چرا راسوی آمریکایی بد بو است؟

با اینکه راسوی آمریکایی از نظر خیلی ها ناخوشایند است ولی با این وجود، این جانور بسیار با ادمی انس میگیرد و می توانیم او را به خوبی دست اموز کنیم.

 

چرا راسوی آمریکایی بد بو است؟

 

این حیوان 2 غده در زیر دمش دارد و مایع بدبویی را از همین غده ها به سمت بیرون ترشح میکند. وقتی یکی از دشمنان راسو او را تعقیب میکند، راسو این مایع را به صورت پودر از فاصله سه متری یا بیشتر به سویش می پاشد.

 

راسوی آمریکایی در هر نوبت قادر است پنج یا شش بار این مایع را به طرف دشمنش بپاشد. این مایع ترشح شده از راسو انقدر تند و زننده است که اگر در نزدیکی شما باشد، نفس کشیدن برایتان مشکل خواهد شد. اگر این مایع اندکی وارد چشم های شما بشود، تا مدت کوتاهی قادر نخواهید بود جایی را ببینید.

 

 

اما راسو بدون اتفاق قبلی، شروع به پاشیدن مایع بد بوی مزبور نمی کند، بلکه اول دم خود را بلند می کند یا پاهایش را در محلی ثابت نگه می دارد و بدون شک در چنین حالتی شما فرصت کافی خواهید داشت که از نزدیکی او فرار کنید.

 

راسوی آمریکایی را به خاطر پوست گران قیمتش در مزرعه های مخصوص پرورش می دهند. در این مزرعه ها برای راحتی از شر این بوی زننده، غده های مخصوص او را در حالی که نوزاد است، از بدنش خارج می کنند.

 

چرا راسوی آمریکایی بد بو است؟

 

راسوی آمریکایی سه نوع است:

 

*نوع با پوست راه راه

*نوع خالدار

*نوع پوزه صاف

 

محل زیست همه این راسو ها در امریکای شمالی، مرکزی و جنوبی است.

 

چرا راسوی آمریکایی بد بو است؟

 

پاهای جلویی راسو به پنجه های بلندی مسلح است که از ان ها برای کندن زمین و جستجوی کرم و حشره های زیر زمین استفاده میکند. هرگاه زمینی را پر از سوراخ های عمیق یافتید، بدانید که راسو ها در آنجا شکمی از عزا در آورده اند.

 

راسو برای بشر بسیار مفید و سودمند است زیرا غالب اوقات از سوسک، ملخ و جیرجیرک، زنبور، مار و جوندگان کوچک تغذیه می کند.

 

پایان

منبع: گوگل

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.