نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android

0

فروشگاه Google Play یک برنامه از پیش نصب شده در اکثر تلفن های Android است. به شما امکان می دهد برنامه ها ، کتاب ها ، فیلم ها و غیره را در تلفن خود بارگیری کنید. گاهی اوقات ، وقتی در گوشی های Android با مشکل روبرو می شوید ، حذف و نصب مجدد Google Play Store یکی از راه حل های توصیه شده است. اما چگونه این کار را انجام می دهید؟ بیایید نحوه حذف  Google Play Store و نصب مجدد آن را بررسی کنیم.

نحوه حذف Google Play Store

اجازه دهید این را مستقیماً بیان کنم: شما نمی توانید فروشگاه Google Play را به طور کامل از گوشی خود حذف کنید. با این حال ، می توانید آن را غیرفعال کنید یا به روزرسانی های اخیر آن را حذف کنید.

1. نحوه غیرفعال کردن Play Store

1. تنظیمات را در گوشی یا تبلت خود باز کنید.

2. به برنامه ها (برنامه و اعلان ها) بروید و در بخش همه برنامه ها ، روی “فروشگاه Google Play” ضربه بزنید.

نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android3. روی دکمه Disable ضربه بزنید. یک پنجره تأیید ظاهر می شود. در صورت درخواست تایید کنید.

نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android

با غیرفعال کردن فروشگاه Play چه اتفاقی می افتد ؟

وقتی Play Store را غیرفعال می کنید ، نماد آن از صفحه اصلی و کشوی برنامه ناپدید می شود . شما نمی توانید برنامه ها را به روز کنید یا نصب کنید. با این حال ، هیچ اتفاقی برای برنامه های موجود نمی افتد. آنها از گوشی شما حذف نخواهند شد.

2. نحوه حذف به روزرسانی های فروشگاه Google Play

1. در تلفن خود ، تنظیمات را باز کنید.

2. روی برنامه ها ضربه بزنید و روی “فروشگاه Google Play” در زیر همه برنامه ها ضربه بزنید.

نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android

3. روی نماد سه نقطه در بالا ضربه بزنید و “Uninstall updates” را از منو انتخاب کنید.

نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android

وقتی به روزرسانی های فروشگاه Play را حذف می کنید ، چه اتفاقی می افتد؟

با حذف به روزرسانی های فروشگاه Play ، آن را به نسخه اصلی یا کارخانه بازگردانید. می توانید آن را همانطور که هست بگذارید . نماد فروشگاه Play هنوز روی گوشی شما ظاهر می شود و می توانید به طور عادی از آن استفاده کنید. همچنین می توانید برنامه ها را نصب و به روز کنید. برنامه های موجود شما نیز ایمن خواهند بود.

نحوه نصب مجدد Google Play Store

می توانید Google Play Store را به یکی از چهار روش جدید نصب یا به روز کنید.

1. به طور خودکار به روز کنید

به طور پیش فرض ، فروشگاه Google Play تا زمانی که به یک اتصال اینترنتی کارکرده متصل باشد ، به طور خودکار در پس زمینه به روز می شود. پس از غیرفعال یا حذف نصب به روزرسانی های آن ، فروشگاه Google Play را برای چند دقیقه دست نخورده بگذارید تا خود به روز شود.

2. فروشگاه Google Play را فعال کنید

اگر فروشگاه Google Play را مانند تصویر بالا غیرفعال کردید ، باید آن را فعال کنید تا دوباره از آن استفاده کنید. برای انجام این کار ، “تنظیمات -> برنامه ها -> فروشگاه Google Play” را باز کنید. روی Enable ضربه بزنید.

3. به روز رسانی دستی

اگر فروشگاه Google Play به طور خودکار به روز نمی شود یا می خواهید به روزرسانی های جدید را بررسی کنید ، Google روش پنهانی برای این کار ارائه می دهد.

1. برنامه فروشگاه Google Play را باز کنید.

2. روی نماد تصویر نمایه در بالا ضربه بزنید و از منو Settings را انتخاب کنید.

نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android

3. روی About و سپس نسخه Play Store ضربه بزنید. اگر به روزرسانی در دسترس باشد ، فروشگاه Play به طور خودکار به روز می شود. در غیر این صورت ، یک پیام بازشو دریافت خواهید کرد که می گوید فروشگاه Play به روز شده است.

نحوه حذف و نصب مجدد Google Play Store در Android

4. به صورت دستی Play Store را با استفاده از APK نصب یا به روز کنید

در نهایت ، می توانید با استفاده از APK آن ، نسخه به روز شده Play Store را به صورت دستی در تلفن Android خود نصب کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

1. APKMirror.com را باز کنید ، این سایت، یکی از سایت های مورد اعتماد برای بارگیری برنامه ها است.

2. فروشگاه Google Play را در وب سایت جستجو کنید.

3. بر روی فروشگاه Google Play ضربه بزنید. برای یافتن نسخه های مختلف به پایین بروید. روی نسخه سازگار با تلفن خود ضربه بزنید و نماد بارگیری را فشار دهید.

4. پس از بارگیری ، روی فایل ضربه بزنید تا نصب شود. ممکن است از شما خواسته شود مجوز نصب برنامه ها را از منابع ناشناس بدهید. مجوز لازم را بدهید.

5. برای نصب فروشگاه Google Play دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

سوالات متداول

1. آیا غیرفعال کردن فروشگاه Google Play ایمن است؟

غیرفعال کردن Play Store برای مدت کوتاهی ایمن است ، به خصوص اگر نتوانید برنامه ها را از Play Store بارگیری یا به روز کنید ، یا با مشکل مشابه مربوط به برنامه های گوشی  خود روبرو هستید. با این حال ، باید آن را فعال نگه دارید ، زیرا در نصب و به روز رسانی برنامه ها کمک می کند. همچنین به لطف ویژگی Play Protect به بررسی برنامه های مخرب کمک می کند .

2. اگر Google Play Store پیدا نشد چگونه می توانم آن را برطرف کنم؟

ممکن است به طور تصادفی آن را غیرفعال کرده باشید. آن را مانند تصویر بالا فعال کنید یا آن را به صورت دستی از سایت APK نصب کنید.

3. آیا می توانم اجباراً فروشگاه Google Play را متوقف کنم؟

بله ، با رفتن به “تنظیمات -> برنامه ها -> فروشگاه Google Play” می توانید Play Store را مجبور به توقف کنید. دکمه “Force stop” را فشار دهید.

 

[digikala61634166322]

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.