندروید شما به طور خودکار به روز می شوند ، این مراحل نحوه انجام این کار را نشان می دهد.

1. برنامه Play Store را در گوشی اندروید خود باز کنید.

2.کنار نوار جستجو که در بالا قرار دارد ، روی نماد نمایه خود در سمت راست ضربه بزنید.

 

3. settings را انتخاب کنید.

4. روی “network preferences” کلیک کنید.

5. به “auto update apps” بروید و یکی از سه گزینه موجود را انتخاب کنید. توصیه ما این است که “over wi fi only” را انتخاب کنید تا برنامه ها فقط در صورت اتصال به شبکه Wi-Fi به روز شوند. همچنین ، می توانید “over any network” را انتخاب کنید ، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است در این مورد هزینه داده اعمال شود. اگر در حال مسافرت هستید ، به شما پیشنهاد می کنیم از به روزرسانی در هر شبکه خودداری کنید تا از هزینه بیش از حد در قبض خود جلوگیری کنید.

گزینه سوم “Dont auto update apps” است. اگر به دنبال به روزرسانی دستی برنامه های خود هستید ، این مورد را انتخاب کنید.

نحوه بروزرسانی دستی برنامه ها در اندروید

به دلایل مختلف ، به روزرسانی دستی برنامه ها ، گزینه بهتری است. ابتدا باید زمان و مکان بروزرسانی برنامه های خود را انتخاب کنید. ثانیاً ، شما ممکن است نیازی به انجام به روزرسانی ها به صورت یکجا احساس نکنید ، بنابراین می توانید فقط برنامه مورد نیاز خود را بروز کنید.

برای یادگیری نحوه به روزرسانی دستی برنامه های اندروید خود ، مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید ، سپس گزینه “برنامه ها را به طور خودکار بروز نکنید” را انتخاب کنید. در مرحله بعد ، بررسی کنید کدام برنامه ها نیاز به بروز رسانی دارند.

1. در برنامه فروشگاه Google Play ، دوباره روی عکس نمایه خود ضربه بزنید.

2. “manage apps & device” را انتخاب کنید.

3. برای مشاهده جزئیات مربوط به برنامه ها ، روی گزینه “Updates available” ضربه بزنید.

4. از اینجا می توانید هر برنامه را با فشار دادن دکمه Update به صورت دستی بروز کنید.

5. از طرف دیگر ، می توانید از دکمه “Update all” استفاده کنید و همه برنامه ها را به صورت یکجا بروز کنید. بسته به تعداد برنامه های شما ، ممکن است کمی طول بکشد .

همچنین ، می توانید با مراجعه به صفحه اختصاصی برنامه در فروشگاه Play ، بررسی کنید که آیا به روزرسانی جدیدی برای یک برنامه خاص موجود است یا خیر. کافی است از نوار جستجو برای جستجوی آن برنامه و رفتن به صفحه آن استفاده کنید. اگر دکمه سبز “Update” را مشاهده کردید ، به این معنی است که یک بروزرسانی برای برنامه در دسترس است. برای بروزرسانی برنامه اندروید می توانید دکمه را فشار دهید.

اگر می خواهید مطمئن شوید که فقط یک برنامه خاص به صورت خودکار بروز می شود ، کافی است روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه در صفحه برنامه ضربه بزنید و گزینه “enable auto update” را فعال کنید.

سوالات متداول

1. اگر برنامه های نصب شده من در فروشگاه Play نمایش داده نمی شوند ، چه کنم؟

اگر نمی توانید برنامه های نصب شده خود را مشاهده کنید ، اولین کاری که باید انجام دهید راه اندازی مجدد گوشی است. اگر قبلاً می توانستید با ضربه زدن روی نماد سه نوار در فروشگاه Play به برنامه های خود دسترسی داشته باشید. اگر حالا اینطور نیست ، روی نماد نمایه در گوشه سمت راست بالای فروشگاه Play ضربه بزنید. به “مدیریت برنامه ها و دستگاه ها” بروید. از آنجا می توانید بین “نمای کلی” و “مدیریت” جابجا شوید.

از طرف دیگر ، ممکن است این مشکل ناشی از اشکال در فروشگاه Play باشد. برای رفع آن ، باید Play Store را بروز کنید. این را می توان در برنامه با رفتن به “settings -> about” انجام داد. پایین بروید و یک بار روی نسخه فروشگاه Play ضربه بزنید. اگر بروزرسانی در دسترس باشد ، Play Store به تنهایی این روند را شروع می کند.

2. آیا می توانم به روزرسانی های فروشگاه Google Play را حذف نصب کنم؟

بله، تو میتونی. در حالی که با یک برنامه ناکارآمد ، معمولاً فقط با فشردن طولانی مدت ، مجدد آن را حذف می کنید ، در Play Store همه چیز کمی متفاوت است ، زیرا این یک برنامه سیستمی در دستگاه Android شما است. 

3. چگونه می توانم مشکلاتی مانند “خطا در بررسی بروزرسانی ها” یا “بارگیری در انتظار در فروشگاه Play” را برطرف کنم؟

اگر با چنین خطایی مواجه می شوید ، ممکن است لازم باشد حافظه پنهان و ذخیره را از فروشگاه Play پاک کنید. در گوشی اندروید می توانید این کار را با باز کردن “تنظیمات -> برنامه و اعلان ها -> ذخیره سازی و حافظه پنهان -> فروشگاه Google Play -> ذخیره سازی و حافظه پنهان -> پاک کردن حافظه پنهان و ذخیره سازی” انجام دهید. 

کلام اخر

بروزرسانی برنامه ها یکی از راه های برطرف کردن مشکل برنامه های اندرویدی است که به درستی روی گوشی کار نمی کنند.

منبع

مطالب مشابه

نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android

گوشی اندروید جدید و اولین کارهایی که باید قبل از استفاده از آن انجام دهید

چگونه تم ویندوز 10 را برای ویندوز 7 دریافت و نصب کنید

دانلود جعبه ابزار اندروید| All-In-One Toolbox

افزایش سرعت کامپیوتر با 11 نکته (قبل از خرید کامپیوتر جدید)

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.