اموزش حل مشکل شارژ گوشی اندروید

0

آیا اخیراً متوجه مشکل شارژ گوشی اندروید خود شده اید؟ این مشکل رایج بسیاری از کاربران اندروید است. خوشبختانه ، چند راه برای پیدا کردن علت مشکل شارژ گوشی اندروید شما و نحوه رفع آن وجود دارد.

1. برای حل مشکل شارژ گوشی اندروید، گوشی را راه اندازی مجدد کنید

اگر گوشی اندروید خود را به برق متصل کرده اید و مطمئن شده اید که در دو طرف به طور ایمن متصل شده است ، اما هنوز با مشکل شارژ گوشی اندروید خود مواجه هستید ، اولین چیزی که باید امتحان کنید این است که گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید. برخی از برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند ممکن است بر باتری تأثیر بگذارند.

android-phone-wont-charge-restart-phone.jpeg

 

راه اندازی مجدد این سرویس ها را از بین می برد و به گوشی اجازه می دهد تا از نو شروع به کار کند. برای راه اندازی مجدد گوشی ، دکمه روشن / خاموش را نگه دارید تا منویی روی صفحه ظاهر شود که به شما امکان می دهد گزینه Restart را انتخاب کنید.

2. گوشی اندروید خود را در حالت ایمن قرار دهید

اگر سعی کرده اید گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید ، اما همچنان مشکل شارژ گوشی اندروید شما حل نشده است ، سعی کنید گوشی خود را در حالت ایمن قرار دهید . این به شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا برنامه های جانبی در گوشی شما باعث ایجاد این مشکل شده است یا خیر ، زیرا در حالت ایمن ، گوشی شما محدود به اجرای نرم افزاری است که با آن ارسال شده است.

android-phone-wont-charge-safe-mode.jpg

 

برای ورود به حالت ایمن در اکثر اندرویدها ، دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید. روی صفحه ، دکمه خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا به حالت ایمن بروید. پس از اتمام کار با حالت ایمن ، گوشی خود را طبق معمول راه اندازی مجدد کنید.

اگر می بینید که در حالت ایمن،مشکل شارژ گوشی اندروید حل شده است، می توانید پیش بروید و فرض کنید که یکی از برنامه های جانبی در گوشی شما باعث مشکلات شارژ می شود. برخی از برنامه هایی را که اخیراً بارگیری کرده اید حذف نصب کنید و ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر.

3. کابل شارژر دیگری را برای حل مشکل شارژ گوشی اندروید امتحان کنید

android-phone-wont-charge-multiple-cables.jpg

 

کابل شارژر بسیار پیچیده می شود و همیشه با احتیاط از آن استفاده نمی شود. اگر به راحتی به دستگاه شما متصل نمی شود ، ممکن است به این معنا باشد که آسیب دیده است. خوشبختانه ، شانس خوبی وجود دارد که بیش از یک کابل در اطراف شما قرار گرفته باشد ، بنابراین سعی کنید کابل ها را عوض کنید تا ببینید آیا این مشکل است.

4. پورت USB به رفع نیاز دارد

اتصال مداوم و قطع برق ممکن است برخی از سطوح فلزی داخل پورت USB را مختل کرده باشد. در این صورت ، تماس خوبی برقرار نمی شود و بدیهی است که شارژ گوشی انجام نمی شود یا به آرامی شارژ می شود.

android-phone-wont-charge-charging-port-view.jpg

 

گوشی خود را خاموش کنید (و باتری خود را نیز جدا کنید ، اگر مدل گوشی اجازه می دهد). از چیز کوچکی مانند خلال دندان استفاده کنید و زبانه کوچک داخل پورت USB دستگاه خود را “بالا بکشید”. اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است ملایم به این موضوع نزدیک شوید. پس از اتمام کار ، دوباره گوشی اندروید را وصل کرده و ببینید آیا مشکل شارژ گوشی اندروید حل شده است یا نه.

شما همچنین باید درگاه شارژ گوشی را هم تمیز بکنید ، مخصوصاً اگر تجمع گرد و خاک با چشم غیر مسلح قابل مشاهده باشد. قبل از اتصال مجدد سیم شارژ ، از یک سواب پنبه ای خشک برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

5. آداپتور دیواری ممکن است شارژ نکند

اگر نوع شارژر قابل جدا شدن از کابل را دارید ، این احتمال دیگری است که باید در نظر بگیرید. حذف مداوم کابل ممکن است باعث آسیب به پورت USB شود. برای بررسی اینکه آیا مشکل آداپتور است ، سعی کنید آداپتورها را عوض کنید.

charging-port-phone-wall-adapter.jpg

 

اگر می توانید، از دوستان خود قرض بگیرید یا می توانید یک جدیدش را بخرید. همچنین سعی کنید دستگاه خود را به رایانه یا پاوربانک متصل کنید. اگر شارژ می شود ، احتمالاً باید یک آداپتور جدید تهیه کنید.

6.پورت ها را پاک کنید

احتمالاً شگفت زده خواهید شد که چقدر گرد و غبار و ذرات دیگر می توانند وارد گوشی شما شوند. شاید شما گوشی خود را در جیبی که میان وعده ای می خورید قرار نداده اید ، اما می توانید شرط ببندید که مقداری از کثیفی از منابع دیگر هنوز موفق به ورود به آن شده است.

به همین دلیل است که باید به طور مرتب پورت های گوشی خود را تمیز کنید. اگه میتونی. استفاده از قوطی هوای فشرده بهترین گزینه است. اگر نه ، سعی کنید به پورت ها ضربه بزنید. ببینید آیا می توانید بقایای کوچکی را که ممکن است در آنجا راه یافته باشد بیرون بیاورید.

7. Ampere را نصب کنید

برای اطمینان کامل از حل مشکل شارژ گوشی اندروید خود ، Ampere را نصب کنید . دریافت از فروشگاه Google Play رایگان است و انواع اطلاعات مربوط به سلامت و عملکرد باتری را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید مواردی مانند میزان جریان کشیده شده ، شناسه ساخت ، نسخه اندروید ، دما و میزان شارژ باتری یا AC را مشاهده کنید.

android-phone-wont-charge-ampere-app-view-e1628046908399.jpg

 

اگر گوشی شما در حال شارژ شدن است اما نماد شارژ را همانطور که باید در بالا نشان نمی دهد ، ممکن است با یک اشکال نرم افزاری روبرو شوید. در این حالت ، ممکن است بخواهید برای رفع این مشکل ، تنظیم مجدد کارخانه را در گوشی خود انجام دهید. اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید ، مقاله ما را مطالعه کنید که دستورالعمل کامل را توضیح می دهد (بخش 10) .

8.از شارژر اصلی استفاده کنید

این چیزی است که همه ما در آن مقصر هستیم. شما نمی توانید شارژر اختصاصی گوشی خود را پیدا کنید ، بنابراین فکر میکنید شارژر یک گوشی قدیمی را بگیرید و این شارژر هم می تواند کار را به همان خوبی انجام دهد. شارژرها با ولتاژ و آمپراژ خاصی برای گوشی هایی که با آنها عرضه می شوند مطابقت دارند و لزوماً جهانی نیستند.

android-phone-wont-charge-new-charger.jpg

 

اگر از شارژر اصلی استفاده نمی کنید ، ممکن است با شارژ کند مواجه شوید ، یا ممکن است تلفن به طور کامل شارژ نشود. گوشی های خاصی وجود دارد که در صورت عدم استفاده از شارژر اصلی ، شارژ یا روشن نمی شوند.

9. آب و رطوبت را بررسی کنید

یکی از دلایل بوجود امدن مشکل شارژ گوشی اندروید، ممکن است مرطوب بودن گوشی باشد. آیا ممکن است گوشی شما به طور تصادفی با آب خیس شده باشد؟ برخی از مدل های گوشی هوشمند ، مانند گلکسی سامسونگ ، می توانند آب یا رطوبت را تشخیص دهند و نماد قطره آب را روی صفحه بالای درگاه شارژ نشان می دهند. اگر متوجه این موضوع در Galaxy خود شدید ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که گوشی خود را برای چند ساعت خاموش نگه دارید.

charging-port-phone-water-damage.jpg

 

این معمولاً از مسئله رطوبت مراقبت می کند. اگر مشکل نفوذ آب شدیدتر است ، می توانید آن را به آرامی فوت بکنید یا در معرض هوای خشک و خنک قرار دهید.

10. گوشی خود را به مرکز تعمیرات گوشی ببرید

اگر هیچ یک از این روش ها برای شما موثر نبود ، باید گوشی خود را برای تعویض باتری به مرکز خدمات ببرید. مدل های قدیمی تلفن همراه با باتری قابل جابجایی عرضه می شدند ، بنابراین از لحاظ تئوری ، اگر هنوز آن را نگه دارید ، می توانید باتری خود را در خانه جایگزین کنید ، اگرچه این می تواند یک روش خطرناک باشد.

android-phone-wont-charge-repair-shop.jpg

 

مدلهای جدیدتر دیگر واقعاً باتری قابل جابجایی ندارند ، بنابراین به احتمال زیاد باید به مرکز خدمات یا تعمیرگاه مراجعه کنید و در آنجا ابزار لازم برای تعویض را داشته باشید. چه کسی می داند – آنها ممکن است بتوانند یک مشکل دیگر را مانند مشکل خرابی سخت افزار جداگانه تشخیص دهند. اگر گوشی شما هنوز تحت ضمانت است ، می توانید آن را به تعمیرگاه مجاز ببرید ، جایی که باید بدون هزینه اضافی آن را تعمیر کنند. به خاطر داشته باشید که استفاده از تعمیرگاه غیر مجاز برای رفع مشکل ممکن است گارانتی گوشی شما را باطل کند.

سوالات متداول

1. آیا می توانم از آداپتور شارژ جانبی استفاده کنم؟

اگر از آداپتور شارژ اصلی استفاده می کنید ، می توانید از آداپتور شارژ جانبی استفاده کنید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر.

به طور مشابه ، اگر آداپتور شارژ جانبی شما کار نمی کند ، باید به آداپتور شارژ اصلی برگردید و ببینید آیا مشکل را حل می کند یا خیر.

2. آیا می توانم باتری را در صورت آب بندی تغییر دهم؟

بله ، می توانید ، اما برای انجام بدون خطر این کار و آسیب رساندن به گوشی خود ، باید به یک مرکز مجاز یا تعمیرگاه مراجعه کنید. اگر قصد دارید به تنهایی این کار را انجام دهید ، باطل شدن ضمانت خود را به خطر می اندازید.

3. آیا نیاز به خرید گوشی جدید دارم؟

در مواقعی که مشکل شارژ گوشی اندروید دارید ، به ندرت نیاز به خرید گوشی جدید دارید. با این حال ، اگر همه روش هایی که در بالا ذکر کردیم شکست بخورند و گوشی شما دارای ضمانت منقضی شده باشد ، ممکن است بهترین گزینه شما خرید گوشی جدید باشد.

منبع

مطالب مشابه

راهنمای خرید بهترین پاور بانک+پیشنهاد محصول

داغ شدن گوشی| حل مشکل داغ شدن گوشی هنگام اجرای بازی ها

چرا گوشی دیر شارژ میشود؟ برای اینکه….

راهنمای خرید پاوربانک مناسب نیاز شما

معرفی بهترین گوشی های ۲۰۲۲ با ماندگاری و عمر باتری بالا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.