10 هشدار و پرچم قرمز در روابط

0

مردم در رابطه با “پرچم قرمز” زیاد صحبت می کنند ، اما این اصطلاح دقیقاً به چه معناست؟ آیا همه پرچم های قرمز برای همه یکسان است؟ و آیا آنها دلیلی برای دور شدن هستند یا اینکه آیا خطاب به پرچم قرمز و اصلاح روابط منطقی است؟ این مقاله به این سوالات پاسخ می دهد و همچنین برخی از رایج ترین پرچم های قرمز در روابط را که باید از آنها آگاه باشید ، تشریح می کند.

 

پرچم قرمز چیست؟

در همه زمینه ها ، عبارت “پرچم قرمز” دلایلی برای توقف نشان می دهد. هنگامی که یک بازی به دلیل خطا متوقف می شود ، پرچم های قرمز در ورزش ها بلند می شود و در شرایطی که شرایط برای ادامه مسیر بسیار خطرناک است ، روی پیست ماشین های مسابقه به اهتزاز در می آیند. چراغ قرمز به ما علامت می دهد که وسایل نقلیه خود را در جاده متوقف کنیم ، و نوار قرمز ما را از رفتن فراتر از یک نقطه مشخص هشدار می دهد.

دکتر وندی والش ، دکترای روانشناسی بالینی متخصص در روابط ، توضیح می دهد : “در روابط ، پرچم قرمز نشانه هایی است که نشان می دهد فرد احتمالاً نمی تواند رابطه ای سالم داشته باشد و ادامه مسیر با فرد مقابل از نظر عاطفی خطرناک است.”

توجه داشته باشید که پرچم قرمز در رابطه ممکن است واضح نباشد. در حالی که برخی از آنها بسیار واضح هستند ، بسیاری ممکن است بیشتر به عنوان یک سرنخ یا اشاره به وجود یک مشکل اساسی نشان دهند. همچنین ، ممکن است مدتی طول بکشد تا یک پرچم قرمز در یک رابطه ظاهر شود.

 

پرچم های قرمز در مقابل پرچم های زرد

درک تفاوت بین پرچم قرمز و پرچم زرد بسیار مهم است. در نهایت ، پرچم های قرمز دلیلی برای توقف یا عقب نشینی از یک رابطه هستند ، در حالی که پرچم های زرد شدت کمتری دارند و در عوض به ما هشدار می دهند که سرعت خود را کاهش دهیم. اغلب ، پرچم های زرد با توجه به نیازها و خواسته های شخصی شما در رابطه متفاوت است در حالی که پرچم قرمز طبیعت بیشتری دارد.

دکتر والش می گوید: [[برای مثال] ، یک پرچم زرد ممکن است شامل مشکلاتی در ارتباطات احساسی باشد که فرد از آن آگاه است و روی آن کار می کند. پرچم قرمز ممکن است کسی باشد که سابقه خشونت خانگی ، خیانت مزمن یا سوء مصرف مواد داشته باشد. “

 

10 پرچم قرمز که باید بدانید

اگر شریک زندگی شما یکی از پرچم های قرمز زیر را نشان می دهد ، وقت آن است که در مورد آینده رابطه خود با خود و او صحبت کنید. در حالی که همه سناریوها متفاوت هستند و همیشه جایی برای ظرافت وجود دارد ، پرچم قرمز نشان دهنده یک مشکل عمیق است که طرف مقابل باید برای برقراری رابطه سالم با شما ، خود و هر شخص دیگری به آن توجه کند.

اعتیاد به الکل و مواد مخدر

آمبر تروبلود ، می گوید: “نوشیدن روزانه یا نوشیدن تا زمان خواب چند بار در هفته می تواند یک علامت قرمز برای مشکل نوشیدن باشد .” .

اگر الکل یا مواد مخدر بر زندگی شریک زندگی شما تأثیر منفی می گذارد – خواه شغل ، سلامتی یا روابط آنها – این نشانه اعتیاد است . به طور مشابه ، اگر شریک زندگی شما برای گذراندن روز ، هفته یا شرایط سخت به مواد تکیه می کند ، این نشان دهنده اعتیاد است و نشان می دهد که هنوز نمی دانند چگونه می توانند بدون تغییر وضعیت روانی خود با آن کنار بیایند .

سرانجام ، اگر مصرف مواد باعث شده همسرتان به شما آسیب جسمی یا روحی برساند ، این نشانه واضحی برای ترک است.

نمایش های خشونت آمیز

کسی که علیه شما ، عزیزان ، غریبه ها و حتی حیوانات خشونت نشان می دهد ، یک پرچم قرمز جدی است. این نشان می دهد که آنها راهی سالم برای هدایت درست احساسات خود ایجاد نکرده اند. در برخی موارد ، همچنین می تواند نشان دهنده عدم همدلی آنها با دیگران باشد.

اهداف روابط ناسازگار

دکتر والش می گوید اگر اهداف رابطه شما با هم مغایرت داشته باشند ، این می تواند نشانه این باشد که زمان دور شدن است . در حالی که این پرچم قرمز کمتر است به این معنا که کار شخصی است ، اما پرچم قرمز آینده روابط شماست.

دکتر وندی والش

اگر برای مثال می گویند هرگز ازدواج نمی کنند و این چیزی است که شما آرزو دارید ، پس آنها را باور کنید.

– دکتر وندی والش

سایر اهداف روابط نامناسب عبارتند از: جایی که می خواهید زندگی کنید ، آیا می خواهید بچه دار شوید و چگونه قصد دارید با مسائل مالی مقابله کنید .

حسادت و بی اعتمادی مداوم

Trueblood می گوید: “یکی دیگر از پرچم های قرمز رایج حسادت و بی اعتمادی است.

تاریخچه خیانت

رابطه برای موفقیت نیاز به اعتماد دارد. اگر شریک زندگی شما سابقه خیانت دارد ، مهم است که با احتیاط عمل کنید.

حتی اگر شریک زندگی شما تغییراتی را نشان داده است ، باید از خود بپرسید که آیا با پی بردن به این رابطه احساس راحتی می کنید ، زیرا او سابقه خیانت دارد. ممکن است برخی از این موضوع ناراحت نباشند ، اما اگر شما اینطور هستید ، تشخیص دهید که این عامل بر توانایی شما در اعتماد کامل به شریک زندگی شما تأثیر می گذاردیا نه؟

کنترل دایمی

شریکی که به هر طریقی کنترل می کند ، به احتمال زیاد مسائل شخصی عمیقی دارد که باید روی آنها کار کند. اگر شریک زندگی شما سعی می کند همه چیز را کنترل کند مانند  چه کسانی را می بینید ، با چه کسانی صحبت می کنید ، کجا می روید ، چگونه پول خود را خرج می کنید ، در اینترنت چه کار می کنید ، بدن شما چگونه است ، چه می خورید و یا حتی چه می پوشید.

داستان هایی درباره رابطه گذشته

صحبت کردن در مورد شعله های قدیمی معمول است ، به ویژه هنگامی که برای اولین بار با یک فرد جدید آشنا می شوید. هنگام صحبت درباره کسانی که در گذشته با آنها رابطه داشته است ، به زبانی که همسرتان از آن استفاده می کند توجه کنید. ایا او هرگونه مسئولیت را زیر پا می گذارد و علایم عدم احترام به افرادی که قبلاً از آنها مراقبت می کرده و انها را دوست داشته نشان میدهد؟ اگر جواب شما بله است، این یک هشدار جدی برای شما میتواند باشد.

“اگر همسر احتمالی شما به جای آنکه 50 درصد مسئولیت هرگونه اشتباه را که در روابط گذشته وجود داشته است بر عهده بگیرد ، همسر سابق خود را دیوانه توصیف می کند ، این احتمال وجود دارد که شما دیوانه بعدی او خواهید بود.

 

بدون دوستان

اگر شریک زندگی شما برای ایجاد و حفظ روابط با دیگران تلاش می کند ، این می تواند نشان دهد که شما نیز برای برقراری ارتباط با او مشکل خواهید داشت.

سعی کنید بفهمید که چرا همسرتان برای ایجاد ارتباط با دیگران با وجود داشتن همسر، تلاش کرده است؟ اگر متوجه یک انحراف یا عادت و یا هوس رانی در او شدید، به احتمال زیاد این اتفاق درحین رابطه با شما هم، ادامه خواهد داشت.

آنها تمام وقت خود را به شما می دهند

این پرچم قرمز گاهی اوقات می تواند به آخرین پرچم متصل شود. وقتی شریک زندگی شما دیگر در رابطه با شما سرگرمی یا اهداف دیگری نداشته باشد ، این اغاز یک رابطه ناسالم و ناتمام است.

وقتی هر یک از طرفین احساس خود را دارند ، می توانند خود و پیوند شما را غنی کنند. اگر کسی به خاطر احساس خوشبختی و سرگرمی خود به طور کامل و همیشه به شما تکیه می کند ، می تواند منجر به احساس خفگی ، کینه و ناراحتی شود.  

عدم صمیمیت عاطفی

یکی از بهترین قسمت های رابطه عاشقانه ، ایجاد ارتباط عمیق و اصیل با شخص دیگر است. برای برخی ، صمیمیت عاطفی چالش برانگیز است ، اما همیشه باید هدف باشد. شریکی که علاقه ای به باز شدن و پیوند نشان نمی دهد ، ناقل مرگ یک رابطه است.

 

لیست پرچم های قرمز ما جامع نیست. مطمئناً هشدارهای دیگری نیز وجود دارند در نهایت ، برای شما مهم است که به خود اعتماد کنید و از شریکی که یک یا چند نشانه احتیاطی را نشان می دهد ، دور شوید. در برخی موارد ، شاید منطقی باشد که سعی کنید پیوند خود را نجات دهید ، اما اگر شریک زندگی شما هیچ نشانه ای از اصلاح خود را نشان نمی دهد ، احتمالاً بهترین راه، پایان دادن به رابطه است. اگر تا به حال با دانستن اینکه چه باید بکنید مشکل دارید ، صحبت با یک درمانگر می تواند به شما کمک کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.