نحوه نصب کارت SD بر روی گوشی اندروید خود

0

در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید کارت SD خود را سوار کرده ، آن را جدا کنید. 

چرا کارت SD خود را نصب کنید؟

کارت SD را در هر دستگاهی که قرار دهید ، باید آن را نصب کنید ، به این معنی که کارت SD با هر دستگاهی که در آن باشد قابل خواندن است. این نصب کوچیک باعث می شود کارت SD برای دستگاه قابل مشاهده باشد و باعث می شود با فرآیندها و نرم افزارهای تلفن خاص شما خوب هماهنگی داشته باشد. هنگامی که آن را جدا می کنید ، کارت SD از دستگاه شما قطع می شود.

اگر کارت SD را در گوشی اندروید خود نصب نکنید ، برای دستگاه شما قابل خواندن نیست. اگر کارت SD خود را قبل از برداشتن،از داخل گوشی جدا نکنید ، خطر از دست دادن اطلاعات روی کارت را دارید ، زیرا به آن این امکان را نداده اید که قبل از بیرون آوردن سخت افزار ، در سطح نرم افزار قطع شود 

نحوه نصب کارت SD بر روی گوشی اندروید خود

نصب کارت SD باید به سادگی قرار دادن آن در گوشی اندروید شما باشد ، سپس دستور “Mount” آن را دنبال کنید. برخی از تلفن های هوشمند مدرن تر بدون نیاز به کارت SD شما را سوار می کنند ، در حالی که در برخی دیگر ممکن است لازم باشد به “تنظیمات -> ذخیره سازی -> کارت SD” بروید و برای نصب آن از آنجا دستور را دنبال کنید. هنگامی که کارت SD شما نصب شد ، آماده استفاده با گوشی اندروید شما است.

نحوه جدا کردن (یا خارج کردن) کارت SD خود

در بیشتر موارد ، اصطلاح “unmount” این روزها با عبارت بسیار آشنا “Eject” جایگزین شده است ، زیرا در اصل همان معنی را دارد 

برای خارج کردن کارت SD خود ، به “تنظیمات -> ذخیره سازی” بروید ، سپس روی نماد “خروج” در کنار کارت SD خود ضربه بزنید. متناوباً ، تا انتها به کارت SD خود ضربه بزنید ، سپس روی “Eject” ضربه بزنید. (در برخی از گوشی های قدیمی تر گزینه “Unmount” وجود دارد که همین کار را انجام می دهد.)

نحوه نصب کارت SD بر روی دستگاه Android خود

اکثر شما از قبل این را می دانستید ، اما فقط برای اطمینان ، پیاده سازی/خروج اطلاعات، کارت SD شما را پاک نمی کند (نباید با قالب بندی اشتباه گرفته شود ، که کارت SD شما را کاملاً پاک می کند).

کارت SD بوسیله گوشی  شناسایی نمی شود

اگر سعی می کنید یک کارت SD را بر روی گوشی اندروید خود نصب کنید ، اما آن را نمی شناسد ، باید آن را در رایانه خود با فرمت “exFAT” قالب بندی کنید ، که در اکثر گوشی های اندروید قابل خواندن است. کارت SD را در رایانه Windows خود وارد کنید ، روی آن در File Explorer راست کلیک کنید ، سپس روی “فرمت” کلیک کنید.

گزینه های اصلی که می خواهید در پنجره جدید انتخاب کنید عبارتند از “exFAT” و اندازه واحد 1024 کیلوبایت ، که مقدار پیش فرض خوبی است.

نحوه نصب کارت SD بر روی دستگاه Android خود

اگر این روش عمل نمی کند ، باید یک کارت microSD متفاوت را در گوشی خود قرار دهید تا مشخص شود مشکل از گوشی است یا کارت حافظه.

استفاده از کارت های SD بدون شکاف کارت SD

حتی اگر گوشی های اندرویدی جدیدتر با فضای ذخیره سازی بیشتری روانه بازار می شوند ، باز هم ممکن است بخواهید از یک کارت SD برای پشتیبان گیری سریع فایل ها در حافظه خارجی استفاده کنید. اگر دستگاه شما شیار کارت SD ندارد ، ممکن است هنوز بتوانید از نظر فنی یک کارت SD را در گوشی اندروید خود نصب کنید. فقط می توانید از آن برای ذخیره فایل استفاده کنید ، اما این گزینه اضافی را در اختیار شما قرار می دهد.

نحوه نصب کارت SD بر روی دستگاه Android خود

شما به یک آداپتور کابل USB سیار نیاز دارید. اگر پورت شارژ میکرو USB دارید ، به چیزی مانند UGREEN Micro USB 2.0 OTG Cable On The Go Adapter نیاز دارید . اگر پورت شارژ USB-C دارید ، به چیزی مانند کابل JSAUX Type C OTG احتیاج دارید . یک درایو فلش USB استاندارد یا کارت خوان USB را به انتهای نوع A و سر دیگر را به گوشی اندروید خود وصل کنید.

از فایل منیجر مورد نظر خود برای انتقال فایل ها به کارت SD یا درایو USB خود از گوشی اندروید خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، این فقط برای ذخیره فایل است ، نه ذخیره برنامه .

کلام اخر

امیدواریم به چند نکته خیلی ساده اما مهم بالا دقت کنید و تا هیچوقت اطلاعات ارزشمند شما از بین نروند.

 

منبع

کارت حافظه 64 گیگا بایتی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.