نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

مدتها پیش ، زمان بسیار تاریکی (هفت سال یا بیشتر) وجود داشت ، زمانی که اندروید هنوز یک پلتفرم در مراحل اولیه خود بود و برای باز کردن قفل بهترین ویژگی های آن ، باید دستگاه خود را روت می کردید. یکی از کارهایی که اکنون می توانید بدون روت انجام دهید این است که کنترلر PS 4 یا PS 5 خود را از طریق بلوتوث به تلفن Android خود وصل کنید. ما نحوه انجام این کار را در این مقاله به شما نشان می دهیم و مشکل تأخیر در اتصال به بلوتوث را که برخی از کاربران هنگام استفاده از کنترلر PS4 با Android گزارش کرده اند را با هم برطرف می‌کنیم.پس همراه ما باشید.

نحوه اتصال کنترلر PS4 شما با Android مشابه کنترلر PS5 شما است ، اما چند تفاوت کوچک وجود دارد که ما در اینجا به انها اشاره می کنیم.

یک کنترلر PS4/PS5 را به تلفن خود وصل کنید

روند واقعی اتصال کنترلرهای PS 4 و PS 5 به دستگاه شما ساده تر  از این نمیشود: فقط دقیقاً همان کاری را انجام دهید که همیشه با هر دستگاه بلوتوث دیگری که می خواهید متصل کنید انجام میدهید. ابتدا ، بلوتوث را در دستگاه خود روشن کنید ، سپس به منوی بلوتوث بروید (در منوی سریع یا “منوی تنظیمات -> دستگاه های متصل”).

در منوی دستگاه های متصل ، روی “Pair new device” ضربه بزنید تا تلفن شروع به جستجوی دستگاه های بلوتوث کند. برخی از دستگاه های اندروید، search را در مقابل “Pair new device” نشان می دهند.

 

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

در مرحله بعد ، دکمه های SHARE و PLAY STATION را روی کنترلر PS 4 نگه دارید تا زمانی که نوار چراغ کنترلر شروع به چشمک زدن کند ، که نشان می دهد دستگاه های بلوتوث را جستجو می کند.

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

در کنترلر PS 5 ، دکمه های CREATE و PLAY STATION را فشار دهید ، که در یک موقعیت قرار دارند.

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

کنترلر شما باید در صفحه “Pair new device” به عنوان “Wireless Controller” ظاهر شود. روی آن ضربه بزنید تا کنترلر به دستگاه Android شما متصل شود. شما اکنون به طور رسمی متصل شده اید و می توانید در صفحه اصلی اندروید خود حرکت کرده و (مهمتر از همه) بازی ها را با استفاده از کنترلر انجام دهید.

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

بازی های Android را با استفاده از کنترلر PS 4/PS 5 خود انجام دهید

بسته به نوع بازی شما کمی متفاوت عمل می کند ، اما به طور کلی ، بازی های سازگار با کنترلر باید کنترلر شما را شناسایی کرده و دکمه های مناسب را به طور خودکار روی آن ترسیم کنند.

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

اگر طرح پیش فرض برای شما مناسب نیست ، باید گزینه کنترل مجدد در هر بازی را داشته باشید و هر شبیه ساز به شما این امکان را می دهد تا کنترل ها را تغییر دهید ، بنابراین مشکلی ایجاد نمی شود.

با این حال ، مشکلی در کنترلر PS 4 در Android وجود دارد که باید مراقب آن باشید و ما می توانیم به شما در رفع آن کمک کنیم.

رفع تأخیر کنترل کننده PS 4 در Android

چیزی که ممکن است بعد از اتصال کنترلر PS 4 به دستگاه اندرویدی خود تجربه کنید ، تأخیر ورودی است که باعث می شود بازی هایی که به رفلکس سریع نیاز دارند قابل پخش نباشند. راه حل این مشکل یک برنامه کوچک به نام Bluetooth Auto Connect است.

این برنامه به طور خودکار دستگاه های بلوتوثی را که مشخص کرده اید به تلفن شما متصل می کند و می توانید آن را با موارد مختلفی مانند “اتصال مداوم” که به طور خودکار دستگاه شما را در فواصل منظم متصل می کند ، تغییر دهید. ابتدا Bluetooth Auto Connect را در گوگل پلی جستجو و نصب کنید. 

در مرحله بعد ، Bluetooth Auto Connect را باز کنید. به پایین “advanced options” بروید (در حالی که کنترلر PS 4 شما متصل است) ، به پایین بروید و روی “connect now” ضربه بزنید. این کار باعث می شود کنترلر PS 4 شما به درستی کار کند.

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

اگر هنوز مشکل دارید ، به “Advanced Options” در Bluetooth Auto Connect بروید ، روی “Continuous Connect” ضربه بزنید و آن را در جایی بین دو تا 15 ثانیه تنظیم کنید ، که به شما کمک می کند از مشکل تأخیر وحشتناک جلوگیری کنید. زمانهای مختلف را آزمایش کنید تا ببینید کدام برای شما مناسب است.

هنگام استفاده از دستگاه های Android 10 و نسخه های بعدی ممکن است متوجه این مشکلات نشوید. بسیاری از مشکلات تأخیر و اتصال با دستگاه های جدید Android حل شده است.

اتصال مجدد کنترلر به کنسول شما

پس از اتمام استفاده از کنترلر با دستگاه Android خود ، ممکن است بلافاصله دوباره به PS 4 یا PS 5 متصل نشود. اگر این مشکل را دارید ، کنترل کننده خود را با کابل USB به کنسول خود وصل کنید. پس از تشخیص ، می توانید کابل را جدا کرده و به طور معمول از کنترلر استفاده کنید.

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی از آن گیره های فانتزی را تهیه کنید که کنترلر شما را به گوشی شما متصل می کند و شما آماده بازی کردن هستید.  حتی یک کابل وجود دارد تا بتوانید کنترلر را مستقیماً وصل کنید و نگران تأخیر بلوتوث نباشید. بازی مبارک!

نحوه اتصال کنترلر PS4/PS5 به تلفن Android خود

منبع

دسته بازی پی نت مدل G.P.X2

دسته بازی پی نت مدل G.P.X2
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.